Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Jaké mapy jsou nejlepší pro PRIMO

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Jaké mapy jsou nejlepší pro PRIMO

Příspěvekod general77 v 07 říj 2010 19:56

Potřeboval bych poradit. Do Prima jsem dohrál mapové podklady TA 2010.06_100716 a přišel jsem na to, že když mám výpočet trasy pro osobní auto a nemám zaškrtnuté dálnice, tak mě to nenavede třeba na jižní spojku, která je sice dálnice, ale je pro osobní vozidla bezplatná. Také jsem zjistil, že na silnicích mimo města, kde je třeba omezená rychlost (která tam je již několik let) v mapách tato rychlost omezena není, nebo tam je jiná rychlost. Mám někde něco špatně nastaveno, nebo jsou lepší mapy než tyto co používám?
general77
 
Příspěvky: 23
Registrován: 25 zář 2009 20:28

Re: Jaké mapy jsou nejlepší pro PRIMO

Příspěvekod amatér v 07 říj 2010 20:20

Stačí zakázat jen placené úseky, ne dálnice. ( je to přeloženo jako časové mýtné)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Jaké mapy jsou nejlepší pro PRIMO

Příspěvekod general77 v 08 říj 2010 07:33

Super, už to funguje. Moc díky
A které mapové podklady jsou nejlepší od TA nebo jiné.
general77
 
Příspěvky: 23
Registrován: 25 zář 2009 20:28

Re: Jaké mapy jsou nejlepší pro PRIMO

Příspěvekod kochy v 08 říj 2010 07:41

Kazde mapove podklady maji neco.Kazdy ti rekne,ze mu vyhovuje to nebo to.Zkus vsechny a pouzivej ty co ti nejvic vyhovuji.Neda se rict,ktere jsou nejlepsi
Čína,IGO 8.3.4.117940,Primo 1.1,TomTom7,Automapa6,Navigator9,Sygic
Uživatelský avatar
kochy
 
Příspěvky: 152
Registrován: 12 bře 2010 17:14
Bydliště: Domažlice

Re: Jaké mapy jsou nejlepší pro PRIMO

Příspěvekod vovi v 08 říj 2010 07:48

O tom se tady diskutuje velmi vášnivě ;)
Záleží na tom, jaké máš potřeby, kde bydlíš a kam jezdíš a co přesně od navigace očekáváš (tím myslím funkčnost vyhledávání třeba adres; zobrazení různých "doplňků" jako směrové tabule, značky, rychlostní limity; logiku řazení do pruhů apod.). Neexistuje žádná bezchybná mapa a žádná mapa není stoprocentně aktuální. Nejjednodušší je zkusit sám a pak se rozhodnout, co vyhovuje nejvíc.

Já osobně považuji za nejlepší mapu pro ČR verzi Navteq 2009.Q4 - jezdím na ni i dnes, kdy už je na světě i novější (a podle mého horší) NQ 2010.Q1. A netrpělivě čekám, jak se ukáže NQ u 2010.Q2. Přitom ještě před rokem jsem přísahal na Teleatlas a Navteq zatracoval :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Jaké mapy jsou nejlepší pro PRIMO

Příspěvekod kochy v 08 říj 2010 08:06

Ja osobne jezdim na TA,protoze jezdim kamionem a je tam vic smerovych tabuli,ktere docela potrebuji,ale Navteq neodsuzuji a u nas jezdim radsi na nej
Čína,IGO 8.3.4.117940,Primo 1.1,TomTom7,Automapa6,Navigator9,Sygic
Uživatelský avatar
kochy
 
Příspěvky: 152
Registrován: 12 bře 2010 17:14
Bydliště: Domažlice

Re: Jaké mapy jsou nejlepší pro PRIMO

Příspěvekod Ivo K v 08 říj 2010 08:49

Už jsem to někde psal, že jezdím na mapy různých dodavatelů a celkem často je měním. Občas se musím podívat jakou mapu mám momentálně nataženou. Já nezatracuji žádného dodavatele(TA, NQ, Ceda/TopMap) a žádnou mapu, každá má něco do "plusu" a do "mínusu", ale vždy dojedu tam, kam potřebuji. :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Jaké mapy jsou nejlepší pro PRIMO

Příspěvekod Miroš v 08 říj 2010 10:10

:lol: Já jsem na jaře dal na zkoušku ČR a SR mapy Ceda a ostatní byl TA. Když jsem pak v létě plánoval dovolenou, neuvědomil jsem si to, a pak jsem se divil, proč mi to do Maďarska táhne oklikou přes Rakousko - a ono Slovensko Ceda nenavazovalo přesně na Maďarsko TA ;) :idea:
Mio C520FT, iGo Primo 9.6.13.263722 f&a - TTSpro Zuzana spouštěč
MS Lumia 640 LTE W10 a Xiaomi Redmi Note 4 Nougat - Sygic GPS Navigation
Uživatelský avatar
Miroš
 
Příspěvky: 783
Registrován: 06 čer 2009 16:11
Bydliště: Podbořany

Re: Jaké mapy jsou nejlepší pro PRIMO

Příspěvekod Ivo K v 08 říj 2010 10:22

Jj. kombinace dodavatelů map přes hranice států není moc dobrá.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Jaké mapy jsou nejlepší pro PRIMO

Příspěvekod general77 v 08 říj 2010 10:40

Díky za rady. Vložil jsem i NQ pro ČR, tak budu zkoušet a porovnávat.
general77
 
Příspěvky: 23
Registrován: 25 zář 2009 20:28


Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron