Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod SvoDa v 10 led 2010 20:12

jj, to je pravda
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod vovi v 12 led 2010 07:07

Nevím, jak vám, ale mě to prosté přejmenování Speed_cams_def.* ve skinu GJ 6.14 nadělalo v MIO pěknou paseku. Při jízdě (ne simulaci) se to co chvíli zašprclo a ukazovalo mi to jakousi chybovou hlášku, kterou jsem bez brejlí nerozluštil, tak jsem ji odklep a jelo to zase chvilku dál. A za chvilku to samý. A po smazání trasy a opětném probuzení šochtle po několika hodinách jsem měl tak líný iGo, jaký jsem ještě neviděl. Bylo to skutečně jen tímhle - po zpětném přejmenování se vše umoudřilo (ale viděl jsem zase jen jednu ikonu radarů). Zřejmě ty ikonky GJ používá i k něčemu jinému a pak mu ty soubory s původním jménem chybí.

Našla se ale jiná cesta: ty dva soubory BMP a SPR si zkopírujte do UI_IGO8[_DA]\Common a pojmenujte je jak chcete (jinak než jsou ve skinech či DATA.ZIP) - já třeba mám VoviSpeedcams.bmp a VoviSpeedcams.spr. Následně do SYSTEM.INI přidejte:
[map]
speedwarn_icon="$VoviSpeedcams.spr"

Obě jména musí pochopitelně odpovídat tomu zápisu v SYSTEM.INI.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod SvoDa v 12 led 2010 08:06

Problémy s přejmenovaným Speed_cams_def.* ve skinu GJ 6.14 jsem za jízdy neměl (jel jsem ale bez externího napájení a tudíž i bez TMC, má-li to vliv)

Co se týče nově vytvořených souborů - dával jsi je do data,zipu, nebo ti to vzala i extra složka ui_igo8_da. Mimochodem, ten zápis by se měl napsat do sys.txt a nikoliv v system.ini, bo by tam nejspíš nezůstal :?:

EDIT: funguje to i v extra složce ui_igo8_da a ten zápis jsem dal sys.txt
Naposledy upravil SvoDa dne 12 led 2010 10:18, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod amatér v 12 led 2010 08:43

Pokud chcete zadat pouze specifické nastavení pro jeden skin, je lépe tyto zápisy dávat do souboru skincfg.ini, který je umístěn ve skinu v ui_igo8_da\480_272 nebo ui_igo8\480_272, pokud tam není vytvořte si jej. Tímto se vyhnete případným problémům při přepnutí verze skinu, kdy vyskakují hlášky o chybějících souborech.
Ještě jedna věc. Původní soubor (např. Speed_cams_def.bmp) musí ve skinu zůstat také, takže ve výsledku máte ve složce common dva stejné obrázky, jen se každý jmenuje jinak, a k tomu přejmenovanému na speedwarn.bmp, přidáte speeedwarn.spr.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod SvoDa v 12 led 2010 09:51

jj, to je jasné, že Speed_cams_def.bmp tam musí zůstat také - ikony z něj se berou do vizuálního upozorňování.

není mi, ale jasné, jak je to s tím skincfg.ini, čímž se vyhneme případným problémům při přepnutí verze - myslel jsi tím verze iGFO8 nebo skinu. Já totiž používám jeden skin ve více verzích, dokonce to mám kompatibilní i s 8.3.1.53558 a proto by mi spíš vyhovoval ten zápis o kterém psal vovi, který by mohl být samozřejmě v jen u samostatné instalace 8.3.4.117940. jen si myslím, že by měl být v sys.txt, aby v system.ini "držel". nejsem si jist, zdali po dopsání do system.ini tam tento zápis zůstane i po startu iGO8.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod amatér v 12 led 2010 09:53

amatér píše:...Tímto se vyhnete případným problémům při přepnutí verze skinu...
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod SvoDa v 12 led 2010 10:19

Na inspiračním fóru ještě píšou, že by se mělo v tom novém speedcams.spr změnit DefPhase=navigation.curr_speedcam.category, tak jsem to udělal a jak jsem editoval výše, ten nový Speedcams.spr a Speedcams.bmp vytvořené z těch Speed_cams_def.spr a Speed_cams_def.bmp jsem dal do extra složky ui_igo8_da, do skinu vrátil původní speedwarn.spr a speedwarn.bmp a zápis

[map]
speedwarn_icon="$Speedcams.spr"

jsem dal do sys.txt a nikoliv do system.ini a jede to OK, čili ikony radarů na silnici jsou různé dle typu radaru a co je zajímavé, v system.ini tento zápis vůbec není.

Když zápis v sys.txt vystředníkuji, radary na silnici jsou zase default ze skinu = jednotné.

Zkoušel jsem totéž i ve verzi 8.3.2. a háže to výsledek jako předtím, tzn. první ikona v proužku pro všechny typy radarů
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod amatér v 12 led 2010 11:25

SvoDa píše:Když zápis v sys.txt vystředníkuji, radary na silnici jsou zase default ze skinu = jednotné.

A to je to, o čem jsem psal. Pokud použiješ skincfg.ini nemusíš nikde nic středníkovat. Prostě použiješ skin s tímto zápisem, a soubor speedwarn.spr si to vezme přímo z něj. Pokud pak přepneš do jiného skinu vezme si soubor speedwarn.spr z první nadřazené složky ui_igo8 (data.zip / skin.zip / samostatná ui_igo8).
SvoDa píše:Zkoušel jsem totéž i ve verzi 8.3.2. a háže to výsledek jako předtím, tzn. první ikona v proužku pro všechny typy radarů

Tady ti žádné zápisy do sys.txt nepomůžou, já už to psal je to v .exe souboru u verze 117940. Proto jsem i opravil název vlákna z:
Zobrazení radarů v DA
na
Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod SvoDa v 12 led 2010 12:38

@amatér:
- skincfg.ini - já ani tak nepřepínám skiny, jak už jsem psal, ale verze iGO8, které si šahají pro stejný skin, tak to raději řeším přes sys.txt, který mám u různých (samostatných) verzí iGO8 pochopitelně jiný
- funkčnost v jiných verzích než 8.3.4.117940 - co kdyby náhodou :!: :lol: :lol:
Naposledy upravil SvoDa dne 12 led 2010 13:22, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zobrazení radarů v DA verzi 8.3.4.117940

Příspěvekod expertdb v 12 led 2010 13:20

To jsem rád,že nemám problém s přepisováním a vyskakováním chybových hlášek jen já :) . Ale začínám v tom mít trochu guláš. Takže po shrnutí všech rad tady, co mám tedy udělat, pokud používám jen jeden skin a poslední verzi iGo ? Díky
Evolve Multitraxx
Igo Primo 2 + skin ZoZo_ex
expertdb
 
Příspěvky: 404
Registrován: 05 pro 2008 18:00

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron