Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Chyby v databázi radarů

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 13 srp 2008 18:58

Tak tohle taky nechápu. I já to projel správně a nic jsem s tím nedělal :?: Ale něco mě napadlo. Dnes jsem si všiml že pokud to v souboru *.spud seřadím podle souřadnic tak některé body úseku nejdou za sebou. Že by to byla podmínka :?: :?: Vyzkoušíme a uvidíme. Ale stejně je to divné. Všechno ostatní funguje úplně přesně tak jak má možná lépe než jsem čekal. Zkusil jsem iGO8 trochu "zblbnout" v tunelech Mrázovka a Strahovském.
Do Mrázovky jsem vjel 70 km/h a zpomalil na 40. Bylo to docela legrační když jsem byl stále v Mrázovce ale Mio podle rychlosti v okamžiku vjezdu už bylo o "pár" metrů dál teda ono bylo už ve Strahovském tunelu. Ale přes tu odchylku stačilo na těch pár metrech najít signál, "vrátit" se a správně začít nový úsek. Tohle mě fakt potěšilo.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod vovi v 13 srp 2008 19:21

Jak to teď čtu, tak jsem si uvědomil, že ani ten první úsek na JS nebyl správně ukončen - předtím asi 20 m před čarou zazněl zvuk "konec úseku" a pak na čáře zase "začátek". A tentokrát to ten "konec" vynechalo.

Třeba opravdu musí ta dvojice začátek-konec za sebou. Prase aby se v tom vyznalo! (pokud se v tom někdo vyznáte, tak se omlouvám a rád se nechám poučit ;) ).

Kdysi jsem někde narazil na specifikaci záznamů v souborech upd a spud. Zkusím to znovu najít. Co když úsekáči přísluší jeden záznam se dvěma položkami a další záznam ve .spud se bere jako ukončovací, ať už je jakýkoliv??
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 13 srp 2008 19:47

:?: :?: :?: Tak tady je něco divného. Mě se ten první úsek ukončil správně. Tedy jako Tobě před tím. Začínám mít pocit že si to dělá co chce :!: :?:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 18 srp 2008 07:11

@all Vložil jsem ke stažení novou aktualizaci. Jsou v ní nově zadány "semafory". Je u nich změněn typ a nastavena rychlost 0 takže by Vám to nemělo ječet při vyšší rychlosti. Upozornění jak hlasové tak vizuální jsou plně funkční. Zadal jsem znovu i Ty problematické úsekové radary ale neměl jsem možnost to vyzkoušet tak doufám že to bude o.k.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod amatér v 18 srp 2008 14:20

Mohu potvrdit funkčnost úsekových radarů silnice Lovosice - Teplice E55 před obcí Velemín zapne a na konci se ukončí.
Dál úsekové radary Ústí nad Labem - Lovosice silnice č. 30 začátek i konec detekuje v pořádku.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 18 srp 2008 14:29

Dík za zprávu. Alespoň něco funguje tak jak má. Já dne zkoušel úsekáč Poděbradská z centra a ten problém tam přetrvává. Na konci úseku proběhne odhlášení a okamžitě naskočí nesmyslně nový úsek. Při tom vím na 100% že to dřív fungovalo normálně. Ještě že ty soubory nemažu ale archivuju si je. Zkusím tam nahrát nějakou starší verzi a uvidíme.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Zdenek C v 22 srp 2008 06:32

Jel jsem včera Pardubice-Znojmo a zpět, radary fungují. U čtyřech by ale bylo možné upřesnění.
Pardubice, Sukova třída, S 50st. 2' 20.1'', V 15st. 46' 33.3'', měří jednosměrně Z-> V, 40 km/hod.
Česká Bělá, S 46st. 38'48.9'', V 15st. 41' 40.8'', měří jednosměrně S->J, 40 km/hod.
Moravské Budějovice, Pražská, S 49st. 3' 28.7'', V 15st.. 47 ' 55.2'', měří jednosměrně SZ->JV (automatický radar s foťákem, pořizuje prý na vjezdu do obce řadu velmi zdařilých snímků!!! :D )
Moravské Budějovice, Znojemská, S 49st. 2' 44,2'', V 15st. 49' 7.7'', měří jednosměrně SZ->JV (automatický radar s foťákem, je na výjezdu, těsně před cedulí konec obce, silnice je mírně dolů mezi zahrádkami a tak to tam řada neznalých "pustí" a obec si přilepší).
Zdenek C
 

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod tomasii v 24 srp 2008 15:42

V diskuzi s několika dalšími Mio fanatiky jsme došli k používání úsekových radarů. Různí kolegové nazývali stejnou (ne)funkčnost různě. Ta může být způsobena mapovými údaji, zápisy do souboru .spud i interpretací údajů ve skinu a nastavením ve skinu. Proto je potřeba udávat následující informace k zjištěným úsekovým radarům.

Pokud najedeš na úsek, kde je počáteční a koncový úsekový radar, je potřeba udat:
- jak máš nastavené vizuelní a akustické varování v navigaci,
- co máš zapsané k radarům v souboru sys.txt,
- zda se radar zobrazil v mapě (zda počáteční a zda i koncový),
- zda se radar zobrazil jako vizuelní návěští na stínítku navigace a jakou zobrazoval rychlost,
- zda se radar ozval jako akustické návěští (Pozor, úsekový radar...),
- zda se objevilo "cvrlikání" a po jakou dobu trvalo (při podlimitní a/nebo nadlimitní rychlosti),
- jaký používáš skin,
- jak je zapsaný počáteční a koncový radar v souboru .spud (rychlost a směr).

Požadovaných údajů je mnoho, ale všechny ovlivňují vizuelní a akustické varování a bez nich nelze údaje porovnávat. je možné, že ještě něco dalšího má vliv na radarová varování.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod amatér v 18 zář 2008 13:10

@Jasper
včera jsem natáhl poslední aktualizaci radarů (15.9.2008) a při příjezdu do tunelu v Liberci od Prahy se ozvalo zdvojené hlášení o tom samém radaru, nevím jak to popsat, ale ta samá hláška se ozvala v momentu, kdy první ještě nebyla ukončena. Jedná se o silnici č. E442,
začátek tunelu - Loc: 50°45'44.59"N, 15°2'54.622"E,
konec tunelu - Loc: 50°45'51.684"N, 15°2'46.768"E
http://www.mapy.cz/#x=134505216@y=138350080@z=15@mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=liberec@sss=1@ssp=121181093_126961537_149918629_149358465
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod SvoDa v 18 zář 2008 13:22

Chlapi, s těmi úsekáči - zkoušeli jste nmějaký úsekáš projet se standartním skinem (=data.zip)?
Myslím, že neexistuje skin, který by úsekáče korektně ukončoval, píše se o tom všude možně, ale ještě nikoho nenapadlo vyzkoušet to na data.zip, tzn. bez jakéhokoliv jiného skinu. Možná, že napadlo, ale nikde jsem nečetl, jak to dopadlo. Pokud to neukončí ani data.zip, problém není ve skinu, ale v data.zipu, čili v samotném iGO8.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků