Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Potíže s hlášením radarů

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod SvoDa v 06 srp 2008 15:20

@humbuk: Jestli neslyšíš ani tu ukázku, nemůžeš radar slyšet ani na silnici. Udělal jsi někde chybu při postupu, který jsem ti psal.

@Jasper: Abych tomu rozumněl, pište chlapi trošku srozumitelně. Takže hlasové varování u radarů už ti funguje a nefunguje ti pípání při překročení nebopři přiblížení, NEBO CO :?: :D
Zvukové varování - pípání při překročení u PlusPlus funguje nezávisle na Hlasovém varování, ale pozor, je bůhví proč (já to neudělal :D ) provázáno s nastavení zvuku tlačítek. Pokud máš klávesy ztlumené, bude to tím.
Pokud chceš varování hlasem a navíc ještě při přiblížení, musíš zatrhnout v nastavení varování položku "Varovné pípání" a pod tím je ještě možno nastavit jak daleko před kamerou.
Naposledy upravil SvoDa dne 06 srp 2008 15:29, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jarouš v 06 srp 2008 16:07

Já si tu ten zip z hlasy stáhl,společně s posledními aktualizacemi skinu,dnes jsem to chtěl vyzkoušet,ale zklamalo mě auto.Ale jedna poznámečka.Až na hlas toho Ostraváka,což je možná dáno dikcí příslušného dialektu mě všechny ty hlasy připadají velmi mdlé,takové bez života.
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 06 srp 2008 16:12

Hlasitost kláves je na maximu varovné pípání je zaškrtnuté. 500 metrů před radarem se ozve hlas a naskočí vizuální varování. Hlas opakuje varování 150 metrů před radarem. Pípání žádné. Ani při přiblížení ani "kvičení při překročené rychlosti. A mám to stažené o víkendu. Důvod bylo právě to že i předchzí verze (nevím jaká to byla) se chovala stejně. Jenže v té jsem se vrtal takže jsem se domníval že jsem v ní něco dopíchal. Ale s touhle jsem nedělal nic. Nechápu to. Minulý týden to fungovalo. Možná něco v sys.txt co souvisí s těmi mými experimenty. Kouknu na to večer. Teď jedu domů a jdu trochu potrénovat na zítřejší večer. :lol:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod SvoDa v 06 srp 2008 16:20

Zkontroluj, jestli más v audio složce alert5.waw a v sys.txt na něj odkaz
[warning]
overspeed_sound= "!alert5"

Už jen tak tápu.

U toho PlusPlus běž do Varování - upozornění na radary , zde nastav na pokročilý, vrať se do Menu - nastavení - zvuk - rozšířené nastavení a pohni šoupákem "nastavení varování radarů" a musíš slyšet sonarový zvuk. Tamtéž u "hlavní hlasitost" šoupej posuvníkem a měl bys slyšet hlas radaru. Nevím, proč to tak prvotvůrce PlusPlus skinu udělal zrovna takhle, ale např. když ztlumíš klávesy, neuslyšíš pípání při překročení, ikdyž ten sonar v nastavení slyšíš u šoupáku "hlasitost varování Radarů" a ne u "zvuky tlačítek"

Když dáš Varování - upozornění na radary - při přibližování, nebo jednoduché, tak v Menu - nastavení - zvuk - rozšířené nastavení už ten šoupák šoupák nastavení varování radarů" zmizel, bo má spojitost právě s hlasitostí kláves.

Zkus dát před šipku radar, ale předtím navol Varování - upozornění na radary - při přibližování. Radar se neohlásí hlasem, ale jen pípnutím (jedním). Když budeš v pohybu a blížit se k radaru, bude pípat vícekrát, dokud radar nemineš.

Upozornění na radary - jednoduché , tak to jen pípá při překročení, bez hlasového upozornění, což se blbě zkouší doma z místa.

Proto je u PlusPlus nejvhodnější kombinace Varování - upozornění na radary , zde nastav na pokročilý, bo tam se radar zahlásí hlasem a pak to pípá při překročení.
A takhle mi to funguje a TomášII mi právě sdělil, že jemu taky.

P.S. ten sonar je dokonce slyšet i u průletu, což není zrovna ideální, ale i to je test, jestli ti to funguje jak má. Taky to zkus s různými hlasy, nejen s jedním.

Jinak už nevím.

EDIT: Taky jsem zkoušel, jestli s chováním radarů nezahývalo to přesouvání iGO8 na Flash nebo jeho spouštění místo Miomapu, ikdyž jsem to považoval za absurdní. Zkoušel jsem tedy z druhé karty, kde mám stále unlock s iGO8 a se stejným výsledkem, takže přechodem na Flash či zástupně za Miomap to nebude.

Když jsem zkoušel pořád dokola mazat a vkládat do stejného místa (stále blikajícího kurzoru) radar, napoprvé se hlasem zahlásil a na podruhé již ne, takže se mi chtělo potvrdit Vaši teorii, že s halasovým hlášením radarů opravdu něco je, ale Tomaš zjistil, že když zadáváš radar opětovně před navišipku, zkus nejřív po výmazu radaru, před jeho znovuvložením pohnout s mapou nebo zazoomovat a zahlásí se korektně. Nejen, že jsem to několikrát ověřoval, ale především na to přišel Tomáš :D .
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod SvoDa v 06 srp 2008 20:37

Jen tak na okraj jsem četl na Risovém webu, že pokud má někdo problémy s hlasovým varováním radarů, musí mít příslušné soubory ve sloužce AUDIO vedle složky content, kdy název AUDIO musí být psán s velkými písmeny.
If you have problem with warning speedcams spoken alert.
1. add AUDIO folder next to CONTENT folder
2. AUDIO folder must be with big letter

Já to tak mám, aniž bych to býval předtím tušil.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod tomasii v 06 srp 2008 20:39

Skiny PlusPlus a Riks jsme v posledním týdnu měnili jen v oblasti grafiky kokpitu a do radarů jsme nezasahovali. Jediná změna (jinou si skutečně neuvědomuji) je rozmístění složek a souborů iGO8 mezi flashku a sd-kartu přesně dle návodu na webu - viz obrázky a text. V pátek - neděli jsem ale jezdil po Moravě a radary jely jak zjednané a žena mi furt nadávala, že to cvrlikání ji zničí a abych proto dodržoval rychlost na dálnici, kde snad někdy v minulosti mohly být mobilní radary. A to mám iGO8 ve flashce a content na sd-kartě.

Dneska jsem zkoušel radary jen tak doma (přidal jsem radar před šipku, ohlásil se a zase jsem ho smazal) a vždy se mi hlásily (tedy doma jen hlasově). Pokud jsem jen radar smazal a jen ho zase vložil, tak se zobrazoval a mlčel, pokud jsem ale mezi smazáním a novým vložením radaru třeba jen změnit velikost zobrazení (+/-), radar se hlásil. Bohužel si nepamatuji, jak to bylo dřív.

Používám PlusPlus-2 a radary mám nastavené:
Zvukové varování: Pokročilý
Vizuální varování: Zapnuti
Hlasové varování: Česky - Jura
Varovné pípání: zatržené
Vzdálenost varování: 400m

V sys.txt mám jen ten základ, co je na webu v návodu 4, žádné další údaje tam zatím nejsou zapsané.

Pokud máte při stejném nastavení problémy, zkuste různé konfigurace, nebo nastavení, abychom našli případnou příčinu.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod SvoDa v 06 srp 2008 20:58

Je fakt, že pokud jsem měl radar před šipkou, mio uspal a pak zas probudil, tak se radar ozvalhned, jak se našel GPS, což po probuzení ze spánku pár vteřinek trvá. Teď se radar po probuzení z uspání neozve, jen je vizuální varování. Pokud je ale radar v režimu "při přibližování", tak po tom probuzení pípne.

EDIT: abych byl přesný, tak jak kdy. Někdy se po probuzení zahlásí, někdy ne.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vovi v 06 srp 2008 21:20

@TomasII: konfiguraci u PlusPlus mám stejnou, jediný rozdíl je hlas Jitka (ale při výběru a mě promluví - a zrovna je to ta hláška s mobilním radarem). Mám poslední verzi od tebe z webu (aspoň včera tam ještě byla). Teď to běží ve Flešce (kompletně), ještě v pondělí mi ale stejná verze na SD kartě dělala totéž - mlčela.
Rikse mám taky od vás, taky poslední verzi (5.8.?) a ten hlásí radary tak, jak má - včetně hlasu Jitka. Dnes jsem jel dvakrát stejné kolečko po Jižní spojce a Strakonické - PlusPlus mlčel a Riks hovořil. Takže v Jasperově .SPUD (pondělní aktualizace) to nebude.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod jaho v 06 srp 2008 21:38

@vovi: nevím jestli nejsem trochu "mimo mísu", ale někde jsem četl, že u skinu PlusPlus se upozornění na radar ozve pouze v případě, že překročíš povolenou rychlost. Dnes jsem si to ověřil v praxi a je to pravda...
Jarda, Mio C520 TM+,
Miomap 3.3, skin J&T 4.3 na My Flash Disk,
iGO8 v.8.3.2.64873, skin Plus2 v0.8 tS na SD, spouštěno kalkulačkou
Uživatelský avatar
jaho
 
Příspěvky: 92
Registrován: 16 čer 2008 18:34
Bydliště: Liberec

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vovi v 06 srp 2008 21:49

I to jsem zkoušel - a je to furt stejné. To "ozývání se při překročení" se týká varovného pípání, ne hlasu. A to varovné pípání já mám vypnuté - kdo to má furt poslouchat. A navíc starší verze ++ se na stejných místech při obdobných rychlostech chovaly zcela korektně. A v radarech to není - Riks nemá problém.
Ještě zkusím najít nějakou starší verzi ++tS - u těch to chodilo i s hlasem. Jestli ještě něco na disku najdu, tak zítra poreferuju.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník