Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Radary pro Primo - návod a řešení problémů

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Radary pro Primo - návod a řešení problémů

Příspěvekod amatér v 05 bře 2014 18:28

Radary pro přirozené hlasy jsem se naposledy zabýval před TTS hlasem. Postup jsem shrnul >>> ZDE <<<. Podle mého by to mělo fungovat i na PRIMO 2.4.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Radary pro Primo - návod a řešení problémů

Příspěvekod Bart.08 v 05 bře 2014 20:33

takže pro shrnutí:

mám nastaveno kompletně dle návodu od SvoDa pro NEtts hlas, zkopčen jeho zápis do sys.txt, přemazány radary, audio v rootu.
softwarově mám v navigaci nastaveno upozorňování na radary při překročení rychlosti.

když jedu k radaru vyšší než je povolená rychlost, tak se mi rozezní pípání, které je v zápisu nastaveno, ale nepředchází mu hlasové upozornění "Pozor, ...... "
teoreticky kdybych v zápisu zaměnil příkaz "overspeed_sound="spcovs"" za "overspeed_sound="CSF_warning_1"", tak by mi měla navigace hlásit "Pozor, ...... " pořád dokola do doby než snížím rychlost pod rychlost nastavenou u radaru

já bych ale chtěl, aby se při určité vzdálenosti od radaru ozvalo pouze 1x "Pozor, ...... " a poté pokud rychlost stále nesnížím začalo pípání, které je uvedeno v zápisu
jak by měl tedy vypadat zápis pro to, aby se při určité vzdálenosti od radaru ozvalo natvrdo pouze 1x "Pozor, ..... " ? protože v současnosti to nefunguje

mohlo by fungovat např. :
Kód: Vybrat vše
activated_spoken_type=sound
activated_sound="CSF_warning_1"
activated_min_sound_repeat_delay=-1

?????????
Bart.08
 
Příspěvky: 29
Registrován: 02 bře 2014 18:00

Re: Radary pro Primo - návod a řešení problémů

Příspěvekod Bart.08 v 06 bře 2014 10:22

už jsem z toho na práášky ... :( :(

existuje nějaký příkaz, který donutí navigaci, aby ohlášení radaru a poté případné upozorňování při přiblížení / při překročení rychlosti proběhlo pouze jednou jedinkráát ? (ideálně pro NEtts hlas)

mohlo by fungovat
Kód: Vybrat vše
activated_min_sound_repeat_delay=-1
nebo
Kód: Vybrat vše
min_frc=-1
??
nebo ani jedno a úplně něco jiného ?

díky
Bart.08
 
Příspěvky: 29
Registrován: 02 bře 2014 18:00

Re: Radary pro Primo - návod a řešení problémů

Příspěvekod amatér v 06 bře 2014 10:48

Ano. Nastavit si pouze při překročení rychlosti, a po prvním upozornění dodržet povolenou rychlost!!!
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Radary pro Primo - návod a řešení problémů

Příspěvekod Bart.08 v 06 bře 2014 10:50

to sem dneska ráno testoval a začlo mě to upozorňovat zvukem, když sem překročil, tak sem zpomalil a upozorňovalo to pořád dokud sem nebyl za radarem .... a prvotní upozornění na radat neproběhlo vůbec ....
Bart.08
 
Příspěvky: 29
Registrován: 02 bře 2014 18:00

Re: Radary pro Primo - návod a řešení problémů

Příspěvekod Bart.08 v 06 bře 2014 11:35

ještě mě napadlo, může být někde chyba v tom, že nepoužívám žádný skin ? mám default

EDIT: už jsem prostě úplně v koncích ... byl by tu někdo ochoten, když bych mu někam nahrál mojí kompletní zálohu iGo mi to překopat, aby to fungovalo a poslat mi to zpátky ?
Bart.08
 
Příspěvky: 29
Registrován: 02 bře 2014 18:00

Re: Radary pro Primo - návod a řešení problémů

Příspěvekod Bart.08 v 06 bře 2014 15:09

SvoDa: ten tvůj zápis pro NEtts hlas funguje, ale následovně:

- pokud je nastaveno "při překročení", tak si to hned bere hodnotu "overspeed" a při překročení rychlosti začne pípat a hodnotu approach nebere vůbec v úvahu
- pokud je nastaveno "při přiblížení", tak si to bere hodnotu "approach" a začne hlásit "Pozor, ...... radar" do doby než se projede kolem radaru

Jsou 2 varianty, které by vyřešili můj problém:

1) při nastavení "při přiblížení" nějak omezit, aby ohlášení proběhlo pouze jednou a potom už se nic nedělo
2) při nastavení "při překročení" nějak předřadit, aby ještě před radarem bylo ohlášeno, že je přede mnou radar a k případnému "overspeed" nemuselo vůbec dojít

dokážeš mi prosím poradit alespoň s 1 variantou ? :)

jinak se tu omlouvám všem, že tady pořád takhle otravuju, ale od chvíle, co sem se do toho pustil a pořád se mi to nedaří, tak mi to vrtá v palici až z toho nemůžu skoro spát ... rád bych to dořešil, abych od toho měl klid a trošku si dokázal, že alespoň něco zvládnu ;)
Bart.08
 
Příspěvky: 29
Registrován: 02 bře 2014 18:00

Re: Radary pro Primo - návod a řešení problémů

Příspěvekod Ivo K v 06 bře 2014 15:15

On je hlavně problém v tom, že už skoro všichni jezdí s TTS hlasy. A správné nastavení hlášení radarů musíš udělat v autě a testovat ho za jízdy.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Radary pro Primo - návod a řešení problémů

Příspěvekod Bart.08 v 06 bře 2014 15:24

OK, tak se dneska večer pokusím zprovoznit v navigaci TTS hlasy, zítra to otestuju a pak dám vědět ;)
Bart.08
 
Příspěvky: 29
Registrován: 02 bře 2014 18:00

Re: Radary pro Primo - návod a řešení problémů

Příspěvekod Bart.08 v 06 bře 2014 22:19

tak TTS hlas mám v navigaci, při simulaci Zuzka normálně mluví, takže co se funkčnosti hlasu samotného týče by to mělo být v pohodě, nastavení upozornění na radary zkopírováno do sysu, tak zítra v reálu vyzkouším a uvidíme ;)
Bart.08
 
Příspěvky: 29
Registrován: 02 bře 2014 18:00

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků