Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Potíže s hlášením radarů

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod SvoDa v 29 črc 2008 15:14

Když si zadám jakýkoliv (i stabilní) radar, tak ve skinu Riks nepípá při překročení nikdy (jen při přiblížení), na rozdíl od skinu PlusPlus, který pípá to i to a je jedno, jesli jde o radar směrový nebo všesměrový.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vuvu v 29 črc 2008 17:11

Jasper píše:Tohle mě moc zajímá ale moc nerozumím tomu prvnímu bodu :?: Mám to chápat tak že je tam rozdíl když se ti zobrazí "značka" povolené rychlosti nebo ne :?: Nebo co si tím chtěl říct :?: Ale hlavně jsi nenapsal s jakým souborem radrů jsi ty testy dělal. S tím mým nebo je to staženo někde jinde. :?:
Například úsekový na magistrále od JM mi jde bez problémů stejně jako ty před Mrázovkou a další. Teda semozřejmě kromě toho že u nich není funkční upozornění při přiblížení. Ale jakmile do ůseku vjedu tak už mi to hlásí a počítá.


bod 1. - pokud je dole značka dopor.rychlosti ( např.50 ), radar vždy hlásí ( cvrliká ) při překročení rychlosti 50km/hod.
- pokud je dole značka dopor.rychlosti ( 0 ), radar vždy zahlásí " pozor mobilní radar ", vizuálně vyskočí jeho značka,
ale risknul jsem u jednoho jet na padesátce 90km/hod., ale byl ticho. U ostatních kde byla " 0 " jsem vždy jel
alespoň o 10 - 20 km/hod. více a neřve.
bod 3. - u těch úsek.radarů mi to dělá téměř stejně jako tomasII ovi. Pro jistotu uvádím, jak to mám nastaveno v sys.txt a používám výhradně skin ++3

[warning]
approach_beep_distances=300
approach_beep_sound="!sectionbeepB"
max_section_time=240
overspeed_sound= "!alert3"
pedestrian_warning=1
section_beep_distance=200
section_beep_sound= "!sectionbeepA"
section_end_sound= "!sectionend"
section_start_sound="!sectionstartA"
speedcam_max_angle=30
speedcam_max_lookahead=400
speedcam_maxdistance_from_road=20
speedcam_snap_distance=200
speedcam_soundtype=2
speedcam_warning=1
speedcam_visualtype=1
speedwarn_tolerance=101
speedlimit_warning=1
speedlimit_warning_visual=1
speedlimit_warning_voice=1
warn_distances=100
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
vuvu
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 383
Registrován: 16 črc 2008 14:35
Bydliště: Praha 12

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod SvoDa v 29 črc 2008 17:53

Potvrzuji vše jak je výše uvedeno, sys. mám to samé. Z tohoto důvodu používám PlusPlus skin, jelikož VŽDY cvrliká při překročení (pokud si to přeješ a lze i nastavit i o kolik % nebo km/h). Tam, kde není u radaru hodnota větší než 0, tak necvrliká, jen se zahlásí hlasem.
Dnes jsem si zkusmo nastavil 2 páry úsekových radarů a zahlásily se v pořádku oba dva.
Jen bych si rád ověřil: předpokládám, že ručně zadávané úsekové radary se mají nastavit OBA ve směru jízdy, přičemž ten druhý "ví", že má "ukončovat", bo ten radar před ním byl "počáteční"? Ptám se kvůli spávnému nastavení ohledně testování, tady žádný úsekáč široko daleko nejni. Holt nésme Praha, ale za ten klid to stojí :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vuvu v 29 črc 2008 19:25

SvoDa píše:Potvrzuji vše jak je výše uvedeno, sys. mám to samé. Z tohoto důvodu používám PlusPlus skin, jelikož VŽDY cvrliká při překročení (pokud si to přeješ a lze i nastavit i o kolik % nebo km/h). Tam, kde není u radaru hodnota větší než 0, tak necvrliká, jen se zahlásí hlasem.
Dnes jsem si zkusmo nastavil 2 páry úsekových radarů a zahlásily se v pořádku oba dva.
Jen bych si rád ověřil: předpokládám, že ručně zadávané úsekové radary se mají nastavit OBA ve směru jízdy, přičemž ten druhý "ví", že má "ukončovat", bo ten radar před ním byl "počáteční"? Ptám se kvůli spávnému nastavení ohledně testování, tady žádný úsekáč široko daleko nejni. Holt nésme Praha, ale za ten klid to stojí :D


Mám v iGO8 jenom pár ručně vložených mobil.radarů. Všechny ostatní jsou orig. z června.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
vuvu
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 383
Registrován: 16 črc 2008 14:35
Bydliště: Praha 12

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod tomasii v 29 črc 2008 22:56

Malé upřesnění k mobilním radarům, testováno ve skinu PlusPlus:
1. mobilní radar se VŽDY ozve hlasově před tím, než se k němu dojede,
2. mobilní radar nepípá, když nemá nastavenou rychlost, pak má implicitně 0 (neurčeno), která je i vidět u označení. Neurčenou rychlost nelze překročit a proto holt radar nepípá.

Řešení: přidávat mobilní radary jen do souboru spud s udáním rychlosti, nebo přidat do skinu možnost nastavení rychlosti i u mobilních radarů (zkusím).

Pozn. 1: transparentní skin Micsan má prohozené mobilní radary a radary na semaforu (to jsme už měli na Cx10 u skinů Jacskin a Ciberus).

Pozn. 2: v Šeberově jsou dva mobilní radary skoro na jednom místě, měří v opačných směrech před a za zatáčkou. Souřadnice:
50°0'47.656" / V14°30'48.470" měří ven z Prahy (proti vozidku před zatáčkou)
50°0'45.272" / V14°30'52.154" měří do Prahy (kolmo k pohybu vozidla před zatáčkou)

Tu třetí pozici dál ven z Prahy se už nepoužívají, protože tam je "spící policajt.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 30 črc 2008 08:38

Tak jsem dnes od čtyř ráno seděl nad radary. Provedl jsem opravu toho Šeberova dle TomasII (předpokládám správně že je tam rychlost 30 km/h :?: ) Předělal úsekové radary ve Strahovském tunelu a v Mrázovce a vytvořil nový úsekový radar na Jižní spojce. Jedná se to místo které figuruje ve výsledcích měření na stránkách magistrátu HMP tedy jakési propojení úseků. Počátek měření je odjezdový radar úseku za Barrandovským mostem a konec je vjezdový radar úsekového měření za podjezdem severojižní magistrály. Musel jsem to vyřešit vložením dalších radarů takže v těhle dvou místech jsou těsně za sebou. Než to vyvěsím tak to chci otestovat jak se to bude v tomhle místě chovat. Mám trochu obavu aby to zareagovalo ne ten konec a hned začátek nového úseku. Ještě jsem opravil chybu na kterou upozorňoval vovi a na níž jsem zapoměl tedy úsekový radar na Strakonické ve směru do Prahy před závodištěm v Chuchli. Skutečně tam nebylo ukončení úseku což ovšem nebyla chyba poi.cz ale nějaká moje vlastní. :?

Teď něco k tomu vkládání radarů přímo v zařízení. Editace není zdaleka dokonalá a bude způsobovat "kynutí" databáze. Je to trochu složitější na popis ale u všech typů radarů se stane to že zůstane původní záznam (samozřejmě nefunkční) a obejví se ten nový. U editace mobilních a stacionárů se v souboru navíc objeví další (taky nefunkční) stacionár s poznámkou "deleted". Obdobné je to při odstranění radaru. Odstarněný záznam zůstává a u mobilů se tam opět objeví i stacionár :?: Prostě tím v souboru vzniká ukrutný bordel. Z toho vyplývá že lepší je ty radary zadávat přímo do souboru. Jsou dvě varianty. Buď klasicky přes poi.cz a já to v okamžiku zveřejnění přepíšu. Nebo tím že mi pošlete potřebné údaje. Tedy nejlépe souřadnice ve formátu XX.XXXXX, měřenou rychlost a směr měření. Smozřejmě se to dá udělat i tak že ten radar zadáte v zařízení a pak mi Váš soubor pošlete. Já si vytáhnu potřebné a dám to aktualizace.

Včera jsem trochu porovnával chování skinů u radarů. Myslím tím Rikse a PlusPlus. Kromě rozdílného vizuálního varování je jediný rozdíl v tom že PlusPlus "kvičí" (a to fakt mít nemusím) při překročení rychlosti. Žádný jiný rozdíl tam nevídím. Chování při přiblížení a u úsekových radarů je naprosto stejné. Pardon ještě je rozdíl v tom zvuku u Rikse je to "sonar" u PlusPlus pípnutí. Takže jediné co mi chybí je to pravidelné pípání při přiblížení a při jízdě v úseku. To druhé jde možná nějak nastavit ale zatím jsem na to nepřišel. Pochopil jsem konečně co popisoval vuvu s tou rychlostí "dole" protože PlusPlus má jinak to vizuální varování. Ale pořád nevím s jakým souborem radarů vuvu testoval protože s tím mým se mu nemohlo stát že by tam měl rychlost "0" protože ji mám u všech radarů. Takže buď měl nějaký jiný soubor nebo se jednalo o ručně doplněné mobilní radary.

@TomasII pochopil jsem správně směry měření :?: V tom prvním případě jsou měřeny vozidla jedoucí ven z Prahy a v tom druhém směrem do Prahy. Nebo ten popis znamená kam je nasměrován radar. :?:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Ivo K v 30 črc 2008 13:16

Možná by byl lepší obrácený postup. :idea:
Policie by měla umisťovat radary tam, kam je zadá Jasper v soboru radarů pro Mia. ;) :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vovi v 30 črc 2008 13:59

V tom případě by měl Jasper zvětšit všechny hodnoty zeměpisné délky alespoň o dva stupně a poslat naše chrabré příslušníky na východní frontu :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 30 črc 2008 14:04

Ještě dodatek. To zdvojení záznamů se týká i vložení mobilního radaru v Miu.V souboru se objeví taky nefunkční duplicitní stacionár. :!: :?
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod tomasii v 30 črc 2008 15:21

Ahoj Tome.

K těm dvěma radarům v Šeberově (psáno ve Tvém formátu): měří 30km/h a jsou umístěné kousek před přechody pro chodce:

50.0133049°/14.5136559° měří vozidla jedoucí ven z Prahy - fyzicky měří před zatáčkou kolmo proti blížícímu se vozidlu z 50.0127826°/14.5142776°
50.0121300°/14.5140349° měří vozidla jedoucí do Prahy - fyzicky měří před zatáčkou rovněž kolmo proti blížícímu se vozidlu z 50.0127410°/14.5144734°
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron