Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Výstražné ikony

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Výstražné ikony

Příspěvekod janmanas v 05 úno 2011 18:32

Dobrý den,
sleduju toto fórum už delší dobu a líbí se mi, je tu dostatek užitečných informací.
Měl bych ale pár dotazů:
Používám nejnovější verzi iGo Primo s mapami teleatlas.
Ať hledám jak hledám, čtu a pátrám, stále nemůžu přijít na to, co stáhnout a odkud stáhnout jaký typ poi nebo instalačních souborů, aby se mi neukazovali pouhé "obyčejné" poi jako jsou benzínky, obchody, restaurace atpod. ale aby se mi jako ikony zobrazovaly výstražné značky, nebezpečné úseky, železniční přejezdy, případně konec a začátek města atd. Něco takového jako je na těchto obrázcích:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Věřím, že to tady máte asi někde popsané, ale bohužel jsem to nemohl najít, chtěl bych jeden jednoduchý návod krok za krokem pro toho méně chytrého v těchto záležitostech než jste vy :D abych věděl, kde co a jak mám natáhnout.
Abych nezapomněl, skin používám defaultní standartní který PRIMO nabízí, tudiž sám se divím, proč se mi nic takového nezobrazuje. Moc rád bych také byl, kdyby se mi v navigaci takovéto ikony nejen zobrazovaly, ale také při jejich přiblížení se ozvalo hlasové upozornění "železniční přejezd", "nebezpečný úsek" atd. Doufám, že mi rozumíte ;)
Upozorňuji, že nastavení těchto ikon mám nastaveno na vizuální i zvukové při přiblížení, nevím jestli to je správně ale lepší variantu volby jsem nenašel.
S tím hlasovým upozorněním, pokud bude nutné stáhnout kvůli tomu nějaký cizí hlas, zkusím ho tedy nainstalovat, ale protože tato volba v PRIMU je, nevím proč by to neuměl hlas primární, který v PRIMU je.

Co se týká těch ikon, rád bych měl v tom tedy konečně úplně jasno, zda takovéto zobrazení lze docílit v ČR nebo je to zase něco jen pro "zápaďáky" a pro nás nic. :)

Další dotaz: nepřišel jsem na to, jak si zobrazit takovouto statistiku:
Obrázek

Děkuji moc za cenné rady ;)
janmanas
 
Příspěvky: 26
Registrován: 25 srp 2010 17:49

Re: Výstražné ikony

Příspěvekod expertdb v 05 úno 2011 20:06

Mám takový neblahý pocit, že zrovna mapy od TA výstražné (DA) značky nepodporují. Musíš zkusit mapy NQ nebo CEDA a k nim stáhnout příslušné .fda soubory,které vložíš do stejné složky jako mapy.

Ten rychlostní profil by mne taky zajímal,ještě jsem na něj nikde nenarazil. Ale myslím, že sa nám místní šamani brzy ozvou a objasní nám to :) .
Evolve Multitraxx
Igo Primo 2 + skin ZoZo_ex
expertdb
 
Příspěvky: 404
Registrován: 05 pro 2008 18:00

Re: Výstražné ikony

Příspěvekod Danny_S v 05 úno 2011 20:30

DA podporuje zatím jen NQ.
Dříve to bylo součástí přímo mapy, ale ted NQ to rozdělil všechno zvlášt: mapy FBL, DA FDA, adresní body FPA, ale vše patří do složky MAP.

CEDA umí zatím jen adresní body a to i na úrovni malých vesniček. :-)
Danny_S
 
Příspěvky: 393
Registrován: 05 kvě 2009 08:26

Re: Výstražné ikony

Příspěvekod SvoDa v 05 úno 2011 20:33

rychlostní nebo i výškový profil se dá zobrazit až tehdy, pakliže si nějaký v rámci jízdy zaznamenáš a vše kolem toho najdeš v menu záznam trasy
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Výstražné ikony

Příspěvekod amatér v 05 úno 2011 20:40

Tak to vezmeme od začátku, protože v tom dotazu je smotáno spousta věcí do jednoho problému.
Na prvním obrázku jsou události TMC, pro jejich zobrazení je potřeba mít přístroj, který příjem TMC podporuje.
Na druhém a třetím obrázku jsou upozornění pro řidiče, to popsal expertdb.

Hlášení typu - hlasové upozornění "železniční přejezd", "nebezpečný úsek" atd. je součástí databáze radarů, to znamená, že v této databázi musí být tato místa zanesena. Na žádnou databázi hranic města jsem ještě nenarazil, jen předpokládám, že jednou bude tato databáze součástí nějakého souboru podobně jako je tomu dnes u DA.

Aby jste mohli prohlížet projetou trasu musíte si ji nejprve nahrát.
Snap_2011.02.05_20h37m20s_001.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Výstražné ikony

Příspěvekod deusexx v 05 úno 2011 20:49

....Aby jste mohli prohlížet projetou trasu musíte si ji nejprve nahrát..... No a to se docílí tím,že si v Menu,kde je Nastavení,Externí programy,kalkulačka,Spotřeba paliva a Záznam trasy na tu ikonku klikneš a jak se někam rozjedeš,dáš spustit záznam.Pak si to můžeš přehrát,tak jak to je na tom obrázku.Vídíš kudy se jelo,kolik se kde jelo atd.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Výstražné ikony

Příspěvekod janmanas v 06 úno 2011 09:18

Moc vám všem děkuji za cenné rady, konečně vím o čem je věc a co to DA vlastně znamená :D
amatér píše:Hlášení typu - hlasové upozornění "železniční přejezd", "nebezpečný úsek" atd. je součástí databáze radarů, to znamená, že v této databázi musí být tato místa zanesena.


Dobrá, to je právě ono co jsem potřeboval vědět, teďka jediné, existuje taková databáze ke stažení, o které víte že takovéto upozornění tam bude?

A ještě jsem byl zvyklý když jsem jel po dálnici na směrové tabule (směrovníky), něco jsem slyšel že tohle navteq v sobě nemá a je to jen ctnost map od teleatlasu?
Takže jinak řečeno nemůžu mít všechno že, buď směrovníky ale bez těch dodatečných DA nebo naopak DA bez směrovníků. Nevíte o něčem, co by mělo všechno?
Neplánuje se něco takového, navteq o těch směrovnících neuvažuje?
Opravdu se to šíleně hodí, hodně jezdím i po rakouských dálnicích a tam jsou ty směrovníky neustále někde, když náhodou jede fronta kamionů přes které není vidět na ty cedule u cesty, no však víte asi sami, co vám budu povídat :)
Díky za dovysvětlení ;)
janmanas
 
Příspěvky: 26
Registrován: 25 srp 2010 17:49

Re: Výstražné ikony

Příspěvekod SvoDa v 06 úno 2011 09:50

hoši, vím, že je tu toho ke čtení dost, ale když už se vám tedy nechce toto fórum po jednotlivých tématech, co vás zajímají, pročítat, co kdyby jste tedy dřív, než se na něco zeptáte použiili hledání a pak bys došel třeba sem viewtopic.php?f=74&t=1552
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Výstražné ikony

Příspěvekod janmanas v 06 úno 2011 10:21

Dobrá omlouvám se, i tak děkuji moc za pomoc ;)
janmanas
 
Příspěvky: 26
Registrován: 25 srp 2010 17:49

Re: Výstražné ikony

Příspěvekod Petrzet v 12 úno 2011 12:21

Pouzival sem mapy od TA a smerovniku tam bylo opravdu hodne,ted ma mapy NQ 2010.Q3 a na zapade sem si nejak nevsiml,ze by byl ubytek ceduli,zato ale vystrazne znacky,upozorneni,razeni jiznich pruhu,zakazy predjizdeni funguji perfektne.
Sem velmi spokojen a konecne(az na par detailu) mi navigace ukazuje vse co ma.
Uživatelský avatar
Petrzet
 
Příspěvky: 41
Registrován: 13 bře 2010 15:52


Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron