Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Chcete zařadit infotabule do databáze radarů ?

Anketa končí za 12 led 2009 10:18

Ano
8
53%
Ne
7
47%
 
Celkem hlasů : 15

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod Jasper v 07 led 2009 05:39

Dane já to přesunu do vlákna "Soubor radarů ke stažení". A teď k tomu tvému návrhu na sloučení těch databází. Já to dělat nechci protože jednak si myslím že drtivá většina uživatelů jezdí právě v ČR a SK apro cesty do zahraničí jsou možnosti stažení konkrétních zemí třeba zde http://translate.google.com/translate?u ... l=en&tl=cs ale to není ten hlavní důvod. Hlavní je práce s tou sloučenou databází. Sloučit se to dá jak popisuješ ty nebo přímým importem txt do Excelu a pak přenesením do té utility. Jenže jak z toho vypitvat téměř dva tisíce duplicitních záznamů. :?: Já na to nepřišel. :(
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod vovi v 07 led 2009 06:24

A ty každotýdenní aktualizace, ty bych Jasperovi taky nepřál.

Chce to číst pozorně, Dane. Už jsme tu párkrát psali o tom, že pro občasný výpad za hranice je nejjednodušší si stáhnout třeba na poiplaza (tam to mají dobře zorganizované a dobře se v tom hledá to, co potřebuji) aktuální TXT soubory s radary příslušné země, případně si více zemí spojit do jednoho souboru. Aspoň já to tak dělám a jsem s tím úplně spokojený. A po návratu to jde všechno pryč a zase si tam prdnu jen "starýho dobrýho Jaspera".
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod SvoDa v 07 led 2009 06:44

Já vím, že jsme tu o tom psali a řešili jsme dokonce i případnou duplicitu .txt. a .spud atd.
Já osobně taky jezdím na Jasperovy radary a nedám na ně dopustit. Jsou aktuální a navíc směrové a úhlové,...
Jak už jsem psal, před hranicema mi autochanger překopčí evropské radary na místo těch jasperových i za jízdy.

Jen mne napadlo, že kdyby existovala nějaká možnost, při převodu toto celoevropského .txt do excelu, jak programově v excelu automaticky vychytat a odmazat, duplicitu s jasperovými radary, mohlo by to být celkem rychlé a kromě toho ty evropské se neaktualizují tak často, v tomto nemá jasper konkurenci ;)
Tomáši, už ti tu dlouho nikdo nepoděkoval, tak ti tímto děkuji za všechny, za tvou pravidelnou a spolehlivou aktualizaci radarů v ČR a SK :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod tomasii v 11 led 2009 22:56

Updatuji pravidelně radary od Jaspera, ostatní spí ve stavu někde z druhé poloviny roku 2008. Chtělo by to někoho, kdo by se o radary třeba jen sousedů staral a posílal mi je. Není pak problém je dát do changeru a při přechodu hranic je přehodit.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod vovi v 27 led 2009 14:08

Tak už jsem zjistil, kde byly ty všechny ikonky všech "radarů" včetně těch infotabulí: byly to všechny ty "italský" skiny s rozšířením obsahujícím A-B (nebo třeba i poslední Dimka 1.5.31 DTE). Čili práce se zapojováním do skinu by zase tak hrozná nebyla - mám to teď cvičně i v GJ 5.11., jenom nemám ten obsah pro vyzkoušení ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod SvoDa v 27 led 2009 14:30

A zkoušel sis nějaké "cedule" kolem baráku a na trase do práce doplnit v tom SpeedCamupdates_99.xls nebo jak se ten editor jmenuje?
Pak bys to mohl rovnou i otestovat, šoupnout sem příslušné změnové .ui soubory a ikony.
Já bych to tyto úpravy pak samosebou "hrnul" v editacích Gurjonových skinů v souladu s heslem "Vždy připraven".
V tomto případě "připraven na databázi cedulí" :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod Jasper v 27 led 2009 16:49

Obsah by nebyl problém kdyby to Speedcamupdates_99.xls uměl :( :( Zatím má pouze 4 typy radarů a nic jiného. Když to bude umět tak pro mě není problém doplnit obsah databáze ;)
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod vovi v 16 čer 2009 21:50

Jaspere, jásej!!! Máš práci!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Podívej, co jsem našel:
SU_2.01.xls.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod Jasper v 17 čer 2009 04:33

Tak to je paráda. Jdu na to kouknout. ;)
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Zařazení informačních tabulí do databáze radarů ?

Příspěvekod Jasper v 17 čer 2009 08:27

Tak jo funguje to a není problém databázi doplnit. Ale co tam dáme :?: Určitě "nebezpečná místa", "policejní kontroly" možná info tabule rychlosti ale co dál na poi.cz jsem nenašel žádnou smysluplnou kategorii. Něco by tam bylo ale spíš pro kamiony. Nízké podjezdy a váhová omezení jsou pro nás asi k ničemu. Možná snad kategorie "zimní výbava" jako upozorněn kam bez ní nesmíte.

Tak a teď ta druhá věc. U těch "nebezpečných míst" se dá alespoň u Gurjona nastavit rychlost. Jenže tenhlé údaj nemám kde vzít takže tam budu muset dát nějakou univerzální. Ale jakou aby to neřvalo při překročení???? Tak babo raď. :!: :lol:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků