Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

2D zobrazeni trasy

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

2D zobrazeni trasy

Příspěvekod dalanik v 13 srp 2010 09:27

Ahoj, muze mi nekdo poradit...

vite jak iGo8, kdyz mate jit vic km rovne prepne do 2D nahledu? A pak 3 km pred pristim manevrem zase prepne do 3D? Primo tohle nedela, ten nahled se zoom-out je taky 3D a neni (podle me) moc prehledny. Existuje zspusob donutit ho aby ten nahled byl ve 2D?

Dik
D.
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: 2D zobrazeni trasy

Příspěvekod Danny_S v 13 srp 2010 09:58

Já bych potřeboval vědět, jak mám nastavit Primo, aby se mi nepřeklápěl do 2D nebo do 3D perspektivy - letadlo -, ale aby pořád zůstával jen v 3D nízkém pohledu.
Krom např. křižovatek, kde tvar ve skoro 2D se hodí znát dopředu. :-)

Už jsem zkoušel cokoli, ale oproti Osmičce mi to přijde nepřehledné nebo jsem nenašel způsob, jak tohle vypnout. :-(

Při vysokých rychlostech se mi 3D pohledu nastaví skoro do 2D a tak vidím na desítky km zbytečně dopředu. :-(

Díky za radu. :-)
Danny_S
 
Příspěvky: 393
Registrován: 05 kvě 2009 08:26

Re: 2D zobrazeni trasy

Příspěvekod SvoDa v 13 srp 2010 10:38

sem viewtopic.php?p=43956#p43956 si se koukal ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: 2D zobrazeni trasy

Příspěvekod addam v 13 srp 2010 11:02

Pokud používáš standardní SYS.TXT (tzn. bez vlastních úprav), tak stačí když si v iGO PRIMO nastavíš úhel pohledu na "nízký", nebo na "střední" - já osobně používám "nízký" protože pak je v zobrazení mapy krásně vidět reálný terén a nebíčko ;-) a při přiblížení k manévru se to krásně překlopí do 2D.

Podle toho co popisuješ ve svém problému, máš nyní nastavený úhel pohledu na "vysoký".
Pokud by Ti to nevyhovovalo, tak si udělej vlastní přizpůsobení v SYS.TXT dle odpovědi Svoda.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: 2D zobrazeni trasy

Příspěvekod Danny_S v 13 srp 2010 11:15

addam> Mám tenhle sys.txt a používám pohled nízký, ale občas se mi stane, že se mi to zničehonic přeplo do 3D pohledu letadla nebo přímo do 2D a já pak musel za jízdy pracně to dávat zpět. :-(
Nevím, jak si mám a kde přesně nastavit úhly v Nastavení.
Jsou tam jakási čísla, ale nevím, k čemu jsou. :-(

[device]
type="Navon_N750"

[interface]
show_exit=1
show_minimize=1
resolution_dir="480_272"
width=480
height=272
extra_settings=1
theme="skin\GJd.zip"
theme_night="skin\GJn.zip"
theme_day="skin\GJd.zip"

[rawdisplay]
driver="GDI"
class="landscape"
highres=0
screen_x=480
screen_y=272
stretch=1


[navigation]
use_duration_for_tunnel=1
stop_at_tunnel_end=1

[feature]
tunnel_guidance=0

[debug]
no_extrapolation=0
experimental_features=1

[loading]
show_statustext=1

[Homework]
home="Domů"
work="Práce"

[warning]
overspeed_sound=0
Danny_S
 
Příspěvky: 393
Registrován: 05 kvě 2009 08:26

Re: 2D zobrazeni trasy

Příspěvekod SvoDa v 13 srp 2010 11:22

Dle tvých zápisů v sys.txt používáš skin Gurjon, kde má režim náhledu možnosti nastavení (GJ nastavení - nastavení náhledu )-> buď vypni módy náhledů, a budeš stálle ve 3D nebo si sniž na minimum (100) hodnotu "Výška náhledu" a uprav si sklon náhledu třeba na 80°a pak laboruj dle libosti .
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: 2D zobrazeni trasy

Příspěvekod dalanik v 23 zář 2010 07:55

Tak diky Danny_S ktery troloval topic jsem nedostal odpoved ;-) takze existuje zpusob aby mi kdyz mam jit vic km rovne, zobrazeni bylo 2D (3D jen 3 km pred manevrem)?

Dik.
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha


Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků