Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Chyby v databázi radarů

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 25 črc 2009 12:46

Takže drobná oprava souboru PLUS. :!: Jinak takhle od stolu je to značeno vizuálně správně. Odpoledne vyzkouším jak je to v reálu s hlasovým upozornění.
@SvoDa rychlostní tabule tam samozřejmě jsou.
EDIT V testu jsou ty hlášky správně takže to vypadá že je to plně funkční.... :)

Tak já jdu testovat. Čeká mě 200 km. ;)
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 26 črc 2009 07:05

Tak po včerejším testu to vypadá že vše funguje tak jak má. Vše bylo správně zahlášeno jak vizuálně tak hlasově. :) Akorát jsem nenarazil na žádný přejezd který by byl v databázi :(
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod SvoDa v 26 črc 2009 08:57

mkb píše:@ Jasper
To rozšíření u nových "plus" máš kódováno pro verze iGo s buildem 8.3.2.8..... a výše. Uživatelé se staršími verzemi budou mít problém. Jejich verze tyto kódy neumí vždy správně použít.

To musím bohužel potvrdit. Používám verze v podpisu a tam se jasperovy PLUS radary kvůli tomu jinému kódování nezobrazují správně (přejezd jako stabil,...)
Rozšířené radary od mkb viewtopic.php?f=12&t=223&start=1619 se chovají v těchto "starších" např. 73871 i v těch nových verzích 93112 (v těch jsem to zkoušel) korektně ;)
japerovy radady chodí OK jen v nových verzích (asi až od těch 8.3.2.8xxxx jak píše mkb, asi to zkoušel ve vícero verzích, já v té 93112

Zajímavé je, že když jsem jasperovy radary zkoušel v 97313, tak se zobrazují chybně, což by potvrzovalo diskuse o tom, že tato verze je "fake", a nějaký plagiát staré verze, bo staré verze ("předosmičkové") nezobrazují jasperovy PLUS radary správně ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod mkb v 26 črc 2009 09:25

Zkouším to v 64 a 93. Nevím přesně, od kterého buildu došlo k té změně. Že je to od v 8.3.2.8... a výše jsem slyšel a netestoval. Ale pro uvedené verze to platí.
Jinak v té nové Jasperově plus verzi se infopanely zobrazují ve verzi 93 jako příčný práh. Ve verzi 64 je rozšíření nejde.

Edit: Ještě jsem si všiml toho dovětku od SvoDy. O té v97 se toho napsalo dost a dle toho co píšeš, to nejspíš bude pravda. ;)
Naposledy upravil mkb dne 26 črc 2009 10:10, celkově upraveno 1
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod SvoDa v 26 črc 2009 09:30

OK, ale když je pro verze 55, 64, 73,... na rozdíl od verzí 87, 93,.. jiné kódování, jak je potom možné, že ty tvoje radary jedou ve všech verzích a jasperovy ne :?: :o
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod mkb v 26 črc 2009 09:41

Už jsem to někde psal, myslím v Gurjonově vlákně. Nové verze umí číst jak nové tak i ty staré kódy. :!: Opačně to však nefunguje.
A ještě drobnost. Když je databáze ve starém kódování a vloží se nový radar v nové verzi iGo, zapíše se do *.spud již s kódem novým!! Takto kombinovanou databázi lze pak obtížně provozovat se staršími verzemi iGo. :!: :!:
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod SvoDa v 26 črc 2009 09:51

mkb píše: Nové verze umí číst jak nové tak i ty staré kódy. :!: Opačně to však nefunguje.

Jj, už jsem si to našel, díky.
Bylo by tudíž asi ideální používat staré kódování, které by korektně chodilo ve starých i nových verzích, bo ne všichni používají nové verze.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod mkb v 26 črc 2009 09:59

V současné době určitě. Poku ty nové a ještě novější verze iGo budou ty staré kódy umět použít, je zbytečné to měnit. :D
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 31 črc 2009 05:13

Tak ten soubor PLUS+ doplněný o váhová omezení a nízké podjezdy je k ničemu. Podjezdy to hlásí jako nebezpečnou zatáčku a váhová omezení jako přednost v jízdě. Gurjon tam pro to žádné vhodné značení nemá. :(
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Chyby v databázi radarů

Příspěvekod Jasper v 31 črc 2009 20:48

Jen tak pro zajímavost... v databázi radarů stažené z poi.cz jsem objevil dvě (vlastně 4) chyby..... Upozornil jsem na ně toho jejich správce a takhle to dopadlo....

Ahoj, našel jsem nějakou prapodivnou chybu v souboru radarů txt. Nejdřív jsem si myslel že to vzniká při konverzi do formátu spud pro Mio protože jsem ten radar v jednotlivých kategoriích nenašel ale opravdu v tom txt souboru je. Souřadnice 17.299028 x 50.176692 a je tam hned dvakrát jednou jako mobil a po druhé jako stacionár???? To místo leží někde hluboko v lesích u Jeseníku.... Můžeš na to kouknout?? Díky Jasper

Odpověď:
Tak mi napiš, který....., já nemohu prohledávat celou databázi, že je to někde u Jeseníků....

Moje další zpráva:
Ještě navazuji na tu předchozí zprávu. Musí tam být ještě dva záznamy které tam nemají co dělat. V tom souboru txt je 1883 radarů. Ale pokud sečtu počet záznamů v jednotlivých kategoriích tak dostanu číslo 1879 takže bez těch dvou o kterých jsem psal jsou tam někde ještě dva radary navíc. Jasper

Odpověď:
To bohužel nemohu hledat, když nevím, které tam nemají být....

Celkem by mě zajímalo jak ten soubor txt tvoří????? Nechápu že když mu napíšu konkrétní souřadnice toho místa tak to nemůže najít. Zkuste si je zadat. By mě zajímalo co tam ten radar měří. Rychlost chůze houbařů?? :lol: :lol: Fakt netuším jak mu mám napsat co tam nemá být. Asi jsem úplně blbej :( :? :roll:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron