Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

sencor 9304 panel nedrží pamět

Zde řešíme všechny modely auto-rádií SENCOR s GPS - např. SDC 9104/9304/9204 ...

Moderátor: Mio-Treo.info

sencor 9304 panel nedrží pamět

Příspěvekod aldaalda v 15 říj 2012 18:32

poradíte mi někdo když odeberu čelní panel z rádia tak po asi 5min se vše vymaže díky za radu
aldaalda
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2012 20:21

Re: sencor 9304 panel nedrží pamět

Příspěvekod SvoDa v 16 říj 2012 10:05

Otázky je třeba lépe formulovat, jinak se odpovědi nedočkáš.
Tím "vše se vymaže" máš na mysli co ?
Nastavení rádia, nebo se vymaže celý navigační program v něm, nebo se neuloží provedená nastavení navigačního programu, vč. naplánované trasy, atp. ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: sencor 9304 panel nedrží pamět

Příspěvekod Jasper v 16 říj 2012 10:37

Tipoval bych na špatné zapojení. Rádio nemá žádný svůj zdroj takže pokud ho odpojíš od napájení tak se ti logicky ztratí všechna nastavení. Bohužel standardní konektory mnohdy připojí rádio pouze na spínaný proud a to je celý problém.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: sencor 9304 panel nedrží pamět

Příspěvekod Ivo K v 16 říj 2012 10:55

Jj. Nebo jsou kabely pro spínané a trvalé napájení mezi sebou prohozeny a zálohuje se ti celé rádio místo jen paměti.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: sencor 9304 panel nedrží pamět

Příspěvekod Jasper v 16 říj 2012 16:43

Tuhle specialitu Peugeot a Citroenu jsem nechtěl moc pitvat ale je to tak. Spinaný a stálý jsou opravdu prohozeny.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: sencor 9304 panel nedrží pamět

Příspěvekod aldaalda v 16 říj 2012 18:19

nedrží to pamět radia a dvd navi jsem nezkoušel ,myslel jsem si ,že když odpojím čelní panel tak to nemá s napájením nic společného?? jinak když ho tam nechám a vypnu klíčky zamknu tak se vše uchová. Prostě jsem si myslel že odejmutí panelu nemá vliv na pamět rádia
aldaalda
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2012 20:21

Re: sencor 9304 panel nedrží pamět

Příspěvekod Ivo K v 17 říj 2012 08:48

Pokud máš napájení autorádia na 100% v pořádku, tak je to vada rádia a je to na reklamaci.
Pročti si to v komentáři třeba zde:
Kód: Vybrat vše
http://www.digilidi.cz/recenze-test-autoradio-s-gps-sencor-scd-9104-radio-me-dovede-domu
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: sencor 9304 panel nedrží pamět

Příspěvekod ok1zfp v 17 říj 2012 19:18

Paměti radia napájení nepotřebují, mám dva panely každý s jinou navigací a když některý použiji i po třech měsících tak nastavení zůstává jak bylo před vyjmutím.To samé je s navigací, obojí je v ram panelu.Jediný problém je v smd tantalech u té nejmenší z nich.Auto má bezpečnoctní odpojovač baterie.
ok1zfp
 
Příspěvky: 4
Registrován: 19 bře 2010 18:58

Re: sencor 9304 panel nedrží pamět

Příspěvekod jamsoft v 11 pro 2012 14:46

Ahoj, nechci rýpat, ale můžu se zeptat, jak víš, že je to v těch tantalech? To nejsou zrovna součástky, které by často odcházely... Opravami různé elektroniky se zabývám už dost dlouho, ale že by odcházely často zrovna tantalové kondíky, s tím jsem se ještě nesetkal... Tím, neříkám, že to není možné - toto rádio jsem rozdělané neměl, tak nevím... Jen mě zajímá, jestli to je z nějaké tvé zkušenosti, nebo odkud tuto informaci máš, nic ve zlém :-) Rád se přiučím... Navíc informace (uložené stanice apod.) nemohou být uloženy v RAM. RAM potřebuje k uchování dat napájení - stejně jako např. operační paměť v počítači. Když se napájení vypne, paměť se vymaže. Takže data s údaji o stanicích mohou být uloženy buď v paměti EEPROM, která je elektronicky přepisovatelná nebo NAND FLASH. POdařilo se mi zjistit, že panel autorádia je (mimo ostatní součástky) osazen jedním procesorem, dvěma paměťmi SDRAM (ty se po vyjmutí tatranky zcela jistě vymažou) a jednou pamětí NAND Flash. V té, ale bude podle mě pouze bootloader operačního systému (Win CE) a data o stanicích se do ní neukládají... Jinak by taky nedávalo moc smysl, aby muselo být pro uchování stanic v paměti připojeno na pin 4 (memory) napájecího konektoru rádia stálé napětí. K čemu by to tam bylo, kromě blikání LED, když by data byla uložena v tatrance? Takže podle mého názoru - data pro navigaci a ostatní věci, které jsou v programech operačního systému (kromě rádia) se možná ukládají do NAND Flash v tatrance, ale data o naladěných stanicích se ukládají klasicky do rádia, ne do tatranky. To, že máš 2 tatranky a každá si pamatuje to své nastavení může být tím, že je v každé z nich jiná verze SW a do paměti uvnitř rádia je ukládá každá na jiné místo... Další možností je, že má každá tatranka (přesněji procesor nebo SW v tatrance) své identifikační číslo, které používá i pro ukládání dat do EEPROM uvnitř rádia, a pak si každá načítá jen ty své údaje... Jak říkám, nemusím mít pravdu, ale toto mi dává smysl... Jinak by opravdu nedávalo smysl stálé napájení paměti rádia s odejmutou tatrankou... Pokud máte někdo jiný názor nebo víte, kde je v tomto typu autorádií nejčastější problém s pamětí stanic, tak to sem napište, ať si to ti technicky zdatnější mohou opravit... Přes vánoce budu toto rádio mít k dispozici, od známého, kterému paměť nedrží, tak zkusím na něco přijít...pokud budu mít čas, a napíšu to sem, když na něco přijdu :-)
jamsoft
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11 pro 2012 14:41

Re: sencor 9304 panel nedrží pamět

Příspěvekod Ivo K v 24 led 2013 10:28

@jamsoft - Tak jak jsi dopadl s opravou toho autorádia. Přišel jsi na něco? Tvůj rozbor závady je zajímavý, dává smysl a tak by mne zajímalo jak jsi dopadl. Díky.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Další

Zpět na SENCOR - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron