Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Potíže s hlášením radarů

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 16 črc 2008 20:48

Tak jsem dnes udělal další pokus. Odstranil jsem celou databázi radarů a do různých pozic jsem v předmětném úseku umístil jeden mobilní, jeden stacionární, jeden semafor a jeden úsekový radar. Všechny jsem nechal jako všesměrové a nic dalšího nenastavoval a s napětím vjel do předmětné ulice. A teď hádanka :?: Jaká je správná odpověď :?:

a) ukázalo a zahlásilo to alespoň jeden radar
b) ukázalo úplný a kulový hovno :oops: :( :|
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vovi v 16 črc 2008 20:50

No dyť sem to řikal - zombíci ze hřbitova to rušej!!
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 16 črc 2008 20:59

Normálně na duchy nevěřím. Ale v tomto případě asi udělám vyjímku. :( Opravdu už nevím co s tím :?: Ještě štěstí že tam jezdím každý den a vím o tom místě, jenže co ty nešťastníci co to tam neznají. :(
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vovi v 16 črc 2008 21:04

A co je nám do nich! :D Naši kamarádi si to tady přečtou... ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod mahud v 16 črc 2008 22:54

No fuj Vovi, to je jak od Vopičky. :lol: :lol: :lol:
MIO C520FT R02+3+9911+1018... iGo8 8.3.2.93112
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mahud
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 02 črc 2008 14:46
Bydliště: Praha 4

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod tomasii v 28 črc 2008 21:20

Zatím jsem se hlouběji radary nezabýval, měl jsem dost jiné práce. Přesto jsem ale zjistil dva problémy:

1. mobilní radary
Mobilní radary přidávané např. v PlusPlus, nebo Riksovi, nemají udanou rychlost a tak se hlasově oznámí, ale necvrdlikají, protože mají defaultní rychlost 0 km. Nula znamená "bez limitu" a tak nastavenou rychlost nikdy nepřekročím...
Co z toho plyne? Musím dodělat do skinů i nastavování rychlosti mobilních radarů.
Přesto asi není vše v pořádku, konkrétně původní mobilní radar v Šeberově nastavený na 50km mlčel a vůbec se neprojevoval ani hláškou "Pozor, mobilní radar...". Po smazání a přepsání se mi už hlásí, ale zase má tu rychlost 0km... :roll:

2. úsekové radary
Úsekové radary se mi zobrazují ikonou radaru vlevo (ne všechny), ale nehlásí se akusticky. Tuhle negativní vlastnost jsem ověřil jen na pár místech a na "svýchů přidaných radarech. Všechny ale mlčely jak zařezané. :mrgreen:

Řada z vás píše, že běží vše OK (teda ne všichni...), ale je to skutečně tak?
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 29 črc 2008 05:18

Tak jsem se díval na ten Šeberov. Našel jsem dva radary a jednu chybu. Ten co měří 30 má i na poi.cz chybně zadaný směr. Takže jsem ho opravil a v příští aktualizaci by měl fungovat. Ten druhý který měří 50 se zdál být v pořádku ale pro jistotu jsem posunul jeho pozici blíž silnic tak uvidíš. Pokud jsi myslel ještě nějaký jiný radar v okolí tak mi dej vědět ať se na to podívám poslední dobou zjišťuji že těch chyb na poi.cz je spousta. Nejvíc mě štvou ty případy kdy je posunuté úsekové měření třeba o 50 metrů a více.

Jinak mě zatím radary chodí celkem bez problémů a to včetně úsekových. Narazil jsem pouze na dvě věci a to u úsekových radarů. První věc souvisí s tím jak se iGO8 chová v tunelu. Najel jsem totiž do Mrázovky a byl jsem okamžitě upozorněn na úsekový radar. Jenže on nemá ukončení takže vesele odpočítaval dál. Tohle budu muset dodělat. Druhá zajímavost byla na jižní spojce na úsekáči hned za Barrandovským mostem. Na konci mi to píplo že je konec ale hned naskočil nový úsek. Nejdřív jsem si myslel že je to schválně protože opravdu od konce tohoto úseku do začátku toho na Spořilově je také úsekové měření. Jenže zadáno to není takže nějaká chyba. Ale tohle místo budu v příští aktualizaci taky opravovat. Takže zatím jediné co nemá řešení je ten mobil v Broumarské. Co mě trochu vadí je způsob hlášení radarů u jednotlivých skinů (mě by vyhovovalo něco mezi Riks a PusPlus) a skutečnost že nefunguje varování při přiblížení u úsekových radarů. Ale jinak se i ty úsekové hlásí na začátku a konci akusticky ale bez jazykového varování.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vovi v 29 črc 2008 05:20

Ty úsekáče potvrzuji - zatím jsem nenašel skin, kde by na ně fungovalo akustické upozorňování.
A s těmi mobilními je to nějaké divné - vím o pár radarech, které to nehlásí vůbec (třeba ten, co jsme diskutovali s Jasperem - Broumarská, Praha 9); pár radarů se někdy hlásí a chová korektně, někdy ne - nezáleží přitom, zda je trasa naplánovaná, nebo ne. Někdy navíc selže hlasové upozornění, ale zato to při překročení kvičí jak podsvinče.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vuvu v 29 črc 2008 14:02

Dnešní den jsem se věnoval více radarům po Praze ( cca 35 ks ) a zde je závěr:
1. Prokazatelně mobilní radary které hlásí OK mají vždy na spodním řádku doporučenou rychlost ( V Praze většinou 50 km ). Radary které se sice vizuálně i zvukově zahlásí, ale při překročení rychlosti mlčí mají na spodním řádku dop.rychlost 0 km. Např. mob.radar v ul Lhotecká, Čsl.exilu a dost dalších.
2. Kapitola samotná je mob.radar s naprosto stejném chování jako Broumarská. Je v Praze 4, Zálesí. Při příjezdu od Modřan směr Tom.nemocnice dělá mrtvého brouka. V orig.je nastaven jako všesměrový. Zkusil jsem jej přednastavit na obousměrný a nic. Radar jsem smazal a zadal nový na stejné místo a opět nic. Že by tím, že je cca 250m za křižovatkou?
3. Úsekové na magistrále od Již.Města, Podolské nábř. od Jeremenkovi, od Barrandovského mostu na Smíchov a zpět – všechno bez života.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
vuvu
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 383
Registrován: 16 črc 2008 14:35
Bydliště: Praha 12

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 29 črc 2008 14:22

Tohle mě moc zajímá ale moc nerozumím tomu prvnímu bodu :?: Mám to chápat tak že je tam rozdíl když se ti zobrazí "značka" povolené rychlosti nebo ne :?: Nebo co si tím chtěl říct :?: Ale hlavně jsi nenapsal s jakým souborem radrů jsi ty testy dělal. S tím mým nebo je to staženo někde jinde. :?:
Například úsekový na magistrále od JM mi jde bez problémů stejně jako ty před Mrázovkou a další. Teda semozřejmě kromě toho že u nich není funkční upozornění při přiblížení. Ale jakmile do ůseku vjedu tak už mi to hlásí a počítá.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků