Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

MIO MOOV 360 vs. GPS SKU 36179 by CHINA – iGo Primo

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

MIO MOOV 360 vs. GPS SKU 36179 by CHINA – iGo Primo

Příspěvekod brosl v 07 črc 2010 19:50

MIO – 400MHz procesor, 64MB RAM, 1GB vnitřní paměti a WinCE 5
SKU – 500MHz procesor, RAM jsem nezjistil, 2GB vnitřní paměti a WinCE 6

Koupil jsem si na hraní jednu čínskou GPS (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.36179) a díky vlastnictví MIO MOOV 360 jsem mohl při posledním několika set kilometrovém tripu po jihu Španělska porovnat.

V Miu provozuji iGo Primo bez jakýchkoliv problémů a tak jsem si jej nahrál i do číny 1:1. Jelikož už při zkoušení od stolu jsem se občas setkal v číně s hláškou o nedostatku paměti, raději jsem smazal veškerý nepotřebný content a zejména pak vlastní KML POI. Přilepil jsem obě navigace na čelní sklo vedle sebe a vyrazil. Nutno podotknout, že mám upravené Primo viz. podpis.

Bohužel zklamání na sebe nedalo dlouho čekat. Přestože Primo v číně po odkliknutí urputné hlášky o nedostatku paměti zdánlivě fungovalo, porovnáváním dvou displejů téhož vedle sebe jsem nevycházel z úžasu. Až při reálné jízdě a hlavně díky možnosti porovnávat on-line prakticky stejné (kromě fyzických rozměrů) navigační obrazovky, jsem viděl neviděné.

Jednoduše řečeno, čína nestíhala vykreslovat obsah. Začalo to tím, že se jakoby stále překreslovaly detaily mapy a to i při stání na místě. Pri nizkém úhlu pohledu a zapnutém 3D navigování stále mizely a zase se objevovaly vzdálenejší části mapy. Jakoby se stále dokola překreslovaly některé vrstvy. Měl jsem podezření na 3D budovy a tak jsem je vypnul – nepomohlo to.

To stejné platilo i o POI, jako jsou bezínky, radary, letiště, kempy a parkoviště. Nechal jsem nakonec jen radary a benzínky, ale beze změny. Prostě to, co jsem na Miu viděl už dávno a ve velké vzdálenosti, zobrazila čína až těsně přede mnou. Jakoby v horní polově obrazovky (tedy té vzdálenější části mapy) nedokázala vykreslit vše co měla a tak to pytlíkovala tak nějak náhodně a na pslední chvíli. U radarů docela naštve. Hlavně to neustále poblikávání částí mapy bylo otravné. Mio vedle toho nabízelo absolutně statický obraz. Statický myslím tím, že když už jednou něco vykreslilo, tak už s tím nehnulo, dokud jsem to za jízdy neminul a nebo otočením směru nedostal za hranici obrazovky.

Zpoždění se však týkalo jen obrazu, nikoliv zvuku. Tedy, přestože jsem viděl ikonku radaru až těsně před sebou, zvukově na ni upozornilo v předstihu.
Nakonec to dopadlo tak, že jsem prozřetelně do číny nahrál současně také Amigo a tak zkusil to. Amigo fungovalo jak bez hlášky o nedostatku paměti, tak bez jakýchkoliv problémů se zobrazením mapy. Zbytek tripu jsem absolvoval tak, že mne navigovalo Primo v Miu a vedle jsem měl na číně zobrazenou 2D mapu v Amigo, ve které jsem viděl aktuální pozici z větší výšky. Na tuto sestavu jsem si nakonec neskutečně navykl. Nevýhoda byla jen v tom, že režim mapy nedokáže posunovat mapu a udržet aktuální pozici stále na obrazovce. Naopak 2D navigační režim zase v Amigu nemohu ovlivnit oddálením.

Zkusil jsem také Navigon, který fungoval dobře. Jen mi nešel nakonec vypnout. Tlačítko v programu nefungovalo. Sygic také fungoval a stejně tak NDrive.

Z čínou jsem si však také užil ještě po stránce hardwaru. Držák je v pohodě, ikdyž i přes existenci dvou aretačních šroubů ve dvou směrech nedokážete nastavit jakoukoliv pozici. Toto má Mio vyřešené pomocí jediného kloubu dokonale. Držák u číny není logicky aktivní, ale to nepřekvapí ani nijak zásadně neotravuje. Přísavka je 2x větší než u Mia a tak držela na skle i v těch 40cítkách, co v Andalusii panovaly. Držák Mia mi jednou spadl – když bylo auto odstavené na slunci celý den.

Co mne však ale několikrát vytočilo, bylo samovolné rozkalibrování displeje. Kdy se aktivní tisknutá plocha displeje posunula klidně o 1-3 centimetry doprava oproti předloze (programu). Jak se pak ovládá si asi dokážete představit. Vždy pomohl FactoryReset pomocí SW (jak se dělá hardwarově nevím), ke kterému se však dostat bylo o nervy. Ještěže nebylo tlačítko na úplně pravé straně, pak bych se k němu už nedostal. Následovala kalibrace displeje, která se však nepochopitelně někdy opakovala i 5x.
Současně mi několikrát nešla vysunout microSD karta, která se vzpříčila v šachtě. Celkové dílenské zpracování je na velmi nízké úrovni. Stylus jde vyndat opravdu těžko a displej se prohýbá a je podivně měkký.

Osobně po této zkušenosti nedoporučuji koupi GPS HW z této části kontinentu. Ušetřené peníze za to nestojí.
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: MIO MOOV 360 vs. GPS SKU 36179 by CHINA – iGo Primo

Příspěvekod hladik2 v 07 črc 2010 22:35

No vidíš a já na čínu(tu co jsem měl jěště do nedávna funkční) nedám dopustit,a mio c720b mne prudí že ho asi pošlu do světa.(nutnost restartu při každé maličkosti,probuzení ze spánku,změna napájení atd.)To se nikdy u mé číny nestalo a to co popisujěš (až na to dílenské provedení) neznám.Zkrátka to bude kus od kusu,což se u značkových šochtlí stane málokdy.
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: MIO MOOV 360 vs. GPS SKU 36179 by CHINA – iGo Primo

Příspěvekod brosl v 07 črc 2010 23:05

Zapomněl jsem pravda napsat, že čína fungovala precizně s uspáváním, kdy se navigace (Primo, Amigo) vždy probudila a fungovala dál. Toto zase já u MIO MOOV 360 neznám :-( Tedy kromě MioMap, tam to funguje.

bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: MIO MOOV 360 vs. GPS SKU 36179 by CHINA – iGo Primo

Příspěvekod dalanik v 08 črc 2010 07:42

brosl píše: Toto zase já u MIO MOOV 360 neznám :-(


Funguje to moc dobre i na Moov 360, jen iGo (nebo jiny navi sw) musis mit na Flash pameti.

D.
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: MIO MOOV 360 vs. GPS SKU 36179 by CHINA – iGo Primo

Příspěvekod brosl v 08 črc 2010 11:03

Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno


Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron