Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

TMC...

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: TMC...

Příspěvekod SvoDa v 25 dub 2013 09:52

1. utilita tmc_fix_frequnece neexistuje od r.2008
2. jak mám poznat dle názvu, co utilita obsahuje a jak co řeší ? Název utility a obsah jsou dve rozdílné věci

Pokud ti stačí název, tak já úspěšně používám tmc_fix_frequency_20.zip
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: TMC...

Příspěvekod cyborglabunlock v 25 dub 2013 10:25

Tých ux utilít nieje veľa a vidíš že si ju podľa názvu identifikoval správne. Ja som celkovo našiel dve.
Rovnakú používam len som ju ešte nemal možnosť otestovať. Skôr ma zaujala tá druhá, nakoľko fixovať jednu frekvenciu je funkčné riešenie ale nie pri prechode viacerých krajín. Potom musíš manuálne prehadzovať. Skôr som chcel otestovať tú druhú, či to nevie prepínať automaticky.
tmc.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
cyborglabunlock
 
Příspěvky: 17
Registrován: 22 dub 2013 06:51

Re: TMC...

Příspěvekod SvoDa v 25 dub 2013 10:50

Tvůj obrázek nevidím, fórum má technické problémy.

nevím co používáš ty, ale pro tu ux utilitu, co používám já musí být ještě doplněn zápis do sys.txt
Kód: Vybrat vše
[tmc]
test_fixedstation_time=3
kdy číslovka představuje počet vteřin, po kterých se spustí z pevně nastavené TMC frekvence automatické přelaďování na jinou TMC stanici, když se na tuto dobu signál TMC z pevně naladěné stanice ztratí.
Pokud nenajde jinou, zkouší to zase onu dobu na pevně naladěné stanici a když ani tam nic nenajde, ladí zas jinde.
Takže se vlastně ručně nic přelaďovat nemusí, jelikož když nebude na pevně nastavené stanici signál např. ony 3 vteřiny, začne se stejně ladit jiná stanice a zůstane na nově nalezené.
Když ztratí TMC i tam, zase, než začne skenovat všechny frekvence, zkusí nejdřív pevně naladěnou a až pak jiné frekvence a tak furt dokola.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: TMC...

Příspěvekod Radie v 21 čer 2013 10:32

Zdar lidičky, mám tu takovou zajímavost. TMC signál chytí, události vypíše do seznamu, ale když tapnu na konkrétní událost, abych ji zobrazil na mapě, strojík se restartuje. Jde o MIO Spirit 697LM. Nemáte někdo zkušenost?Dík
Asus R700t
FlashDisk "Igo8 8.3.1. 53558" Riks 3.2
SDMMC "Igo Amigo" 8.4.2. 85182
SDMMC "Igo8 8.3.2. 64873 Riks 3.3a
Radie
 
Příspěvky: 10
Registrován: 06 led 2009 15:43

Re: TMC...

Příspěvekod SvoDa v 21 čer 2013 10:58

Máme, už se to tu řešilo v březnu => viewtopic.php?p=92794#p92794 <= restarty u některých způsoboval aktivovaný desaturovaný náhled TMC událostí, tak si jej vypni (v extra settings)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: TMC...

Příspěvekod Radie v 21 čer 2013 11:17

A je to... díky moc... to bylo rychlé...
Asus R700t
FlashDisk "Igo8 8.3.1. 53558" Riks 3.2
SDMMC "Igo Amigo" 8.4.2. 85182
SDMMC "Igo8 8.3.2. 64873 Riks 3.3a
Radie
 
Příspěvky: 10
Registrován: 06 led 2009 15:43

Re: TMC...

Příspěvekod meridas v 06 bře 2014 15:54

Zdravím,
Prosím o radu ohledně zprovoznění TMC na zařízení prestigio geovision 450bt (resp. myroad 4308t TMC). Mám IGO primo ve verzi Nov 06 2012 a v menu u 'vysílač FM' mi nejde zatrhnou spuštění. Do sys.txt jsem vložil dle nějakého fóra následující:

[tmc]
announce_total_route=1
auto_detour_calc=1
baud=38400
ignore_all_events=0
port="COM,1"
source="gns"

V rootu mám pouze 'AmariloTMC'

ama.JPG


Nenašel jsem jaký konkrétní chip TMC navigace má abych podel toho udělal úpravu. Díky!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
meridas
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23 úno 2014 22:10

Re: TMC...

Příspěvekod Ivo K v 06 bře 2014 16:24

Domnívám se, že pro Primo jsou zápisy pro TMC jiné.
V dávných dobách jsem do sys.txt zápisy dával, ale už dlouho tam žádný nemám.
Zkus ty zápisy ze sys.txt vymazat.

Nyní mám zápisy (Mio C720) ohledně TMC jen v adresáři save, v souboru system.ini:

[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

[tmc]
saved_config_available="1"
saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_GNSPORT"
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="1"
saved_last_frequency="951"
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Předchozí

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron