Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Chyby v databázi radarů

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Lakva v 31 črc 2009 22:42

Jaspere, třeba se překouk a těch souřadnic si nevšiml. To se stane strašně snadno!
Pošli mu je ještě jednou...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 01 srp 2009 05:31

Už se stalo. Akorát nevím jak najít ty další dva radary. Tedy věděl bych ale musel bych si vytvořit ještě jeden soubor z těch jednotlivých kategorií a to zas není tak jednoduché. No spíš je to náročnější časově.

EDIT Tak tahle finta nefunguje. Ta chyba je ve všech výstupních formátech které jsem zkoušel (gpx,csv) ;) Akorát už vím že je to v mobilních radarech. Takže jediná možnost je fyzicky porovnat data. :? A to je dost velká pakárna... :( :twisted:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 01 srp 2009 08:57

Tak už jsem je našel. ;) A ta komunikace se správcem na poi se vysvětlila. On ty výstupní formáty netvoří takže je potřeba se obrátit na administrátora. No jo člověk nemůže vědět všechno. Hlavně že jsme si to vysvětlili. :P
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod mkb v 01 srp 2009 10:11

Kontroloval jsem CZSK_250709.zip (staženo 29.7.) a tam žádná duplicita není. Kontrováno při zaokrouhlení na 5 desetinných míst, což předpokládá chybu do 10m.!!! a to už si myslím lze pokládat za duplicitu.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 01 srp 2009 11:21

Tady nešlo o duplicity. Ty jsem vyřadil. Ale o to že v txt souboru na poi.cz jsou čtyři nesmysly. Dva jsem našel náhodou protože právě měli stejné souřadnice. Ale ty zbylé dva jsem nemohl najít. Musel jsem vyselektovat mobilní radary a pak je porovnávat přímo na stránkách poi.cz. Je to poměrně jednoduché ale zdlouhavé. Na stránkách poi mám 50 záznamů na stránce. Ty setřídím podle souřadnic. Vyexportované mobily v Excelu očísluji a pak každý padesátý porovnávám s posledním údajem na stránce poi.cz až najdu odchylku a pak už vím že na té stránce je něco špatně takže procházím postupně jednotlivé radary až tu chybu najdu.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod mkb v 01 srp 2009 15:10

Je divné, že se na POI.CZ nějak spočítají a jinak exportují. Teď jsem zkoušel mob. radary. POI uvádí počet 1455 a vyexportováno 1458. (Ten zdvojený už je tam pouze 1x). Zajímalo by mě proč je exportován jiný počet. I v případě, že je událost zdvojena, má svůj řádek a měla by být spočítána. Možná chyba někde v programech. Otázkou zůstává zda-li v těch co počítají řádky ve vlákně, nebo je tam něco dodáno při exportu.

@Jasper - našel si již ty dva navíc? Myslím si (je to spekulace), že tam někdo nějakou událost zrušil, ve vlákně se to již nezobrazí ale exportovací program to nemá správně ošetřeno a vyexportuje i ty zrušené události. Ostatně v těch radarech je více chyb a je asi lepší když je tam nějaký navíc, než aby tam nějaký chyběl. ;)
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 02 srp 2009 06:40

No on ten zdvojený je tam pořád 2x ještě s tím nic neudělali. Já kontroloval pouze souřadnice toho prvního a to je fakt nesmysl protože je to opravdu uprostřed lesů. Tady jsou všechny ty chyby které jsem našel. A mají je ve všech výstupech. Vlastně ne ten jejich správce má Tomtom a tvrdí že v souboru ov2 to není. Tak nevím.

17,299028 x 50,176692 (tenhle je tam 2x jednou jako mobil a jednou jako stacionár)
13,380900 x 49,057300
15,681558 x 50,728772
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod mkb v 02 srp 2009 09:37

Přiznám se, čekal jsem nějaké syntaktické chyby, nebo něco co vy vadilo používání speedcams. To, že někdo fláknul radar do Obřího dolu, nebo na hřeben Šumavy mi přijde spíš úsměvné. Důležité je, že není ohrožena funkce a používání. Je to stejná blbost jako některá místa mobil. radarů, kde policajt 10 let nestál.
Ono to asi nebude daleko od toho, co jsem psal v předchozím příspěvku. Možná, že správce toho vlákna to zjistil, nepovolil to ve vlákně, ale v databázi to zůstalo. Proto je to také exportováno.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Lakva v 02 srp 2009 10:14

mkb píše:... To, že někdo fláknul radar do Obřího dolu, nebo na hřeben Šumavy mi přijde spíš úsměvné. ...

No, teď už je to asi zase pasé, ale stejně mě překvapuje, že zatím žádnej aktivista nedal radar někam do Brd... ;-)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod mddmirek v 04 srp 2009 11:16

zdravím, koukám že několik stránek tady řešíte radary - duplicity,upravy,doplnění, myslíte že budu moc drzý, když bych požádal o upravený soubor - nebo odkaz ke stažení ? Děkuji a hned mne nemlaťte a nenadávejte, jen jsem se zeptal...
MIO C520 R02+3+9911+1018 Verze programu Mio Map: Mio Map v3.3 1/2008, jnkorp & tomasII v3.2a cs TMC.Unlock Plug & Play TomasII, 8GB SDHC, video Player v 0.81RC1, IGO Primo 1.2 _ 9.2.0.191493, skin gj_AK v3.10.0_920
mddmirek
 
Příspěvky: 45
Registrován: 15 dub 2009 13:47

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků