Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Potíže s hlášením radarů

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 07 črc 2008 11:57

Koukal jsem na to. Není to moc aktuální protože většina souborů má aktualizaci z poloviny dubna. Navíc konkrétně pro ČR neodpovídají počty (jsou nižší) a v neposladní řadě se to pro iGO8 dá stahovat pouze formátu *.txt čili bez směrů a úhlů měření (stejně tam nejsou zadané). Výhoda je že se dají stáhnout jednotlivé země a tedy si vytvořit aktualizační soubor bez ČR při jízdě třeba na dovolenou. Holt za hranicema budeme mít hlašeny radary ze všech směrů.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod deusexx v 09 črc 2008 16:27

Vovi díky. Jarouši,omlufenka.Nějak mě to slovo ujelo.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jarouš v 09 črc 2008 20:20

DeusExx:No,proto :!: :lol: :lol:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 11 črc 2008 08:19

Tak jsem trochu testoval ty radary za křižovatkou a nějak z toho nejsem moudrý. Mám poblíž práce dvě místa kde to můžu zkoušet hlavně vovi ví o čem bude řeč. V prvním případě mám po dobočení v pravo radar vzdálený cca 150 metrů od křižovatky. Ať dělám co dělám tak na tenhle radar nejsem upozorněn. Zkoušel jsem měnit nastavení úhel vzdálenosti atd.v sys.txt, změnit ho jako všesměrový ale bez úspěchu. Jenže o kilometr dál mám další radar. K němu normálně jezdím přímým směrem a problém s ním není. Tak jsem k němu zkusil najet z křižovatky která je necelých 50 metrů od něj a světe div odbočil jsem a Mio zareagovalo a upozornilo mě na něj. Myslel jsem si že je nějaký problém s tím předchozím radarem v záznamu tak jsem ho smáznul a zadal znovu o pár metrů vedle a zase nic :(
Tak kde je ten zakopaný pes :?:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod SvoDa v 11 črc 2008 08:51

Já mám tento poznatek (křizovatka v Olomouci Zikova x Rooseveltova, kdy vjíždím ze Zikové do Rooseveltové, kde je hned za křižovatkou radar). protože tudy jezdím denně,měl jsem možnost testovat, jak se to chová:

- při naplánované trase, kdy navigace ví, kudy pojedeš, ti zahlásí radar i vpravo/vlevo za křižovatkou, pokud tudy vede trasa, takže tady je vše OK.
- při nenaplánované trase, navigace neví, kudy pojedeš a radar zahlásí až tehdy, když se k němu prokazatelně blížíš při ustálene pozici GPS. Všimni si, kde je tečka skutečné pozice GPS při vjezdu do křižovatky a najíždění do ulice s radarem - jeli skutečná pozice GPS v silnici, radar to v poho zahlásí, jeli mimo silnici, zahlásí ho až tehdy, až vjedeš za křižovatkou do té silnice s radarem a až se šipka ustálí a pokud už je radar moc blízko ve vztahu k pozici, už ho nenahlásí, bo je pozdě. Když dáš ten radar dál, tak už ho nahlásí vždy, pokud je tečka v silnici a ne moc mimo ni, mám to odzkoušeno.

Domnívám se, že hlášení radarů je vztaženo ke skutečné pozici GPS (tečka na mapě) a ne k navigační šipce. Projížděl jsem tu křižovatku schválně s vyplou pozicí na silnici a výsledek byl, co se týče hlášení radarů za křižovatkou, vždy stejný, jako při pozici na silnici. Čili to bude dáno přesností map, popř. síle signálu GPS.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 11 črc 2008 09:04

@SvoDa To je sice moc pěkné ale tenhle konkrétní radar to nazahlásí ani při naplánované trase. Skutečnou pozici jsem si taky hlídal a signál gps by dobrý. Čekal jsem u práce dokud se to nustálilo a pak teprve naplánoval trasu a vyjel. Navíc ten druhý radar to zahlásilo bez naplánované trasy po najetí na tu silnici v okamžiku kdy jsem od něj byl 30 metrů.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod SvoDa v 11 črc 2008 09:09

No já si právě myslím, můžu se plést, že závisí nejen na ustálené pozici GPS na silnici, ale kde se nachází skutečná pozice GPS, tedy ta tečka :!: , která je někdy pěkně daleko od silnice. Proto navišipce někdy dlouho trvá, než ví, kudy za křižovatkou jedeš. Až tudy budeš projíždet znovu, zapni nahrávání trasy a pak si to zkontroluj, určitě bude linie trasy hodně mimo silnici.
Je ale fakt, že při naplánované trase se mi ten radar před posunutím) zahlásil vždy.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vovi v 11 črc 2008 09:15

Jasper má pravdu, taky jsem si s tím včera hrál a jezdil kolem - a ten radar cca 150m od křižovatky je prostě zakletej - ještě se mi nestalo, že by ho to ohlásilo; jedinej kladnej výsledek jsem zaznamenal, když jsem tam ten radar měl poprvé - a to mi ho ohlásilo i na nenaplánované trase a po odbočení do té ulice.
Navíc mi teď Riks některé z radarů přestává hlásit hlasově ... jsou to vždy ty samé radary, vizuální upozornění je OK, o půl km dál je další radar stejného typu a ten to ohlásí i hlasem.

Už si začínám myslet, že iGO8 obsahuje umělou inteligenci (čti: trpaslíky), a že si to čte fórum. A když tu o nějakém radaru píšeme, tak si to řekne, že už nám ho nemusí hlásit bo o něm stejně všichni víme :D :D
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod SvoDa v 11 črc 2008 09:27

Ve skinu to asi nebude, když Jasper jezdí s PluPlus a ty s Riksem. Já jezdím s Plus Plus a hlasové varování (i pípací hlášení při překročení na rozdíl od Rikse) je spolehlivé.
Zkuste to nahrátí trasy a radar pak posunout mimo osu silnice do té zaznamenané trasy.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 11 črc 2008 09:38

:idea: To je chyba v mém podpisu já se vrátil k riksovi protože mě s..e to grafické varování u iGO++ které je tak nvýrazné že ho prostě nerozluštím. Tak zkusíme jiný skin. Ale hlasové varování chodí relativně OK akorát že občas se mi stane že v polovině věty se Jitka zarazí a zopakuje to hlášení znovu. :?:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron