Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Chyby v databázi radarů

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod vovi v 18 zář 2008 13:26

Nevím, jak DATA.ZIP, ale Dimka/Specter si s naprostou většinou úsekáčů poradí správně - všechny na Jižní spojce (v Jasperově podání) perfektně zahlásí, počítá průběžně (včetně kvikání při průměru přes limit) i hlasově ukončí.
Jediný problémy má v tunelech Mrázovka a Strahov, ale tam mi něco říká, že to asi skinem nebude :lol: :lol:

EDIT: abych nevyvolával zbytečné diskuse - bez signálu to samozřejmě nepočítá ani průměrnou rychlost ... a nepíšu o libereckém tunelu, ale reaguji na jeden z předchozích příspěvků o úsekových radarech ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jarouš v 18 zář 2008 13:45

@amatér:Chlapče,tohle já už jsem psal Jasperovi před několika měsíci,ale asi na nás nemá teď čas. :(
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod amatér v 18 zář 2008 13:46

V liberecké tunelu není úsekáč, ale stabil.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod vuvu v 18 zář 2008 14:02

[quote="vovi"]Nevím, jak DATA.ZIP, ale Dimka/Specter si s naprostou většinou úsekáčů poradí správně - všechny na Jižní spojce (v Jasperově podání) perfektně zahlásí, počítá průběžně (včetně kvikání při průměru přes limit) i hlasově ukončí.
Jediný problémy má v tunelech Mrázovka a Strahov, ale tam mi něco říká, že to asi skinem nebude :lol: :lol:

Já mám trochu jinou zkušenost. Dnes jsem jezdil s v noci staženým diMka celé dopoledne a hlavně po Jižní spojce.
Trasa z Barrandovského mostu po Jižní spojce, úsekáč nahlášen akusticky i visuelně, pípání v úseku. Z Jižní spojky jsem sjel na prvním výjezdu směr Štúrova a pokračoval do Kunratic. Radar stále zůstával viset, pomohl pouze restart. Při stejné druhé jízdě z Barrandovského mostu po Jižní spojce ale ze Štúrové do Zálesí a Lhotecké radar opět zůstal viset, ale zmizel při nahlášení nového radaru v ulici Zálesí.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
vuvu
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 383
Registrován: 16 črc 2008 14:35
Bydliště: Praha 12

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod SvoDa v 18 zář 2008 14:04

Projeďte to (jestli chcete, nebo můžete) na data.zip, tzn. navolte v menu standartní skin a uvidíte, jestli je to skinem, nebo data.zipem.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod vovi v 18 zář 2008 15:17

@vuvu: Jo, máš pravdu, jenže tohle není chyba, ale vlastnost - už jsme to tady dřív s Jasperem probírali. Problém je v tom, že tam ty úseky jsou sice oficiálně dva, ale prakticky tři (aspoň podle policejních statistik ti sr..i počítaj průměry i mezi koncem prvního a začátkem druhého úseku. Jenže kdo ví, jestli nám za to taky časem neseberou body - tak Jasper přidal ještě třetí úsek, který začíná pár metrů za koncem prvního a končí pár metrů před začátkem druhého; má to ale jednu chybu - z tohohle druhého úseku se dá na pár místech vyjet a pak se úsek nemá čím ukončit a vyhnije až po vypršení doby, zadané v SYS.TXT. Když jedeš po spojce furt dál, tak se to chová korektně (pokud není ten čas v SYS.TXT moc krátký - pak ten dlouhý střední úsek chcípne dřív a začne to dělat neplechu.
A současnými nástroji iGo8 není možné k jednomu začátku úseku přiřadit několik konců :(

P.S.: Už se těším, až nám velkej bratr začne používat i mýtný brány jako úsekáče pro dálnici (zatím naštěstí patřej Kapšům a soukromník ZATÍM nesmí měřit - ještě uvidíme).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 19 zář 2008 05:29

Přátelé z pracovních a osobních důvodů opravdu nemám v posledních týdnech moc času ale snažím se alespoň dělat průběžné aktualizace radarů. Bohužel poslední aktualizace nekopíruje úplně věrně databázi poi.cz kde mi chlapci udělali dost velký chaos ve stacionárech a mě nezbývá než to projít po jednotlivých záznamech a najít těch šest radarů které mi chybí. V práci na to čas nemám a přestože vstávám před pátou ranní tak většinou nestíhám ani tak opravovat všechny změny. Takže nic moc situace. Navíc jsem se o víkendu účastnil tréninku neboť jsme s společně s kolegy navštívili sklípek na jižní Moravě :D Přes počáteční rozpaky jsem prožil úžasný víkend ale nějak jsem se z něj nemohl dva dny vzpamatovat. ;)
K těm úsekáčům to přesně napsal vovi. Jiné řešení v tuhle chvíli neexistuje ale moc nerozumím tomu problému v Liberci. Možná že začínám být BB ale můžete to napsat nějak polopaticky. Nebo jsem to pochopil správně že při příjezdu ke stacionáru u tunelu se ozve hlasové varování které se okamžitě opakuje :?: Jestli to tak je tak potřebuji vědět kde ten radar přesně je. Nemyslím pozici ale jestli poloha radaru a poloha tunelu koresponduje s mapou. Ptám se na to proto že jsem se v Praze setkal s tím že že tunel není v mapě není přesně zakreslen a pak to způsobuje problémy. Například Mrázovka je ve směru ke Strahovskému správně ale opačně se "tváří" jako povrchová komunikace. Zlíchovský tunel je zase v mapě mnohem delší než ve skutečnosti. Tyhle problémy se většinou dají vyřešit pouze přímo na místě a já se momentálně do Liberce nechystám. To už bych se potřeboval rozdvojit nebo by den musel mít 48 hodin.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 23 zář 2008 09:17

Tak jsem se konečně zase trochu víc dostal k radarům a o víkendu otestioval soubor který je zde od pondělí ke stažení. Kromě dvou úseků a to jižní spojka od Barrandovského mostu a Poděbradská směr Černý most vše s Dimkou funguje korektně. Dokonce i tunely Mrázovka a Strahovský fungujou tak jak mají ale má to v nich jednu podmínku. Je potřeba dodržet v tunelu konstantní rychlost totožnou s tou při vjezdu do tunelu. jediný problém na který jsem narazil je ten že pokud jedete směrem K mrázovce ale chcete sjet do Radlická tak v bohužel dojde k detekci počátku úseku a je třeba restart. Další záhadou je ulice U Santošky tato kříží na povrchu Mrázovku a v okamžiku kdy jste nad tunelem tak nesmyslně naskočí úsekový radar. Jinak jste mi nikdo zatím neodpověděl s tím Libercem ale každopádně jsem si všiml že u některých radarů se mi opravdu hlsové varování bezprostředně opakuje.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod amatér v 25 zář 2008 20:04

Protože se cítím odpovědný za znovuotevření otázky libereckého tunelu, Jaspere paráda radary fungují v odou směrech správně, žádné zadublování.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod tomasii v 25 zář 2008 20:49

Já mám taky problém s úsekovými radary. Zapínají a vypínají se dobře, pípají taky. Problém je, když Mio nezaregistruje koncový úsekový radar (ten druhý z té dvojice), třeba když odbočím před ním, pak mi tam zůstane viset a stále cvrliká. Bohužel vypínání radaru poklepem uváděné na některých fórech mi nefunguje (nebo klepu na špatná místa). Dlouhý poklep vede na menu Nastavení varování, ale ani po návratu radar nemizí a cvrliká dál, jak popisuje vuvu.

Neznáte řešení? Z tohoto důvodu používám raději PlusPlus, ten sice na úsekáče kašle, ale zase se nezblázním z toho cvrlikání.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků