Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Chyby v databázi radarů

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 04 srp 2009 11:48

Člověče chlape stačí se podívat sem viewforum.php?f=7 a hned nahoře máš téma které se jmenuje "Soubor radarů ke stažení" tak co to zkusit tam.... :lol: ;)
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod SvoDa v 09 srp 2009 09:30

Tome díky za dnešní aktualizaci radarů ;) :D
Jaké kódování si prosím použil pro ty rozšířené radary :?:
To, které jede ve všech verzích (původní) nebo to nové, co jede jen v nových verzích :?:

EDIT: Tak bohužel, vyzkoušel jsem to mezitím sám, kódování je pouze pro nové verze, v mých verzích (viz.podpis) to nezobrazuje správně, jsou zase zpřeházené :(
Jedině, že by to mkb zase překódoval :?: :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 10 srp 2009 09:20

Chlapci já bych Vám rád vyhověl. Ale... :( Ta utilita mi neumožňuje nic měnit. Kódování je v ní nastaveno a já pouze přiřazuji typy radarů názvy nikoliv čísly. Takže pro mě neřešitelný problém. Respektive netuším čím to překódovat. Ledaže by mi to mkb prozradil jak to dělá. Nebo že by se vovi podíval na ty východní fóra jestli tam není něco nového. Mě se tam nějak nedaří registrace protože už si moc nerozumím s azbukou. :(
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod vovi v 10 srp 2009 10:00

Tak jsem dneska jel oběma směry tunely Strahov a Mrázovka. Zatímco ve směru od řeky na Prahu 6 je vše OK (čti: "není to horší než dřív"), opačný směr nám soudruzi stavaři rozdrbali dokonale - díky novému nájezdu se "projíždí" o radar víc nebo míň (chtělo by to preciznější pozorování - já s tím předem nepočítal a tak jsem radary vnímal jen ušima) a následně jsou logicky všechny úsekáče až na Jižní spojku "obráceně" - chce to ihned za výjezdem z Mrázovky uspat a probudit MIO, pak už ten úsek bezprostředně za tunelem (a všechny další) projedete se správným hlášením.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod mkb v 10 srp 2009 11:03

@Jasper
No já to jako patent neberu. Mám napsaných pár opravdu jednoduchých prográmků v jazyce Qbasic (dříve narození si možná vzpomenou), které mi umožňují různé převody z POI, měnit data, kontrolovat duplicity, nebo kontrolu správnosti zápisu. Je to však v provedení, které se nedá publikovat. Požadavky a volby se zadávají přímo do těch prográmků a bez jistých znalostí problému je to nepoužitelné. A asi bych se i styděl pustit to do Světa. :?
Kódování v nových a starších verzích s návazností na různé skiny také není žádné tajemství. Problém je v tom, že zásadně používám kódy pro *.spud. Jsou jiné než *.spdb (ty které známe z *.txt) a následná práce s nimi při použití běžného konvertoru "spud-txt" spolehlivě způsobí v databázích zmatek. ;)
Rozšiřováním radarů asi do budoucna nevystačíme s jednou databází. Nyní je ta "plus" vhodná pro GJ a DiMku. Pro další skiny se musí stejně upravovat. Rád ti v tom pomohu. Můj návrh. Dělej ty základní (těch 5 pro default - (ty pokutovatelné :lol: )), já dodělám ostatní.

Kdo by se v tom chtěl vrtat, zde je výsledek mého usilovného bádání.

zápis radarů dle skinů.rar
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 10 srp 2009 11:17

vovi píše:Tak jsem dneska jel oběma směry tunely Strahov a Mrázovka. Zatímco ve směru od řeky na Prahu 6 je vše OK (čti: "není to horší než dřív"), opačný směr nám soudruzi stavaři rozdrbali dokonale - díky novému nájezdu se "projíždí" o radar víc nebo míň (chtělo by to preciznější pozorování - já s tím předem nepočítal a tak jsem radary vnímal jen ušima) a následně jsou logicky všechny úsekáče až na Jižní spojku "obráceně" - chce to ihned za výjezdem z Mrázovky uspat a probudit MIO, pak už ten úsek bezprostředně za tunelem (a všechny další) projedete se správným hlášením.


Nejel jsem tam dost dlouho takže nevím jak vypadá nájezd. Každopádně já to mám tak jako dřív. Tedy 1.radar bezprostředně u vjezdu do tunelu. Ukončení není protože v tunelu není signál a iGo8 ten úsekáč shodí samo bezprostředně poté co zachytí signál po výjezdu. 2.radar zase u vjezdu do mrázovky a ukončení zase není. Stejně je to v opačném směru. Jedině že bych někde zazmatkoval a něco nastavil jako obousměrný. Na to se musím podívat.

Ale napadlo mě když má Gurjon ty rozšířené radary a s těmi úsekáči v tunelech je takový problém že bych to prostě označil jako "Tunel". Zahlásí ho to a tím to končí. Akorát že těm co používají skiny které neumí rozšířené radary se to bude hlásit nekorektně.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod mkb v 10 srp 2009 11:20

Ne, myslím že jim to ten tunel nebude hlásit vůbec. Horší je to u skinů, které rozšíření mají jinak kódované. Těm to bude hlásit blbost.

Edit: Óóómlouvám se. U skinu s nerozšířenýni radary to iGo vyhodnotí jako stabilní radar. :? :oops:
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 10 srp 2009 12:09

mkb píše:@Jasper
Můj návrh. Dělej ty základní (těch 5 pro default - (ty pokutovatelné :lol: )), já dodělám ostatní.

Kdo by se v tom chtěl vrtat, zde je výsledek mého usilovného bádání.


O.K. Souhlas ;)
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 10 srp 2009 12:11

mkb píše:Ne, myslím že jim to ten tunel nebude hlásit vůbec. Horší je to u skinů, které rozšíření mají jinak kódované. Těm to bude hlásit blbost.

Edit: Óóómlouvám se. U skinu s nerozšířenýni radary to iGo vyhodnotí jako stabilní radar. :? :oops:


No to je mi jasné. Jenže by to bylo elegantní řešení když ty úseky v tunelech fungují na prd. :( No nic tak já si v týdnu udělám výlet do pražských tunelů a podívám se v čem je problém. ;)
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod vovi v 10 srp 2009 12:24

Ten nájezd do Strahovského tunelu od Vypichu i od Střešovic je totálně přestavěný - od Vypichu se tam jede šílenou smyčkou, která podle mého je velmi blízko toho počátečního radaru a tím pádem ho to chytí dvakrát.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků