Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Chcete zařadit infotabule do databáze radarů ?

Anketa končí za 12 led 2009 10:18

Ano
8
53%
Ne
7
47%
 
Celkem hlasů : 15

Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod Jasper v 03 led 2009 10:18

Poslední dobou dostávám stále častěji požadavek na zařazení "Informačních tabulí" do stacionárních radarů. Důvodem je především skutečnost že u spousty z nich se objevili kamery takže to budí dojem že se skutečně může jednat o zařízení zaznamenávající rychlost. Přestože toto téma především na POI.CZ rozebíralo již několikrát a navíc současná legislativa upravuje za jakých okolností a kdo může měřit rychlost rozhodl jsem se zvážit možnost doplnit současnou databázi a to tímto způsobem.

Napadlo mě využít dosud nepoužívané "semaforové radary" a takto označit informační tabule. Je jasné že to sice nebude odpovídající skutečnosti ale já rozhodně nehodlám zařadit infotabule do stacionárů. Navíc tak vznikne uživatelům možnost si v nastavení radarů tento typ vypnout. Takže vlk se nažere a koza zůstane celá. :lol: Ti kdo po tom prahnou to dostanou a ti co to nechtějí budou mít možnost omezit permanentní řvaní navigace. Takže hlasujte a já to případně doplním.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod amatér v 03 led 2009 10:57

Podle novely zákona musí být měřené úseky označeny dopravní značkou začátek a konec měřeného úseku, proto mi připadá přiřazení radarů k cedulím zbytečné. Krom toho, o radarech se hovoří v souvislosti s mýtnou branou.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod mkb v 03 led 2009 11:09

Já jsem to označování měřených úseků pochopil tak, že musí být označen úsek kde měří městská policie. Státní policie označovat nemusí.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod Jasper v 03 led 2009 11:12

To jsi pochopil správně. No a ty tabule jsou majetkem obcí tudíž by je musela vyhodnocovat obecní policie a tedy by musely být označeny.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod a.mroz v 03 led 2009 11:37

Dal jsem NE protoze si myslim ze databaze radaru by mela obsahovat jenom skutecne dokazatelne funkcni mista kde se meri policejnim radarem. Pokud je u nektere cedule radar a nekdo to potvrdi ze mu treba prijde pokuta nebo jinym zpusobek pak ano patri tato cedule do databaze jinak nikoliv. Databaze radaru nam ma pomahat v usecich kde je overeno misto ze se zde casto meri a nebo je zde umisten stacionarni radar,. nechme toto privilegium tak jak je. Mohla by ale vzniknout databaze poi s nazvem cedule :D . Kterou si kazdej muze v poi navolit a nechavat zobrazit ikonky v jizde pred sebou :)
--=MIO C520=-- My Flash Disk iGO8 8.3.2.64873, Na SDHC 8GB
iGO8 8.3.4.102680, GJ_6..a vejs, mapy TA a Navteq.
HTC Desire S android 2.35 iGO NavGear 9.6.7.235654
Uživatelský avatar
a.mroz
 
Příspěvky: 440
Registrován: 31 pro 2008 16:57

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod SvoDa v 03 led 2009 11:54

Dal jsem ano. Cedule tě jen informuje o tom, že tam měří (byť jen možná měří), ale navigace ti bude hlídat i rychlost a sdělí ti, kolikátkou můžet jet a bude řvát, pokud pojedeš rychleji. proč nevyužívat databázi, u které nam nabízí přístroj GPS vizuální a hlasové i zvukové upozornění a spoléhat se jen na své oči, že zahlédneš infoceduli, že se měří :?:

Myslím si, že je vždy lepší mít v dB o jeden radar, byť neexistující víc, než o jeden existující míň, to pak může být drahé. Ceduli můžeš přehlídnout, ikdyž bys neměl.

Kromě toho jasper O´Railly psal, že by pro infotabule použil dosud nepoužívané "semaforové radary". Ve skinu si pak můžeš semafory vypnout jak pro vizuální, tak pro hlasové hlášení a máš od nich pokoj, pokud je nebudeš chtít.

Jsem vděčný za cokoliv, co kdo pro ostatní dělá a jasperovi náleží můj velký dík za to, že se radary zabývá a ještě větší dík mu bude náležet, bude-li ochoten zapracovávat i ty infotabule.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod amatér v 03 led 2009 12:52

Já souhlasím s a.mroz. Překročení rychlosti kontroluje navigace sama a na toto upozorní jak hlasově, tak vizuálně. V případě, který navrhují zastánci upozorňování na radary u navicedulí, se zobrazí jak cedule, tak hlášení radaru? a ještě mi navigace zařve "překračujete povolenou rychlost" a ještě se ozve hláška "pozor semaforový radar", krom toho, že např. při průjezdu Prahou nebudu na obrazovce navigace vidět nic jiného než navitabule, a neustále se měnící ikonu stacionárního, mobolního, semaforového a nevím jakého ještě radaru mi to nic jiného nepřinese. Můj názor Někdy méně znamená více.
Mimo to, opravdu existují POI, které určují právě ta místa, která jsou již podle skupin radarů rozdělena.
stacionární
http://poiplaza.com/zipfiles/826/CZ-FixSpeedcams_igo8.zip
mobilní
http://poiplaza.com/zipfiles/827/CZ-MobileSpeedcams_igo8.zip
průjezd na červenou
http://poiplaza.com/zipfiles/820/CZ-RedLight_igo8.zip
úsekové
http://poiplaza.com/zipfiles/822/CZ-SectionCameras_igo8.zip
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod vuvu v 03 led 2009 14:07

Kdo jezdí v místech kde potká jeden stacionární a semaforový radar za měsíc, tomu asi nebude vadit zavádějící hláška " Pozor semaforový radar " v místě kde žádný není a je tam pouze stacionár. Ten kdo jezdí hodně po Praze, Brně, Ostravě, Ústí nebude na obrazovce navigace vidět nic jiného než navitabule. Myslím si, že je to naprosto zbytečná práce a souhlasím s názorem amatéra. Spíše bych viděl vylepšení na úsekových radarech. Jelikož tyto radary se nehlásí v nejpoužívanějších skinech předem tak, jako ostatní radary a při vjetí do měřeného úseku teprve úsekáč naskočí a zahlásí, je potřeba někdy hodně upravit rychlost na povolený průměr. Navrhoval bych u úsekáčů nastavovat začátek o cca 50m dříve.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
vuvu
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 383
Registrován: 16 črc 2008 14:35
Bydliště: Praha 12

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod SvoDa v 03 led 2009 15:15

Souhlasím s vámi, ale nic to nemění na tom, že ten, kdo to nechce, si to může vypnout (jasper to bude dávat místo semaforu, takže si vypneš upozorňování na semafory) a ten kdo to chce, tam to může mít zaplé. Opačně to udělat nejde. nejde zapnout to, co není v dB.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod amatér v 03 led 2009 15:48

Já to pořád nechápu, na úkor toho, že nechci radary u cedulí, vypnu semaforové radary? Mám jiný návrh, pokud Jasper bude chtít, když zadá místo 18.9429837 47.4521967 2 100 2 90, např. 18.9429837 47.4521967 6 100 2 90, bude to místo na semaforový radar upozorňovat na železniční přejezd, já si ho v iconX vypnu :D , cedule mi to hlásit nebude a semafory ano :lol:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Další

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků