Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Chyby v databázi radarů

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod humbuk v 06 čer 2009 10:50

Díky za radary, ale opět tam jsou špatně radary, které jsem tady popisoval.
Jednak chybí mobilni radar 50Km na Prumyslove ul. - Loc: 50°4'1.103"N, 14°32'11.373"E - tam stojej skoro pořád.

A pak je pěkný guláš v radarech v ulici V Holešovičkách(Praha) .
na křížení s ulicí U Hercovky mají být pouze dva stabilní radary - v pruhu směrem do centra je rychlost 50KM/h a v opačném pruhu to je 70KM/h. Pak dále jsou dva radary na křížení s ulici Valčíkova - měl by tam být pouze jeden mobilní radar na 50km/h a musí být nastaven na směr do centra, protože v opačném směru je zase 70Km/h. Pak bych smazal radar na křížení s ulicí Kubišova (tam sem nikdá nikoho neviděl).
Díky moc, jestli bys to takhle upravil do příštích verzí.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod hafush v 08 čer 2009 06:45

Děkuji za tvojí práci , ALE v té nové verzi ze 6.6.09 dělají psí kusy úsekové radary na Jižní spojce od sjezdu z Průmyslové směrem k magistrále (je to ta 60ka) pak déle i na magistrále směrem do centra (70).
Ty rychlosti jsou tam správně,ale asi jsou tam nějak popletené začátky a konce.
Ve verzi ze 7.4.09 to myslím bylo v pořádku.
Uživatelský avatar
hafush
 
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2009 11:59
Bydliště: Praha 4

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 08 čer 2009 13:25

@humbuk Ty tvoje připomínky do příště zapracuji. Neudělal jsem to pro to že je musím zadávat ručně v Miu a v předchzích verzích Igo8 byl problém s nastavením směru měření ale jak jsem zjistil tak už to zase jde normálně. Ale pokud se týká té Průmyslové tak si dovolím trochu oponovat. Pracuji kousek od toho místa a dost často tam jezdím. Navíc to znám protože jsem tam asi před sedmi lety platil celkem dost peněz. No a právě od té doby jsem je tam neviděl. Tak nevím.

@hafush Tak tohle budu muset vyzkoušet ale každopádně jsem s těmi úsekáči nic nedělal. Faktem ale je že stejná dtabáze radrů se může chovat trochu rozdílně v závislosti na použité verzi iGo8. Jen pro příklad. Úsekové radary na jižní spojce od Barandovského mostu byly nastaveny (a chovaly se tak) že v podstatě začalo měření za Barandovskám mostem a skončilo na sjezdu na Spořilov. V podstatě šlo o tři úseky. V posledních třech verzích iGo8 mi to přes veškeré pokusy nechodí a ať dělám co chci tak ten "meziúsek" není indikován. Další problém jsou tunely. Speciálně počátek při vjezdu do Mrázovky od Barandovského mostu. Pokoušel jsem se změnit jeho polohu radaru tak aby nezačalo odpočítávání pokud před Mrázovkou sjíždím do Radlické. Ale ani tady jsem neuspěl. :( Holt s některými problémy nezbývá než se s nimi smířit.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod bodlina11 v 15 črc 2009 22:42

Přidám trochu osobních zkušeností z Plzně


- Radar Nepomucká za křižovatkou s ulicí Barvínkova (cca 600 metrů od začátku Plzně ve směru od Č. Budějovic - měří auta jedoucí do centra Plzně, navigace na něj upozorňuje až posledních 30 metrů, zatímco ve směru z centra neměří, ale navigace ječí už 800 metrů před radarem)
- stejný problém - Radar Rokycanská pod křižovatkou s ulicemi Dítětova a Revoluční přivaděč od dálnice D5 z Ejpovic ve směru od Prahy), měří ve směru do centra, ale navigace křičí opačně
- totožné - Radar Zábělská třída za křižovatkou s ulicí V Lomečku (ve směru od Chrástu, Rakovníka), měří ve směru do centra, ale navigace upozorňuje s předstihem 800 metrů v opačném směru

jsou to osobní zkušenosti s nově staženou databází radarů

jinak na dálnici D5, tunel Valík ve směru od Prahy na Rozvadov, úsekové měření v tunelu, navigace po stažení této databáze funguje dokonale, pod ikonou radaru se zobrazuje průměrná rychlost v měřeném úseku. Druhý směr ještě vyzkouším.
bodlina11
 
Příspěvky: 1
Registrován: 05 črc 2009 19:47

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod vovi v 16 črc 2009 07:00

Nepotěším tě - úsekáče v tunelu se sice hlásí dobře, ale na "průměrnou rychlost" u ikonky se spoléhat nemůžeme. Bez signálu GPS nemá iGo z čeho počítat skutečnou rychlost a v tunelu se chová tak, že "jede" poslední vypočtenou rychlostí. Takže v tunelu je třeba ten tachometr sledovat - ledaže bys měl nějaký sofistikovaný HW, který si dokáže poradit i bez signálu (odečítá pohyb kol například...) a poskytuje NMEA proud dat nezávisle na viditelnosti satelitů.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 25 črc 2009 11:48

Takže přátelé po dvou týdnech úmorné práce která mi fakt už chvilkama lezla na palici je tady nová aktualizace. ;) Protože jsem ji dodělal teď a tudíž nezkoušel tak uvítám případné připomínky. Kromě odstraněných duplicit obsahuje několik úprav proti původním souborů a měla by být velmi přesná. Obashuje aktuální data z dnešního dne stažená z poi.cz se zapracováním změn a připomínek které jste mi posílali. Ke stažení je jak v základní verzi tek ve verzi plus ve které jsou zapracovány, nebezpečná místa, policejní kontroly, inforychlost a přejezdy. Proti tomu původnímu rozšířenému souboru jsem otočil značení nebezpečných míst (značka s vykřičníkem) a inforychlosti (značka se zpomal.prahem) dle skinu Gurjon. Vzhledem k tomu že jsem zde fakt dva týdny nebyl tak netuším jestli je něco nového ohledně hlasových upozornění takže doufám že tím otočením nezpůsobím nějaký zmatek.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod mkb v 25 črc 2009 12:09

No, hodně dlouho si tady nebyl. :lol: :lol: :lol: Mrkni do Gurjonova vlákna tak asi od stránky 150. Hodně se toho změnilo. :!:
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 25 črc 2009 12:28

Tak tohle nepřečtu ani za týden.... :( :o Nicméně není problém udělat jakoukoliv změnu. ;) :lol: Ty dva týdny práce stály za to. Mám to rozpitvané do jednotlivých zdrojových souborů tak že by teď nic nemělo být problém. ;)
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod SvoDa v 25 črc 2009 12:40

@Jasper&mkb: stačí, když dáte dohromady ty Jasperovy rozšířené (plus) radary z viewtopic.php?f=7&t=6
s těmi od mkb z viewtopic.php?f=12&t=223&start=1619 kde přidal rychlostní tabule (pokud už je tam tedy jasper nemá. ;) :D
Díky ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod mkb v 25 črc 2009 12:41

@ Jasper
Je toho opravdu hodně. Taky to skládám z jednotlivých souborů, aby se daly změnit pouze některé kategorie. Psal jsem ti to jen z toho důvodu, že jsme se již dobrali k nějakým výsledkům, včetně změny ikon. Dle informací to funguje.
Ještě malá poznámka. To rozšíření u nových "plus" máš kódováno pro verze iGo s buildem 8.3.2.8..... a výše. Uživatelé se staršími verzemi budou mít problém. Jejich verze tyto kódy neumí vždy správně použít.
Naposledy upravil mkb dne 25 črc 2009 12:46, celkově upraveno 1
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron