Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Junctionview

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Junctionview

Příspěvekod Jasper v 30 srp 2010 14:06

A v jakém softu si se ten obrázek pokusil otevřít. :?: List s červeným křížkem tam totiž rozhodně nemáš ;) Problém je v editoru. Ty pozadí jsou bmp ale "true color" a editor který si použil to nedokázal korektně přečíst a proto ten list s červeným křížkem. Ty obrázky vzhledem k formátu a velikosti nejde ani komprimovat jako RLE bitmap tedy běžný formát pro Primo. Takže jsou bez komprese a dost veliké. Ale třeba Zoner ti je bez problémů zobrazí. Já když jsem předělával velikost tak jsem měl dilema zda zachovat původní kvalitu nebo na její úkor zmenšit velikost souboru. Proč to píšu. Nejsem grafik a používám ty nástroje které mám a v tomhle případě nastala kvůli formátu paradoxní situace. Původní obrázek rozměru 800x480 má cca 150 KB. Když jsem změnil jeho velikost na 480x320 (zkoušeno v Zoneru a Gimpu) obrázek má najednou 450 KB :roll: Nakonec jsem zachoval kvalitu protože změna bitové hloubky znamenala fakt dost brutální zhoršení obrázku.
Ale abych se vrátil k Tvé otázce. Normálně ty původní soubory přemaž těmi novými.

EDIT: teď mi došlo že je to v tvém případě jinak. Ty vlastně vidíš ten list s křížkem u originálního souboru že. To je jasné tyhle soubory jsou zakódované jako RLE bitmap takže bys je musel nejdřív dekomprimovat.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Junctionview

Příspěvekod honzast v 30 srp 2010 15:11

Používám iPAQ. Ten můj původní soubor má 327kB a vidím v tomto editoru, ten Tvůj má 179kB a nevidím. Tedy vidím ten křížek. Já to večer zkusím překopírovat a uvidím.
Teď jsem to zkusil přes ACDSee a vidím jej. Je podobný, ale ten tvůj je hezčí.
NONAME Čína 5" Win CE6, 800x480, 128RAM, PRIMO 8.5.11.168090, Xperia Arc S neotevřený, Android 4.0.4 Primo pro Android Think 1.1 ver. 9.6.7.235654
honzast
 
Příspěvky: 126
Registrován: 07 úno 2010 22:02
Bydliště: Brno

Re: Junctionview

Příspěvekod Jasper v 30 srp 2010 15:21

Tak to je v pořádku. Ten iPAQ si totiž s těmi origo soubory 800x480 bohužel neporadí. ;) Mě by docela zajímalo v čem to Lesscro editoval že dosáhl při té kvalitě takové velikosti. :roll:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Junctionview

Příspěvekod honzast v 31 srp 2010 12:29

Prosímtě, také se ti zobrazuje na stejném sjezdu pokaždé jiný obrázek? Teď jsem si hrál s navi a testoval jsem jednu trasu kde je sjezd a pokaždé se zobrazí jiný *.bmp i když cesta je vykraslena dobře.
NONAME Čína 5" Win CE6, 800x480, 128RAM, PRIMO 8.5.11.168090, Xperia Arc S neotevřený, Android 4.0.4 Primo pro Android Think 1.1 ver. 9.6.7.235654
honzast
 
Příspěvky: 126
Registrován: 07 úno 2010 22:02
Bydliště: Brno

Re: Junctionview

Příspěvekod Jasper v 31 srp 2010 12:37

Tak na tohle jsem nenarazil. Na jednom místě by se měl teoreticky ukazovat stále stejný obrázek. Kde to přesně je abych to mohl vyzkoušet :?:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Junctionview

Příspěvekod josef.r v 31 srp 2010 15:18

Jasper píše:Tak to je v pořádku. Ten iPAQ si totiž s těmi origo soubory 800x480 bohužel neporadí. ;) Mě by docela zajímalo v čem to Lesscro editoval že dosáhl při té kvalitě takové velikosti. :roll:


Nevím teda v čem to dělal on, ale Corel si s tím poradí a i velikost je pořád +/- stejná
Uživatelský avatar
josef.r
 
Příspěvky: 161
Registrován: 03 bře 2010 11:13
Bydliště: Praha

Re: Junctionview

Příspěvekod Jasper v 31 srp 2010 15:25

:roll: Tak ten bohužel nemám. ;)
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Junctionview

Příspěvekod vovi v 31 srp 2010 16:47

Na to kódování/dekódování bitmap je ještě jedna utilitka přímo od NavnGo. Jméno si bohužel nepamatuju a nějak jsem to při reinstalaci počítače potratil. Ale mělo to ikonku s dvěma šipkami do kruhu (červenou a zelenou).

A dekódovanou bitmapu pak můžeš upravovat v jakémkoliv editoru. Nejlepší zkušenosti s kvalitou obrázku po úpravě velikosti já osobně mám s Photoshopem.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Junctionview

Příspěvekod SvoDa v 31 srp 2010 16:51

iGO8Converter.exe ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Junctionview

Příspěvekod Jasper v 31 srp 2010 17:19

Kluci já nemám problém s dekódováním. ;) Spíš s tím že když změním rozměr obrázku tak mi podle nového rozlišení naroste až trojnásobně velikost na 450 KB proti původním asi 125. Mému HTC to problém nedělá ale nevím jak se s tím vypořádají jiné stroje se slabší HW výbavou. :D
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků