Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod proby v 28 zář 2010 12:23

hm, tak to radši nebudu pokoušet. díky každopádně za radu. Pokuty josu asi mnohem vyšší než u nas. ještě se chci zeptat an přespání někde u silnice. Nemáš nějaké zkušenosti ? díky moc.
proby
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 zář 2010 14:23

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod Miroš v 28 zář 2010 14:40

V Německu je podél dálnic spousta odpočívadel s toaletami, vše zdarma (i když pověstná čistota už není, co bývala, Rakousko je čistější a u nás to neznáme), není problém zastavit a vyspat se, těch aut a kamionů je tam víc, pravidelně tam projíždí úklidové čety. Nebo u benzínek. Na každé odpočívadlo tě včas upozorní značkou, na ní je i vyznačeno, co tam najdeš (WC, benzínka, restaurace, motel, atd.).
Mio C520FT, iGo Primo 9.6.13.263722 f&a - TTSpro Zuzana spouštěč
MS Lumia 640 LTE W10 a Xiaomi Redmi Note 4 Nougat - Sygic GPS Navigation
Uživatelský avatar
Miroš
 
Příspěvky: 783
Registrován: 06 čer 2009 16:11
Bydliště: Podbořany

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod tomasii v 01 říj 2010 13:15

Pokud zas tak moc nepospícháš a jedeš přes Saarbrücken do Paříže, tak můžeš jet ve Francii přes Mety a Remeš. Ale bude to delší, frantící zejména u hranic čekají v každé vesnici, jestli Němci nepojedou náhodou víc, než je předepsáno a můžeš se s nimi svézt. Na druhou stranu - krajina je hezká, dá se každou chvíli zastavit a katedrála v Remeši je opravdu krásná.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod vovi v 01 říj 2010 13:42

Už jsme párkrát s kamarády jeli do Španěl (na jih) a s Francií po silnicích první třídy celkem problémy nebyly - obvykle vedou plus-mínus souběžně s dálnicí a jsou dobře značené. A v teplých měsících nebyl problém ani se spaním pod širákem; stačilo někde zajet na polní či lesní cestu a obvykle po pár desítkách metrů se něco přijatelného našlo.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod p.koch v 03 říj 2010 21:43

Dobrý den,
chci se zeptat. Mám iGo v telefonu a mám aktivované radary. Když pojedu do Chorvatska, kde je to zakázané, tak jak ta policie zjistí, že ty radary používám?
p.koch
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 říj 2010 21:35

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod vovi v 03 říj 2010 22:25

Těžko!

Ale o tom, že by to v Chorvatsku bylo zakázané, slyším poprvé.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod vinsiko v 23 říj 2010 23:49

Za 10 let co jezdím po Evropě se mi ani 1x nestalo že by mě někdo kontroloval navigaci jestli nemám puštěný upozornění na radary.
iGO8 R3 v8.3.4.142975 (May 11 2010)
mapy 83_TA_2010.9
čina 7" 800x480
vinsiko
 
Příspěvky: 21
Registrován: 09 pro 2009 20:11

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod adamis v 28 úno 2011 10:53

Jezdím hodně po Německu a abych se přiznal, doteď jsem ani nevěděl, že tam je zakázáno používat databázi radarů v navigaci. Navi mám vždy na skle, dostkrát už mě stavěli policajti, ale nikdy se neptali ani nekontrolovali navigaci, tak to asi tak nechám. Ve Švýcarsku mám radary zakázané už programem a to nebudu měnit, protože jsem byl střídavě 2 roky ve Švajcu a co to je za kxkxty, to si nikdo neumí představit. Čtu tady ve fóru, že jábych jim to dal, já bych jim ukázal, nemají právo... bla bla bla.
Hoši zlatí, to jsou tak nepředstavitelní kreténi, že byste byli tááááákhle maličký a platili byste ani byste necekli, to vám zaručuju!! Tam si nehrajou na žádný osoby blízký, nebyl jsem tam, nevím nebo neznám - tam je zákon to, co řekne policie, ale na druhou stranu zase ta policie ví, co může a má říkat...
Kéž by to tak bylo i tady!!
Uživatelský avatar
adamis
 
Příspěvky: 5
Registrován: 22 srp 2009 14:13
Bydliště: tak napůl cesty z Prahy do Görlitz...

Re: Upozorňování na radary v Německu, Rakousku, Švýcarsku

Příspěvekod amatér v 28 úno 2011 11:35

Díky za tento příspěvek. Po tom, jak je to s radary v Německu, Rakousku a Švýcarsku (co se týče jejich blokace přímo programem), jsem pátral dlouho a nikde jsem se nedočetl přesně formulované odpovědi.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Předchozí

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků