Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

iGo Primo pro začátečníky

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

iGo Primo pro začátečníky

Příspěvekod peppa v 16 črc 2010 16:43

Seznámení
iGo Primo je nejnovější navigační software od iGo běžící na zařízeních s Windows a Windows Mobile.

Pokročilé seznámení
To znamená, že může chodit na jakémkoliv přístroji splňujícím potřebné parametry. I na tom, na kterém nebylo. Stejně tak lze na tom samém přístroji provozovat i starší verze iGo (iGo 8, iGo Amigo), nebo konkurenční software. Lze jich také provozovat i více najednou. To není ale úplně legální a není ani předmětem fóra.

Použité mapy
Používá mapy stejného formátu jako má iGo 8.3. Je zpětně kompatibilní i se staršími mapy pro iGo 8 a iGo Amigo

Navigace Navigon a další:

V následujícím popisu budu používat označní [flash] pro interní paměť a [karta] pro paměťovou kartu.

Po připojení k počítači se zobrazí dvě nové výměnné jednotky – jak zjistit, která je interní paměť a která je paměťová karta?
Paměťová karta má v kořenovém adresáři složku Addons a soubor device.nng. Interní paměť má v kořenovém adresáři složku MobileNavigator a soubor devinfo.txt.

Podle screenshotů by navigační program měl obsahovat položku Přehrávač hudby/Prohlížeč fotek, ale nikdo ho nemůžu najít – co se děje?
Výrobce Navigon použil osekanou verzi souboru data.zip. Lze to vyřešit:

a) Pomocí aktualizace softwaru a map v navigaci – tím ztratíte ale svojí jednu aktualizaci zdarma.
b) Přepsáním souborů [flash]\MobileNavigator\data.zip a [flash]\MobileNavigator \MobileNavigator.exe plnohodnotnými soubory bez omezení – ty oficiální cestou neseženete a navíc jsou „všeobecné“ a tak budete mít zobrazeny v menu i ikony některých funkcí, které vaše navigace nemusí zvládat (Bluetooth, FM transmitter apod.)
c) Napsat svému prodejci o dodatečné zaslání licence pro přehrávání hudby.

Při navigování po vypočítané trase se mi nezobrazuje údaj a rychlostí jakou jedu.
Zobrazení aktuální rychlosti se dá docílit použitím skinu (obtížné), nebo pomocí Menu -> Více -> Nastavení -> Vizuální navádění -> Datová pole -> Pole bez trasy <-> Pole s trasou a výběr položky „rychlost“.

Mám navigaci s RDS-TMC a nefunguje mi.
Zkontrolujte, zda není RDS-TMC dostupné jako doplňkové příslušenství!

Jak zobrazit Radary?
iGo Primo podporuje dva druhy souborů:
- TXT (nezobrazí směr a nebere v úvahu úhly apod.)
- SPUD (už to umí)

Buď si můžete stáhnout na POI.cz TXT soubor z menu Radary -> iGo TXT anebo zde na fóru z viewtopic.php?f=7&t=6. Doporučuji pouze základní soubor, kde není nic jiného než radary.

Soubor nahrajeme do složky [karta]:\addons\content\speedcam (nevím, proč ale z interní paměti mi nefungovaly).

Jejich zobrazování zapneme v Menu -> Více -> Nastavení -> Zvuk a varování -> Upozornění na bezpečnostní kameru.

A mějte na paměti, že např. ve Švýcarsku hrozí použití tohoto upozornění extrémně vysoké tresty!

Jak do zařízení nahrát své vlastní POI (body zájmu)?
Postupujeme podle návodu z viewtopic.php?f=89&t=1127#p42815.

Doplnění:
- do [flash]:\MobileNavigator\content\userdata\poi nahrajeme naše KML soubory (pokud cesta neexistuje, tak jí vytvoříme)
- případné ikonky nahráváme podle návodu do složky [flash]:\MobileNavigator\ui_igo9\common (soubory *.bmp a *.spr) a [flash]:\MobileNavigator\ui_igo9\icons\poi (soubory *.icon). Dále vytvoříme ještě složku [flash]:\MobileNavigator\ui_igo9\icons\sys, kterou necháme prázdnou.
- Pokud nenahrajeme ikonky, použije se standardní obrázek pro neznámý druh POI.
- poi_visiblities.txt se nachází ve složce [flash]:\MobileNavigator\save

Soubory KML můžeme stáhnout z webu http://www.poi.cz po zaregistrování a nastavení preferovaného formátu na KML.

Jak změnit standardní ukazatel např. na autíčko?
Menu -> Více -> Nastavení -> Nastavení mapy -> 3D galerie vozidla

Můžu donahrát své vlastní obrázky vozidel?
Ano, lze. Stačí do složky [flash]:\MobileNavigator\content\car nakopírovat patřičný ZIP soubor.

Jak zobrazit/vypnout zobrazení určitého druhu POI na mapě?
Menu -> Více -> Nastavení -> Nastavení mapy -> Značky míst

Kam si mám donahrát vlastní hlasy?
Jdi do [flash]:\MobileNavigator\content\voices a tam nakopíruj příslušný ZIP archív

Přidal jsem si vlastní POI včetně ikonky, ale ikonka nemá průsvitné okraje.
Navigace používají mírně nestandardní BMP soubory. Musí se ve Photoshopu/GIMPu speciálně upravit a obohatit o alfa kanál.

Postup pro Photoshop:
1) nejdříve se ujistěte, že ta plocha pozadí ke zprůsvitnění je opravdu složena z bílé barvy (= jde vybrat celá najednou magickou hůlkou). Pokud ne, tak jí upravte, tak aby to šlo.
2) Vyberte tu plochu pozadí.
3) Udělejte doplněk výběru
4) Nyní se přepněte do okna s kanály (+ ujistěte se, že pracujete, opravdu se všemi R, G i B, jinak by výsledná průhlednost nemusela mít kýžený efekt)
5) stiskněte v dolní liště tohoto okna tlačítko pro přidání masky vrstvy (obdélník s kolečkem uprostřed)
6) černá je průsvitná, bilá zůstane
7) uložte obrázek do BMP

Když si chci prohlédnout ikonky v BMP, tak mi všechny prohlížeče obrázků házejí chybu. Čím to je?
Většina BMP obrázků v navigaci je zkomprimována. Na počítači se dá prohlížet pomocí programu MioMapBMP. Komprese není podmínkou zobrazení ikonky (u vlastních POI)

Při seznamování se svou navigací Navon s iGo Primo jsem si dělal poznámky, teď je trochu upravil a zkopíroval sem. Snad někomu pomůžou. O iGo8 je tu toho hodně, ale o iGo Primo moc ne a např. některé cesty se v něm liší, nebo nejsou v od výrobce v zařízení, a začátečník tápe kam co nahrát.
Navon N660: iGo Primo 1.2.1 + MapChanger + Gj Skin + rastrové mapy + TTS Zuzana
.:: iGo Primo detailně a srozumitelně >>> pokračovatel iGo Prima pro začátečníky a Aktivace videa a hudby v menu Navonu ::.
peppa
 
Příspěvky: 199
Registrován: 09 črc 2010 17:29

Re: iGo Primo pro začátečníky

Příspěvekod Jarouš v 16 črc 2010 17:15

Já myslím,že dobré :!: :Já ti to tady zamknu,aby ti tam nikdo nic nepsal a pokud budeš chtít něco přidat,tak mi písni a já ti to odemknu. ;)
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice


Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků