Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod addam v 21 kvě 2010 11:44

Ahoj kluci, mám otázku - omlouvám se pokud se to tady již někdy v minulosti řešilo - jsem na fóru nový :lol: :lol: :lol:

Napíšu to trochu obšírněji a doufám že se do toho moc nezamotám ;-)
Někdy v roce 2007 (tzn. v době MioMap 3.x alias iGO2006) došlo k tomu, že v Německu, Rakousku a Švýcarsku místní zákony zakázaly používání jakéhokoliv způsobu upozorňování na policejní radary - včetně upozorňování formou databází policejních radarů v GPS navigacích.
Historická zpráva o tom je zde: http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovk ... ARI=113274

Následně tenkrát MIO vydalo aktualizaci programu ve které v souboru SYS.TXT přibyl řádek
[speedcam]
disable="_SUI", "_GER", "_AUT"

Kromě toho se také v navigačním programu deaktivovalo, v menu nastavení, tlačítko pro aktivaci upozorňování na radary pokud navigace neměla GPS signál.

Potom přišel na trh nový program iGO8 - ve kterém to funguje obdobně - tzn. dokud navigace nenajde signál a nezafixuje aktuální pozici, tak se v menu neobjeví tlačítko "Upozornit na rych. kameru". Dodnes jsem si myslel že je tomu tak proto, že dokud navigace neví kde fyzicky právě jsme, tak nám tu funkci nesmí nabídnout, protože by se mohlo stát že bychom třeba zrovna fyzicky byli na území Německa, Rakouska, nebo Švýcarska, kde je to legislativně zakázané.
To mi připadalo logické - koneckonců z jakého jiného důvodu by zobrazení toho tlačítka bylo podmíněné aktivním příjmem GPS signálu, že?

Z prvního srazu v Kosticích si navíc matně pamatuji, že mi tam někdo říkal, že u iGO8 je nemožnost upozorňování na radary ve státech DE,AT, CH, možno řešit přímým zásahem v EXE souboru - tzn. že už to není možno řešit pouze zápisem v SYS.TXT (jako tomu bylo u MioMap/iGO2006), ale že je u iGO8 nutno vyeditovat přímo soubor iGO8.exe a změnit patřičný zápis. Tuto teorii mi dnes po telefonu potvrdil i Amatér...

Ale teď bych potřeboval ujasnit jak to je ve skutečnosti, protože mi nesedí některé střípky v mozaice - teď jsem fyzicky v ČR a když si vezmu nějakou navigaci (s legálním originálním iGO8, bez jakéhokoliv skinu) a nahraju do ní databázi radarů např. Rakouska a následně se podívám na detail třeba města Vídeň, tak tam vidím spoustu ikonek radarů.
To že ty ikonky radarů teď vidím na mapě Vídně, znamená že až opravdu budu fyzicky na území Rakouska, tak mě bude iGO8 před těmi radary varovat :?:
A nebo je to tak že je tam vidím pouze teď (protože jsem fyzicky v ČR), ale až vjedu fyzicky do Rakouska, tak už je vidět nebudu protože iGO8 tu funkci prostě vypne... :?:

Zdůrazňuji, že mluvím o standardní verzi iGO8 - bez jakéhokoliv skinu a bez jakékoliv neoficiální úpravy.

Opravdu se mi nechce kvůli tomu jet do Rakouska to otestovat, takže proto sem vnáším tento komplikovaný dotaz ;)

A pak mám ještě jeden střípek který mi v mozaice nesedí - pokud je pravdou to, že v DE, AT a CH se nesmí používat upozorňování na radary, a pokud opravdu program iGO8 tuto funkci na území zmíněných států deaktivuje, tak proč lze normálně a legálně na http://www.naviextras.com (tzn. u výrobce) zakoupit databáze policejních radarů pro DE, AT s ročním předplatným aktualizací (za 19,95 Euro)... :?:

Obrázek
Safety camera database - Germany and Austria
Subscribe to safety camera updates for Germany and Austria for 1 year and download regularly the latest and most comprehensive fixed safety camera database.
It will assist you in driving more safely and being aware of your speed and the surrounding speed limits.
The safety camera database is regularly updated.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod Miroš v 21 kvě 2010 12:07

Zatím jsem neměl možnost to vyzkoušet, i když do dojč to nemám zas tak daleko. Nevím, jak vlastní program ovlivňuje skin, zda ten zákaz obejde, ale vzhledem k tomu, že ve skinu Plus2 (v ostatních nevím) je funkce panic - okamžité smazání složky radarů, tak to asi nějak funguje. Sám jsem zvědav na zkušenosti zkušenějších.
Mio C520FT, iGo Primo 9.6.13.263722 f&a - TTSpro Zuzana spouštěč
MS Lumia 640 LTE W10 a Xiaomi Redmi Note 4 Nougat - Sygic GPS Navigation
Uživatelský avatar
Miroš
 
Příspěvky: 783
Registrován: 06 čer 2009 16:11
Bydliště: Podbořany

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod Jasper v 21 kvě 2010 12:35

Přesně vím jak to dopadne. :lol: Co příspěvek to jiný názor. ;) Adame mám nápad. Až budeme na srazu tak do Rakouska už to bude jenom kousek. ;) Tak to prostě vyzkoušíme a hotovo. :P Teda pokud najdeme někoho kdo bude schopnej řídit. :lol:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod SvoDa v 21 kvě 2010 12:44

Taky jsem četl jen o zásahu do exáče, a pochybuji, že když je tvá aktuální poloha mimo Rakousko a po přejetí hranic do Rakouska by radary zmizely.
Jestli i pro iGO8 je funkční zápis z MioMapu
Kód: Vybrat vše
[speedcam]                     
disable="_SUI","_GER","_AUT"   
netuším, nezkoušel jsem to.
V iGO8 však sekce [speedcam] není a je tam [warning], ale dá se to snadno vyzkoušet zápisem i v iGO8 jak do sekce warning tak třeba i do nové sekce speedcam a posunutím mapy nad Rakousko. Buď ty radary (ikony) s tímto zápisem vidět budou či nikoliv. V MioMapu zápis fungoval a ikony nebyly vidět ani při přesunutí mapy nad Rakousko.

Myslím, že řešením je funkce "Panic", která dB radarů na kartě přesune jinam a iGO8 se samo zrestartuje a naběhne již bez radarů a je to právě kvůli policejním kontrolám, které jsou na dB radarů háklivé a myslím, že Panic vznikl právě proto, že to nelze "ošetřit" jinak než v exáči a navíc je takovéto "odstranění" radarů operativnější.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod Jiří Zeman v 21 kvě 2010 17:35

Nevím, ale pokud je nefunkční zápis v "sys." pomohlo by na prvním odpočívadle za hranicí v inkriminované zemi nastavení zakázat -hlášení radarů. Kdokoliv to bude kontrolovat, má nárok na nahládnutí nA DISPLEJ navigace, nemůže hrabat do sw! Na to by měl mít povolení. Policajt není bůh! :evil: A když bude nejhůř a iGO je na kartě, stačí kartu po zastavení vyjmout. JZ
jura
Uživatelský avatar
Jiří Zeman
 
Příspěvky: 80
Registrován: 10 lis 2008 15:55
Bydliště: Jihlava, Březinova ul.

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod amatér v 21 kvě 2010 18:00

Otázka není jak postupovat v případě kontroly, zda používat nebo nepoužívat.
Otázka je, zda iGO8 v oficiální verzi, podporuje hlášení radarů pro státy SRN, Rakousko a Švýcarsko. Popř. pokud ne, jak v těchto zemích radary zprovoznit.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod Lakva v 21 kvě 2010 18:07

No, osobně bych rád znal i postup v případě kontroly... Čech v barbarsku nikdy neví ;-)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod amatér v 21 kvě 2010 18:54

Zatloukat, zatloukat, zatloukat. A hlavně se modlit :lol:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod jamesbond v 22 kvě 2010 06:01

V Rakúsku je v navigácii povolené upozornenie na radary. Robíte tu zbytočný poplach. Zákaz sa týka len CH, DE.
Kód: Vybrat vše
http://www.oeamtc.at/index.php?type=article&menu_active=0194&id=1125354

Kód: Vybrat vše
http://www.oeamtc.at/netautor/download/document/recht/Navi-Geraete.pdf

Sú to odkazy priamo na aktuálne stránky rakúskeho automotoklubu.

No a k otázke, minulý rok som išiel cez Rakúsko do Itálie, s Dimkom a radary krásne fungovali. V sys.txt nemám nič k radarom.
jamesbond
 
Příspěvky: 23
Registrován: 20 dub 2010 17:36

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod jamesbond v 22 kvě 2010 20:47

addam píše:Z prvního srazu v Kosticích si navíc matně pamatuji, že mi tam někdo říkal, že u iGO8 je nemožnost upozorňování na radary ve státech DE,AT, CH, možno řešit přímým zásahem v EXE souboru - tzn. že už to není možno řešit pouze zápisem v SYS.TXT (jako tomu bylo u MioMap/iGO2006), ale že je u iGO8 nutno vyeditovat přímo soubor iGO8.exe a změnit patřičný zápis. Tuto teorii mi dnes po telefonu potvrdil i Amatér...

http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=7&t=21&p=395&hilit=_SUI#p395
jamesbond
 
Příspěvky: 23
Registrován: 20 dub 2010 17:36

Další

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron