Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

PRIMO - hlasové upozornění na radary

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: PRIMO - hlasové upozoznění na radary

Příspěvekod amatér v 06 čer 2010 16:21

Pro překročení rychlosti není potřeba nic doplňovat, jen navolit v nastavení zvuk při překročení rychlosti a PRIMO si samo vezme přiřazený default zvuk. spcovs je zvuk, který přidal do svého skinu GJ a jeho původní poslání je tuším oznamovat překročení rychlosti v běžném provozu, bez ohledu na blízkost radaru.
Tedy alespoň v tom nastavení, které jsem dával já
; S P E E D C A M - C A T : 0
[speedcam_category:0]
approach_beep_distances="150,150"
approach_beep_sound="Fixed_Camera"
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRIMO - hlasové upozoznění na radary

Příspěvekod humbuk v 06 čer 2010 16:33

v nastavení Primo pokud dobře koukám je pouze možnost nastavit zvukové upozornění na překročení rychlosti jízdy, ale ne překročení rychlosti radaru. Takže jsem vycházel z nastavení, které jsem dal Svoda a tam je nastaven zvuk pro překročení rychlosti radaru spcovs. Před tímto zápisem od Svoda mi Primo nehrálo nic při překročení rychlosti radaru.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: PRIMO - hlasové upozoznění na radary

Příspěvekod brosl v 06 čer 2010 16:42

To se týká ale jenom skinu do Gurjona, ne? Jinde jsem ten "spcovs" nenašel.
bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: PRIMO - hlasové upozoznění na radary

Příspěvekod amatér v 06 čer 2010 16:43

On to totiž SvoDa dobře motá, přidává přidané a popírá nastavené.
u prvního radaru (stabil) přidá řádky

overspeed_sound="spcovs"
warn_alt_tolerance="100"
tolerance="100"
overspeed_tolerance="100"
Každý radar je nastaven na nulovou toleranci, tak proč zbytečné zápisy navíc. Nehledě k tomu, že u ostatních to potřeba není?
Zápis:
overspeed_sound="spcovs"
je také zbytečný, opravdu to funguje i bez něj.

A nastavení radarů je :
Zvuk a varování > upozornění při přiblížení > zvolíš konkrétní radar a máš možnost volby Typ výstrahy(Zvukové a vizuální/neaktivní/Vizuální), při první volbě máš dále možnost nastavení Zvukový signál (Pouze při překročení rychlosti/Při přiblížení).

Než jsem to sem pověsil, několik dní jsem to testoval, a všechno fungovalo, jinak bych s tím ani nevylezl. :D
@ brosl
Pokud tu úpravu uděláš v data.zip, je jedno zda máš nebo nemáš nějaký skin.
Naposledy upravil amatér dne 06 čer 2010 16:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRIMO - hlasové upozoznění na radary

Příspěvekod SvoDa v 06 čer 2010 16:45

jj, máte pravdu, ten zápis
overspeed_sound="spcovs"
znamená zvuk při překročení a gurjon má ten zvuk spcov.wav ve svém skinu/audio, ale každý si zde může napsat název jakéhokoliv .wav souboru, který v audio má, jinak se při překročení neozve nic.

Zápis
approach_beep_sound="xxx"
je pak právě ta hláška při přiblížení a xxx je příslušný zvuk z audio, který jsem sem dal.

ty tolerance mám v sys.txt od gurjona a nijak jsem o nich nepřemýšlel, ale asi se dají nastavit u jednotlivých radarů jinak ?
Naposledy upravil SvoDa dne 06 čer 2010 16:54, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: PRIMO - hlasové upozoznění na radary

Příspěvekod amatér v 06 čer 2010 16:49

Znovu píšu, já to zkoušel v reálu, ne od stolu. Při překročení rychlosti u radaru se ozve default zvuk.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRIMO - hlasové upozoznění na radary

Příspěvekod brosl v 06 čer 2010 16:49

Trochu se v tomto vlákně ztrácím. Jaké je tedy v současnosti nejlepší řešení pro Primo - nějaké ucelené řešení. SvoDa to krásně zpracoval s pečlivostí jemu vlastní, ale nyní se zdá, že některé věci jsou zbytečné nebo špatně. Jak tedy?

díky, bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: PRIMO - hlasové upozoznění na radary

Příspěvekod SvoDa v 06 čer 2010 17:01

Mirku, já už tam mám zápisy k prvním pěti radarům od doby demo, kdy jsem testoval skin GJ, a až svým 1. příspěvkem v tomto vlákně jsi mne navedl na to, že u každého radaru se dá nastavit jiný zvuk, on měl totiž u všech pěti pro přiblížení zvuk spcon.wav a pro překročení ten spcovs.wav.

Taky jsem to nejdřív projel po té, co jsem si do okolních ulic napíchal různé radary.
jestli se při překročení ozve default nebo spcov si ani neuvědomuji.

Co se týče těch tolerancí, tak to tam má gurjon asi proto, že se asi dají nastavit u jednotlivých radarů tolerance jinak, což v menu nejde, ale to jsem nijak netestoval.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: PRIMO - hlasové upozoznění na radary

Příspěvekod amatér v 06 čer 2010 17:38

@ brosl
Zkus to neucelené řešení z prvního příspěvku, bez pečlivosti mně vlastní.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRIMO - hlasové upozoznění na radary

Příspěvekod brosl v 06 čer 2010 17:51

Děkuji a nechápej to zle. Už jsem se na to chystal, když se vyrojily otázky a tak jsem chtěl počkat, jestli se v následujících minutách neobjeví jiná nebo upravená verze (postup). Oceňuji a hlavně obdivuji Vaše snahy a zdokonalení dokonalého v každé volné minutě.

díky, bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků