Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod amatér v 12 led 2010 18:45

Mílo rozšířené radary jsou v GJ právě to peed_cams_def.bmp, u Micsana ten proužek musí být také, řekl bych že se jmenuje scr_Espeed_cams.bmp
scr_Espeed_cams.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod mkb v 12 led 2010 18:58

Ano, to je mi jasné (ten screen je asi z Choupa). U Micsana je to kamerak.bmp. Ale to jsou soubory pro zobrazení při hlášení události. Mluvil jsem o ikonách radarů v mapě. V data.zip je speedwarn.bmp pouze s jednou ikonou a speed_cams.bmp s velikostí jednotlivých radarů (Stripes = 35) což odpovídá velikosti ikon v mapě. Asi je má pouze pro to hlášení, ale na to jsou malé.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod amatér v 12 led 2010 19:26

No začínáme to pěkně komplikovat soubory kamerak.bmp u některých skinů také camerak.bmp jsou ikony v nabídce nastavení radarů.
Normální radary
Snap_2010.01.12 19.16.27_001.png

Frantíci a jejich EUR+
Snap_2010.01.12 19.17.59_002.png
Snap_2010.01.12 19.18.18_003.png


Ale jak píšu začínáme to zbytečně motat. Každý by si to měl nastavit podle svého, a když mu to funguje, nemusí dělat už žádné jiné změny, které tu kdo popsal. Každý skin má svá specifika, a proto je to u každého trochu jinak.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zobrazení radarů v DA verzi

Příspěvekod SvoDa v 13 led 2010 07:41

když už jsme u těch typů proužků, v origo gj proužku nám vadila ta poslední ikonka - ruskou značka policejní kontroly
dps.jpg

Ahop tu policejní kontrolu vyměnil za policajtíka - viewtopic.php?f=12&t=223&p=26151&hilit=Speed_cams_def#p26151
speed_cams_def.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod vovi v 15 led 2010 08:30

Tak po několika pokusech jsem dospěl k nejjednodušší variantě - není třeba nic kopírovat ani přejmenovávat. Prostě si vyberete tu správnou dvojici BMP a SPR, která odpovídá vašim požadavkům - je jedno, zda je ve skinu, UI_IGO či DATA.ZIP (dejme tomu, že se jmenuje Speedcamname.spr a Speedcamname.bmp), a do SYS.TXT přidáte:

[map]
speedwarn_icon="$Speedcamname.spr"

Totéž je možné napsat i do SYSTEM.INI, ale po případném výmazu SAVE při experimentech se bez zápisu v SYS.TXT zase vrátí původní stav s jedinou ikonou.
A nezpomeňte, že pořadí, ve kterém se tyhle soubory hledají, je
1) skin
2) složka UI_IGO
3) DATA.ZIP
Pokud tedy budou všude soubory se stejnými jmény, najde se ten, který je na řadě dříve.

A ještě k té diskusi o úpravě DefPhase v SPR souboru: nepozoroval jsem žádný účinek na zobrazení ikonek při změně zápisu.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod amatér v 17 led 2010 01:23

Nové proužky pro radary od fantom63 z ruského fóra
Základní radary:
speedwarn_d.JPG
speedwarn_n.JPG
základní radary.rar

Rozšířené radary:
speedwarn_d.JPG
speedwarn_n.JPG
ui_igo8_GJ+Dimka_15.rar

Kouzelné na tom je, že průhledná jsou pouze pozadí, samotná ikonka je neprůhledná. Komu by scházela celková průhlednost může v *.spr změnit zápis
DefFlags = ALPHA_PIXEL | GRAB_CENTER
na
DefFlags = ALPHA_PIXEL | GRAB_CENTER | ALPHA_LAYER
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod SvoDa v 17 led 2010 10:08

Vypadá to pěkně Mirku, díky.
Změny zápisů u DefFlags mi průhlednost symbolu (vnitřku) ikony bohužel nemění, ale v tom tvém zipu jsou kromě .spr dvě .bmpéčka, přičemž to speedwarn.bmp je neprůhledné (kromě okraje) a speedwarn_d.bmp má průhlednosti "uvnitř". Takže si lze pojmenovat ten či onen tak, jak je potřeba aby se zobrazoval místo radarů - viz vovi návod výše.
Jen škoda, že je tam ta poslední ikona pro policejní kontrolu zas ta modrá placka s azbukou (viz výše).
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod amatér v 17 led 2010 10:54

To *.bmp_d/_n je jen pro ukázku, aby bylo vidět co je na obrázku. Já ho původně požádal jen o proužek pro základní radary (pět ikon) no a on mi nakonec poslal i pro rozšířené, tak jsem vám je dal k dispozici :D . S tou průhledností je to tedy poněkud ošidné, jak je možné, že se to každému chová jinak? To nastavení, které jsem popisoval platí pouze pro neupravený proužek speedwarn.bmp z archivu. Pokud ho tedy otevřeš třeba v iGOConvert nastavení ztratíš. No a ta poslední ikonka, hned jsem si na tebe vzpomněl, ale už jsem ho nechtěl otravovat :) .
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod SvoDa v 17 led 2010 11:20

JJ, všiml jsem si, že ta speedwarn.bmp je komprimovaná a ta druhá (speedwarn_n.bmp) nikoliv, nicméně, jak jsem psal tak ta první s oběma tvými zápisy je stále neprůhledná (kromě okraje) a ta "rozbalená" průhledná naopak je :o
Navíc se mi víc líbí i pro den ty s oranžovým okrajem, které jsou v common/night.
neprůhl.jpg
průhl.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod amatér v 17 led 2010 17:46

Kluci, co označuje osmá ikonka od vrchu. Na Danově vrchním screenu je to ta na ulici Velkomoravská, nad názvem Holečkova. Co značí? Místa policejní kontroly?
Co potom značí ikona poslední Obrázek ?
Já měl za to, že právě tato ikonka je pro policejní kontroly. Proč vám tedy vadí, a kdy se zobrazuje?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků