Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Chyby v databázi radarů

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 10 srp 2009 13:23

Jestli je to tak tak to bude problém :( :? Zkusím se tam podívat a zjistit jestli by nešel umístit jinam. Jen tak mimochodem nejeli jste někdo s těmi posledními aktualizacemi ale místo do Mrázovky jste sjeli do Radlické. Já tenhle počátek umístil úplně na druhou stranu takže při sjezdu by ho to teoreticky nemělo zachytit ale neměl jsem možnost to zkusit.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Mike_wdf v 23 srp 2009 23:40

Pomoc! Nefunguji mi radary v Nemecku s IGo 8.3....
Stahl jsem si i aktualni soubor EU_txt.zip, vytvoril se hezky i spdb, ale ani s tim se zadny radar nikde neobjevi. Neni tam nekde zase neco potreba napsat do sys.txt nebo neco 'vykomentovat' jako u miomapu?

S CZSK_230809.zip funguji radary aspon v CR, i kdyz jsem si myslel, ze na jizni spojce je usekovy radar, ale asi ne v tomhle souboru. Nehlasilo to nic. Taky ten usekovy radar v tunelu na dalnici u Plzne zacina smerem na Rozvadov az za tunelem a pro jistotu nikde nekonci. Kdyz uz jsem byl asi 30km na nemeckem uzemi, dosla mi trpelivost a restartoval jsem IGO. 'Mobilni' radary na dalnici jsou dneska k nicemu, kdyz se meri jen opravdu mobilne primo z auta, a v Praze je hlasen radar za kazdym rohem, takze to prakticky prestava mit vyznam, protoze po peti minutach souvisleho pozorradarovani to clovek proste uz ignoruje. Kdyz vezmu tohle vsechno v potaz, nemuzu se ubranit otazce: K cemu maji byt dobra hlaseni kazdeho zeleznicniho prejezdu? (Doufam, ze nejsou i 'usekove' prejezdy.)
Mike, The Lord of the Voices
Mio C710
Uživatelský avatar
Mike_wdf
 
Příspěvky: 72
Registrován: 22 zář 2008 15:18
Bydliště: Heidelberg

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod vuvu v 24 srp 2009 06:36

Asi to tak bude. Na trase Praha - Frankfurt - Köln - Aachen - Brussel - Oostende( po dálnici ) pouze dva radary na dálnici. 1x v Německu, 1x v Belgii. V Brusselu asi 15 semafór. radarů.
Hlášení přejezdů je pouze pro slepé, kteří nevidí značky přejezdu ani vlastní přejezd.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
vuvu
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 383
Registrován: 16 črc 2008 14:35
Bydliště: Praha 12

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 24 srp 2009 06:50

@amatér a mkb Kluci nemáte někdo ten txt soubor radarů od stopaře ??? Já ho vymazal. :oops: Nevím jak byl aktuální ale těch radarů tam bylo jak .... Třeba by to Michalovi pomohlo. Já mám akorát tenhle.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod amatér v 24 srp 2009 07:26

Nestačí jen databáze, musí použít ještě upravený .exe soubor. (Mar 10 2009)
:arrow: ;)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod SvoDa v 24 srp 2009 08:30

Nevím, jestli je to verzí iGO8, nechci v tom dělat zmatek, ale já používám verze iGO8 viz podpis a ty dB EU radarů, na které jsem narazil jsem si vždy testoval a zobrazují se mi i v AUT, D i CH bez problému.
display_2.jpg


Používám tyto (dtto jasperův soubor txt) :
EVROPA.rar
evropa.jpg
Nejsou sice nejmladší, ale za to nejobsáhlejší.

Pak mám ještě tyto:
EVROPA1.rar
evropa1.jpg


EVROPA2.rar
evropa2.jpg


EVROPA3.rar
evropa3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Mike_wdf v 24 srp 2009 23:47

Diky moc za odpovedi a za soubory. Vyzkousim.

vuvu píše:Hlášení přejezdů je pouze pro slepé, kteří nevidí značky přejezdu ani vlastní přejezd.


:lol:
Tak to jo. Kdyz je ten prejezd kvalitne udelanej, tak to ani moc nedrncne, takze je dulezite, aby to navi zahlasila. Protoze to musi slepemu vyrazne snizit pozitek z jizdy, kdyz ani nevi, ze prejel prejezd.
Mike, The Lord of the Voices
Mio C710
Uživatelský avatar
Mike_wdf
 
Příspěvky: 72
Registrován: 22 zář 2008 15:18
Bydliště: Heidelberg

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod tom5 v 01 zář 2009 18:42

to: Jasper
* mám jeden smělý dotaz/prosbu: bylo by možné soubory radarů v sekci "Soubor radarů CZ+SK ke stažení" pojmenovávat stejně jako např. lang soubory ... mám namysli především datum "CZSK_rrmmdd.zip"???
Pomohlo by to v případech kdy si do jednoho adresáře uživatelé stahují ze zmíněné sekce radary pravidelně, ale když se do něho podívají a chtějí do Navi zkopírovat aktuální tak musí "složitě" hledat ten nejnovější. V případě řazení rrmmdd by to bylo jednoduché. Díky za pochopení
tom5
 
Příspěvky: 60
Registrován: 27 pro 2008 19:21

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod vovi v 01 zář 2009 19:50

Ale Jasper to takhle obvykle pojmenovává - alespoň ty zabalené soubory ano. Ten vnitřek (SPUD) ale musí mít vždy jméno stejné, jinak bychom si je museli vždy přejmenovávat sami.
Pokud si v nich chceš udržet pořádek, doporučuji stažený soubor rozbalit vždy do adresáře typu CZ_SK_ddmmrr.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod tom5 v 01 zář 2009 19:56

vovi píše:Ale Jasper to takhle obvykle pojmenovává - alespoň ty zabalené soubory ano. Ten vnitřek (SPUD) ale musí mít vždy jméno stejné, jinak bychom si je museli vždy přejmenovávat sami.
Pokud si v nich chceš udržet pořádek, doporučuji stažený soubor rozbalit vždy do adresáře typu CZ_SK_ddmmrr.


Není tomu tak, Jasper soubory pojmenovává "ddmmrr" a ne "rrmmdd" ... to by potom řazení usnadňovalo/automatizovalo (vždy první nebo poslední soubor při standardním řazení by byl ten aktuální).
Nejde mi o soubory uvnitř archivu, ty jsou samozřejmě stejné, ale o celé stažené archivy, které si do jedné složky jistě mnozí stahují.
tom5
 
Příspěvky: 60
Registrován: 27 pro 2008 19:21

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků