Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

IGO 8 na Sencor SCD 9104/9204 HELP

Zde řešíme všechny modely auto-rádií SENCOR s GPS - např. SDC 9104/9304/9204 ...

Moderátor: Mio-Treo.info

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104 HELPP

Příspěvekod JaRoY v 17 kvě 2010 06:16

Slava 68 : aj ked mas pustene DVD tak je tam tlacitko NAVI.
JaRoY
 
Příspěvky: 117
Registrován: 24 pro 2009 21:32
Bydliště: LM

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104 HELPP

Příspěvekod slava68 v 17 kvě 2010 07:13

Ještě mám dotaz jaký používáte ekvalizér, pop rock nebo vlastní nastavení ? Co vám přijde nejlepší ? Dík
slava68
 
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2010 10:43

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104 HELPP

Příspěvekod emc2peer v 17 kvě 2010 19:14

@ kinyo1
Prolistuj si toto vlákno o Sencor a řešení najdeš. Já ho taky našel. Nechci tady ze sebe dělat odborníka, ale jak píši na svém fóru µTorrent CZ, snaha se cení (a výsledek nalezený vlastní námahou udělá větší radost). ;)

@ david539 a slava68
Vypadá to, že jsem na to dnes přišel. Zkoušel jsem různě hodnoty zvyšovat / snižovat s různými výsledky. Nakonec pomohlo snížení hodnoty queue_length až na nulu (původní hodnota 200). Kdyby se dalo do mínusu, dal bych i to. Takto je to na hraqně. Zkoušel jsem na parkovišti pomocí funkce simulovat. Uvidím zítra v provozu. :geek:

Kód: Vybrat vše
[sound]
sound_q_length=200
queue_length=0

@ slava68
Jedu bez předvoleného ekvalizéru. Výšky mám +2 nebo +3 , basy +1 , LOUD zapnuto. Kolega mi sice říká, že zvuk nic moc, ale mě se toto zdá nejlepší.
emc2peer
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2010 20:57

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104 HELPP

Příspěvekod PeervanD v 17 kvě 2010 20:39

To emc2peer: Děkuji ti za tvé zjištění, zkusím to zítra odzkoušet... A s tím vlastním uspokojením máš také pravdu, víc, než je na tomto fóru ohledně Sencorů a podobné havěti, jinde není. Například jistý americký web to stále ještě řeší, nejdále jsou Španělé, ale chtějí za tu úpravu až 40 eur...

Pro všechny ohledně TMC u Sencoru 9304: Jelikož jsem si rozchodil TMC na iPAQu ( GNS 9810 RJ11 a GNS 5833 BT ) a vím, že to byl porod, chci se zeptat, jestli máte v adresáři u iGA soubor Tmcgps.dll, pokud jsem ho tam neměl, tak to nejelo. Dejte vědět, jestli tam soubor tam je.

PeervanD
iPAQ hx2750, BT GPSTMC, Clatronic AR800 v letadle
Kámen není těžký, nejtěžší je zloba hlupákova.
Uživatelský avatar
PeervanD
 
Příspěvky: 91
Registrován: 27 čer 2009 04:48
Bydliště: Chabitschau über Schlesien

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104 HELPP

Příspěvekod slava68 v 18 kvě 2010 10:03

Vypadá to, že jsem na to dnes přišel. Zkoušel jsem různě hodnoty zvyšovat / snižovat s různými výsledky. Nakonec pomohlo snížení hodnoty queue_length až na nulu (původní hodnota 200). Kdyby se dalo do mínusu, dal bych i to. Takto je to na hraqně. Zkoušel jsem na parkovišti pomocí funkce simulovat. Uvidím zítra v provozu.

Kód: Vybrat vše
[sound]
sound_q_length=200
queue_length=0


Ahoj,takže tedy queue_length ovlivňuje délku komentáře nebo dobu ztlumení rádia při hlášce z navigace.Co znamená ta hodnota 200 ?

Sláva
slava68
 
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2010 10:43

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104 HELPP

Příspěvekod vovi v 18 kvě 2010 10:34

Ta dvoustovka byla patrně empiricky zjištěna - položka sound_q_length=200 byla nalezena v system.ini ještě ve starém dobrém Miomap 3.3 a měla odstraňovat (a také odstraňovala) "zadrhávání a zakoktávání" u některých hlasů. Postupem času se u iGo8 vynořila ještě ta druhá položka queue_length=200 (opět ji někdo nalezl v system.ini) a názory na její použití se různily - obvykle se radilo dát obě do SYS.TXT: hlasy nekoktaly a nedělalo to žádnou viditelnou rotyku.

Zdá se tedy, že jste na stopě skutečnému významu těchhle dvou položek - jedna bude nejspíš skutečně jen pro to koktání, ta druhá bude mít co dělat s vícekanálovým zvukem a překrýváním/usekáváním hlášek, zvuků a hudby. Ale celé to ještě bude na delší výzkum - aspoň tu máme nakopnutí jiným směrem, než se dosud usuzovalo. A pokud je to pravda, tak by to mohlo mít vliv i na chování při současném výskytu dvou hlášek - pamatuji se, že "kdysi" mi MIO dokázalo hlásit současně povel pro manévr a varování před radarem. Tehdy jsem to přičítal tomu, že si umí poradit s vícekanálovým zvukem. Jenže z toho, co tu teď píšeš, se mi spíš zdá, že tehdy jsem používal v SYS pouze to Sound_q_length, později jsem přidal i tu druhou frontu a MIO už dvě hlášky současně neřekne - jednu prostě usekne. Budu zkoušet a uvidíme...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104 HELPP

Příspěvekod kinyo1 v 18 kvě 2010 15:57

Prosím o radu.Chci si vytvořit zálohu rádia Sencor 9204,ale když vsunu kartu do slotu a dám zálohovat napíše mi to "Chyba při zálohování databáze (zkontrolute kartu).Ale ať kontroluji jak mohu tak nic.Volal jsem i do Sencoru ,ale asi tam nikdo nic neví.Tak se chci zeptat jestli mám naformátovat kartu a když tak jak (FAT nebo FAT32 nebo jinak).Děkuji za radu nebo pomoc
kinyo1
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15 kvě 2010 18:33

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104 HELPP

Příspěvekod PeervanD v 18 kvě 2010 21:21

Karta musí být naformátovaná na FAT 16, o maximální velikosti 2GB.
iPAQ hx2750, BT GPSTMC, Clatronic AR800 v letadle
Kámen není těžký, nejtěžší je zloba hlupákova.
Uživatelský avatar
PeervanD
 
Příspěvky: 91
Registrován: 27 čer 2009 04:48
Bydliště: Chabitschau über Schlesien

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104 HELPP

Příspěvekod kinyo1 v 19 kvě 2010 15:30

Pomoc.Chci vytvořit zalohu systemu na rádiu Sencor 9204gps a nějak to pořád nejde.SD karta 2GB formát FAT(výchozí)testoval jsem i jiné a pořád mi to píše "Chyba při zalohování databáze (zkontrolujte kartu).Mohl by mi někdo poradit co s tím,nebo je i nějaká jiná možnost (dva roky staré mapy jsou na nic).
kinyo1
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15 kvě 2010 18:33

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104 HELPP

Příspěvekod emc2peer v 19 kvě 2010 16:37

kinyo1 píše:Chyba při zalohování databáze (zkontrolujte kartu)
Jsi si jist, že tu SD kartu strkáš do správného slotu?
kinyo1 píše:je i nějaká jiná možnost (dva roky staré mapy jsou na nic)
Jiná možnost? No jasně, že jo! ;) Odkaz s návodem najdeš nahoře na této stránce8vpravo od banneru NAVON.
emc2peer
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2010 20:57

PředchozíDalší

Zpět na SENCOR - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron