Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Potíže s hlášením radarů

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 13 pro 2009 08:21

Tak já to popíšu podrobněji. Ten postup je asi následující. Z poi.cz stažené databáze odstraním několik záznamů které jsou buď nesmysly nebo mají nějakou jinou chybu. Následně do ní doplním cca 90 vlastních záznamů které vedu na základě Vašich informací a připomínek. Tak vznikne základní databáze radarů. Do ní následně doplním.

pro PLUS
cz-info rychlost
cz-policejní kontrola
cz-nebezpečné místo (nedělil jsem to ale naopak sloučil do jedné)
sk-policejní kontroly
sk-nebezpečná místa (doplněno o záznamy z poiplaza)
železniční přejezdy

databáze PLUS+ má navíc
cz-nízké podjezdy
cz-váhové omezení

pokud se týká železničních přejezdů tak vycházím z Mirkovi databáze. protože ta ale obsahuje téměř 9.000 záznamů tak jsem z ní odstranil přejezdy na polních a lesních cestách, vlečky v továrnách a podobně. Takže by tam měly zůstat pouze přejezdy se kterými se v autě můžeme potkat.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod burak123 v 06 bře 2010 15:12

Kluci nezlobte se, ale mě stále ta pani nechce upozornit na radar. Vytvořil jsem složku sdmmc\igo8\audio a do ní nahrál archiv cz\voice_female (male + ini, txt soubory). Někde jsem stahl složku s extensions\SpeedCams se soubory *.ui tu sem tam nahrál taky, ale zase bez zvuku. Ve složce voice female jsou zvuky ve formatu wav, neměly by být v ogg? Děkuji za Vaše rady. V nastavení mám nastaveno upozornit při přiblížení, ale neni tam jak bych mohl kliknout na jednotlivé kamery jak tu píše někdo předemnou.
burak123
 
Příspěvky: 3
Registrován: 22 úno 2010 14:19

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod hladik2 v 06 bře 2010 17:03

Já tam mám OGG,ale zase tam nemám podadresáře voice_male,voice_female a chodí to .Oggy mám čistě v Igo8/audio.
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod tomasii v 06 bře 2010 17:57

Standardně je ve složce iGO8 složka AUDIO a v ní jsou pak jednotlivé soubory pro hlášení dopravních událostí. Některé skiny pak vyžadují, aby byly tyto soubory ve složkách "hlasů", např. v audio_adam, audio_cica, atd.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod capo v 29 bře 2010 14:20

Nejdřív se pokusím zformulovat svůj požadavek: chci, aby mě iGO zobrazilo každý radar dle akduálního seznamu staženého z POI a třeba i upraveného, a zároveň mě zvukově na něj upozornilo v případě, že jedu rychleji, než bych měl. Tím "zvukově upozornilo" myslím nějaký krátký zvuk (nikoliv hlas), který zazní jen JEDNOU, a třeba 300m před umístěním radaru. Uvítal bych samozřejmě jednoduchou možnost úpravy vzdálenosti, případně její závislost na rychlosti. Nepotřebuji zvukově rozlišovat mobilní, stacionární, ani další (stačí vizuálně). Také bych uvítal upozorňování pouze na ty radary, které jsou v mém směru.

Používán Gurjon skin a rozšířené radary (i když rozšířené dost možná nepotřebuji). Menu tedy vypadá tak, jako na třetím obrázku ve SvoDově příspěvku http://www.forum.entershop.cz/viewtopic ... 822#p32822. Zajímalo by mě, jak docílit naplněné svého požadavku a zda je vůbec reálné?
volba "při překročení pípá neustále, dokud radar neminu, tedy klidně na úseku 600m -> nežádoucí
volba "při přiblížení" nemá možnost měnit konkrétní zvuk, pokud není zaškrtlá předchozí volba, navíc zde není možnost upravit vzdálenost, před kterou varuje.
Pokud jdu do hlasového nastavení, tak tam si vybírám opravdu hlas, a to už je pro mě detail, navíc tam opět není volba jak dlouho před umístěním to má varovat. Navíc tam již nejde upravit, zda varovat jen při překročení, nebo pokaždé.
Prosím zkušenější o radu....
GoClever 5066 - Dejvid IV
capo
 
Příspěvky: 29
Registrován: 19 úno 2010 22:21

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod hladik2 v 29 bře 2010 14:28

U poslední verze gurjon v hlavním menu/nastavení/varování/upozornění na radary/nastavení druhů varování u radarů/vzdálenost pro varování.Tam zaškrtni políčko a naskočí šoupáky,uprav a klikem na ikonu ji změň a tak pokračuj
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jarouš v 29 bře 2010 14:44

Ale od té vzdálenosti,kterou nastavíš,tak tě to bude varovat nepřetržitě.Nejde to udělat tak,že by ti to třeba jednou ťuklo a konec. ;)
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod capo v 29 bře 2010 15:02

hladik2 píše:U poslední verze gurjon v hlavním menu/nastavení/varování/upozornění na radary/nastavení druhů varování u radarů/vzdálenost pro varování.Tam zaškrtni políčko a naskočí šoupáky,uprav a klikem na ikonu ji změň a tak pokračuj

Mám poslední verzi - upravenou zdejšími mágy - 6.16_tSif. V hlavním menu/nastavení/varování/upozornění na radary/nastavení druhů varování u radarů končím tím, že vidím typy radarů a u nich přepínám typ upozornění, volbu na vzdálenost tam ale nemám?

Pokud ale i tady je to jak píše Jarouš - nepřetržité varování, tak to neřeší můj problém :(
GoClever 5066 - Dejvid IV
capo
 
Příspěvky: 29
Registrován: 19 úno 2010 22:21

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod hladik2 v 29 bře 2010 15:20

asi chybí v Igo8/ extension/speedcams :!: :!: :!: :!:,já to tam mám :!:
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod SvoDa v 29 bře 2010 15:34

pokud ti dobře rozumím, chceš upozornit zvukově na radar, ale nechceš pípání při překročení a ani při přibližování ?
Jestli je to tak, tak si vypni (vyfajfkuj) volbu "při překročení" i "při přiblížení" a nech si radar oznámit jen hlasově (hlasové varování) - tam lze nastavit opakované varování, tak dej VYP , pakliže máš příslušné hlasy pro radary (ty najdeš konkrétně zde http://www.tomasii.cdc.cz/uvod_a_datazipy-1.html a stahuj soubor Audio pro řady 8.3.x a těch hlasů tam budeš mít dokonce 6 ;) )
Zahlásí ti to hlasově radar pár set metrů před ním a pak už se nic neozve. Pokud chceš, aby se to hlasově ozvalo ještě jednou (blíž před radarem), navol si v hlasovém varování opakované varování na požadovanou hodnotu.
Mimochodem, menu pro nastavení hlasového a zvukového varování (halfpatch speedcam) už dávno vypadá jinak a pro 6.16 je nový, tak si stáhni aktuální extension download/file.php?id=5328 z 1.strany vlákna gurjon viewtopic.php?f=12&t=223
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron