Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Radary pro PRIMO

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod koprda v 19 říj 2010 18:47

"amatér" - děkuju, název přepsán.... a s ikonkou to bude na delší běh :D
MIO C710+ IGO Primo 8.5.11.155811, skin Gurjon 2.18
koprda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2010 21:47

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 04 lis 2010 18:49

Kdysi jsem se ptal na to, jestli někdo přišel na to, jak by se dalo nastavit kdy se má ozvat, že je přede mnou radar s tím, že zápis z iGO8
warn_distances=110:1000,80:800,60:500,40:300 ; nastavení vzdálenosti pro varování dle rychlosti
mi nefunguje a hlásí to pořád ve stejné vzdálenosti před radarem bez ohledu na rychlost a když přidám ke konkrétnímu typu radaru zápisy z igo9.ini
approach_beep_distances="150,150"
a změním na
approach_beep_distances="450,450"

hlásí to těch cca 15Om před radarem a to může být v některých případech "pozdě" :mrgreen:

na "jednom" fóru píší toto
warn_distances ="130:1000,120:900,110:800,100:700,90:500,80:400,70:300,50:300,30:300"
;- 1000 meters from the radar display radar PRIMO (warn_distances = 130:1000);
čili by toto mělo fungovat pro vizuální varování radaru a nikoli jeho hlášení a ještě tam psali ohledně toho konkrétnímu typu radaru u zápisů approach_beep_distances=xxx v igo9.ini toto

approach_beep_distances ="50,300"
;- 900 meters from the radar emits a approach_beep PRIMO (approach_beep_distances = 900)
;- 600 meters from the radar emits a approach_beep PRIMO (approach_beep_distances = 600)
;- 300 meters from the radar emits a approach_beep PRIMO (approach_beep_distances = 300)
;- Every 50 meters Primo makes a approach_beep (approach_beep_distances = 50)

čili by se při nastavení "50,300" ozýval nastavený zvuk při přiblížení 300 m před radarem a pak každých 50m ?

Vím, že to moc neřeší to, co chceme vyřešit, čili vzdálenost pípání před radarem při překročení jeho hodnoty, čili když např. přijíždím k obci, kde mají měřící tabuli s 50kou, řve překročení už třeba 600m před hranicí obce, kde ještě stále můžu jet (a jedu) 90 a přitom by mi stačilo, aby to řvalo při překročení zrovna u tohoto panelu např. jen 100m před ním, bo to, že jsem vjel do obce, pro mne většinou znamená, že zpomaluji tak nějak sám od sebe :lol: a jen by mi Primo mohlo pohlídat tu 50ku až těsně před tím radarem ;)
Toto řešení asi nikdo nenašel, že ? krom toho, že si tam můžu napsat název "tichého" pípání, které nebude tak moc řvát, nebo hlas/zvuk při překročení vyřadím zcela overspeed_spoken_type=none či
overspeed_speech=none (resp. overspeed_sound=none) ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod amatér v 04 lis 2010 19:13

Pro PRIMO to warn_distances musí být v tomto tvaru warn_distances="120:1900,80:1500,60:1000,40:200". (Ty poměry jak je ti libo.)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 04 lis 2010 19:49

jj, já to tak mám, jenže nejsem zcela přesvědčen, že to funguje. Mnohde se mi ozve radar (vizuálně i hlasově) 1km před radarem, někdy 300m a to vždy současně vizuálně i hlasově bez ohledu na to, co mám ve warn_distances a approach_beep_distances
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod amatér v 04 lis 2010 20:15

Asi jsem mimo, ale záleží přeci i na tom, co mám nastaveno u konkrétního radaru

obr_09.jpg

obr_10.jpg


Zde je zápis ze system.ini
Kód: Vybrat vše
[warning]
speedcam_soundtype_1="1"
speedcam_soundtype_6="1"
speedcam_soundtype_2="1"
speedcam_soundtype_3="2"
speedcam_soundtype_4="1"
speedcam_soundtype_11="2"
speedcam_soundtype_7="1"


1 = Pouze při překročení rychlosti
2 = Při přiblížení
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 09 lis 2010 14:34

to je mi jasné, ale u nastavení viz první screen approach_beep_distances= ignorován, reaguje na warn_distances=, se radar ukáže vizuálně a tím pádem i zvukem až když překročím jeho limit, čili vlastně ani neuslyším ani hlášku "pozor, stabilní radar", ale rovnou pípání při překročení a druhé nastavení dle hodnot approach_beep_distances= sice ohlásí hlasem radar (nejedu-li rychleji než radar), a pípání mlčí do doby, než limit překročím.

Mně jde o to, to "nějak" zkombinovat, čili dosáhnout toho, aby se mi radar vizuálně objevil dostatečně dlouho dopředu, čili např. dle hodnot warn_distances=, ale řvát ohledně překročení aby začal až později, nebo alespoň ne tak rychle za sebou.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod amatér v 09 lis 2010 14:57

Nezlob se na mne, nebo klidně zlob :D , ale moc jasné Ti to není.
Upozornění mám nastaveno viz. obr. č. 1, + zápis v igo9.ini
Kód: Vybrat vše
[speedcam_category:1]
warn_distances="120:1900,80:1500,60:1000,40:200"
activated_spoken_type=speech
activated_speech="Mobile speed camera ahead."
activated_min_speech_repeat_delay=-1
overspeed_spoken_type=sound
overspeed_sound="!button"
min_frc=-1


A výsledek? Radar je ohlášen hláškou "Pozor mobilní radar", vždy v dostatečném předstihu. Pokud jedu rychleji, než je povoleno v měřeném úseku, ozve se pípání.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 09 lis 2010 16:10

1. je fakt, že jsem se teprve teď dozvěděl, že zápis warn_distances= není v sekci warning solitérní a tím pádem pro všechny typy radarů stejný, ale že to takto lze psát k jednotlivým typům radarů různě, díky za vysvětlení.

2. asi jsem se špatně vyžvejkl - já bych rád, aby se vizuálně a hlasově radar objevil a zahlásil třeba 800m při rychlosti 90 km/h (zápis 90:800), ale aby to pípalo při překročení později, čili pokud pojedu rychleji než je limit radaru, třeba až 300m před ním a ne celých 800m. typickým příkladem je rychlostní panel - je tam, kde už je 50km/h, ale řve dlouho předem (při zápisu 90:800 už 800m před obcí, kde ještě stále jedu pochopitelně rychleji než 50 a přitom by stačilo, aby pípal až třeba 300m pře ním/obcí, čili, aby se hlasově a vizuálně zahlásil těch 800 m, ale nepípal, jedu-li rychleji celou dobu)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod fmilan v 09 lis 2010 20:10

A nestačilo by dát do výše uvedených zápisů od Mirka
overspeed_sound=" "
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod amatér v 09 lis 2010 20:31

@ SvoDa
Jó, tak to je na potřebě jednoho každého. Rychlostní panel, :D , na co, ten hrbol na silnici pře sebou vidím, je před ním i značka, tak u něj stačí vypnout pípání, jak píše fmilan, a je to. ;)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků