Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Sencor SCD a cuvacia kamera.

Zde řešíme všechny modely auto-rádií SENCOR s GPS - např. SDC 9104/9304/9204 ...

Moderátor: Mio-Treo.info

Sencor SCD a cuvacia kamera.

Příspěvekod JaRoY v 05 pro 2010 15:59

Neviete nahodou ci na tomto sencore funguje cuvacia kamera s formatom NTSC aj PAL. Alebo len jedno znich. Ma to niekto odskusane?
JaRoY
 
Příspěvky: 117
Registrován: 24 pro 2009 21:32
Bydliště: LM

Re: Sencor SCD a cuvacia kamera.

Příspěvekod fofo44 v 05 pro 2010 20:17

Pridam jednu otazku do vlakna. Cital som ze je potrebne mat kameru co dokaze otocit obraz. Ake su to kamery?
Ma s tym niekto skusenosti?
fofo44
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2010 21:01

Re: Sencor SCD a cuvacia kamera.

Příspěvekod JaRoY v 05 pro 2010 21:32

vsetky cuvacie kamery by mali mat otoceny obraz. lebo ked cuvas a je nieco vlavo, tak aby aj obraz ti ukazoval ze je to vlavo, tak ako ked sa pozres do zrkadla. Vie niekto ako je to stym PAL a NTSC?
JaRoY
 
Příspěvky: 117
Registrován: 24 pro 2009 21:32
Bydliště: LM

Re: Sencor SCD a cuvacia kamera.

Příspěvekod speedyxxx v 20 pro 2010 03:24

Musím vás trochu poopravit. Ne všechny kamery mají převrácený obraz. Některé to dokonce mají jako volitelnou funkci. Jinak by mne samotného zajímalo, jakou kameru na rádiu bezpečně rozchodím. Ceny začínají už pod 1000 Kč za modely s nočním viděním, respektive UV přisvícením. Nerad bych ovšem hledal pro kameru jiné využití, pokud by mi v rádiu nefungovala. Pokud to už někdo má zapojené, dejte prosím vědět, jaká kamera, s jakým rozlišením, FPS a systémem 100% funguje...
Uživatelský avatar
speedyxxx
 
Příspěvky: 19
Registrován: 08 zář 2010 14:59

Re: Sencor SCD a cuvacia kamera.

Příspěvekod JaRoY v 24 pro 2010 20:38

Ja mam pripravenu uz dva mesiace ale nemam kedy namontovat.
JaRoY
 
Příspěvky: 117
Registrován: 24 pro 2009 21:32
Bydliště: LM

Re: Sencor SCD a cuvacia kamera.

Příspěvekod Mio-Treo.info v 28 pro 2010 19:42

Jsem na tom stejně - couvací kamera mi tu leží na skříni už alespoň dva měsíce, ale nejsou lidi... Obrázek
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: Sencor SCD a cuvacia kamera.

Příspěvekod Cossman v 05 led 2011 23:26

Zdravím. Co se týká typu kamery, mám ve VW Sharanu na SCD 9304 zapojenou tuto
Kód: Vybrat vše
http://www.hutermann.com/eshop/001/produkty/autoprislusenstvi-od-33/couvaci-kamera-v-ramecku-spz-typ-hutermann-carcam66

Jestli je to PAL nebo NTSC nevím, pro mě je důležité, že funguje. V popisu je sice napsáno s nočním viděním, ale žádné Infra přisvícení nemá. Nicméně svit couvacích světel večer dostačuje a pokud ji zapnu za jízdy (mám vyvedený spínač) v noci mimo obec, tak je od koncových světel vidět míhající se středová dělící čára i krajnice. Kamera dává do obrazu jakési pomocné čáry, které odpovídají vzdálenosti 1 metr - zelená, 50 cm - žlutá a nárazník - červená - ta je na displeji asi 2 mm od spodního okraje. Jestli je obraz zrcadlový si teď nevybavuji, protože mezi auta zajíždím podle zrcátek a teprve potom koukám, kolik mám ještě místa přímo za sebou, ale můžu to zítra zjistit. Problém je ale v tom, že rámeček nemá žádné pacičky nebo cokoliv jiného, co by drželo registrační značku. Takže jsem musel značku provrtat a přišroubovat spolu s rámečkem. Taky jsem musel v horní části vypilovat výřezy, protože rámeček stínil osvětlení značky. Ale nic hrozného, z dálky to vidět není a z blízka? Mi to nevadí, hlavně, že splní svůj účel a aspoň ji nikdo neukrade :D . Tedy aspoň doufám, že ne :?
Cossman
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 črc 2010 08:43

Re: Sencor SCD a cuvacia kamera.

Příspěvekod JaRoY v 06 led 2011 08:51

presne tuto mam aj ja a mam ju za vyhodnu cenu. Len nemam kedy namontovat. Ja myslim ze v popise bolo ze NTSC, ale mozno ma dve normy v sebe. A som si aj myslel ze nebude ta znacka drzat tam. No ale vrtat nechcem do nej. ASi dam nejake obojstranne pasky lepiace.
JaRoY
 
Příspěvky: 117
Registrován: 24 pro 2009 21:32
Bydliště: LM

Re: Sencor SCD a cuvacia kamera.

Příspěvekod Cossman v 06 led 2011 15:39

Taky jsem zvažoval oboustrané leící pásky. Pak jsem se ale na netu dočetl, že u nás je za jízdu bez značky pokuta 5-10 tisíc a možnost odebrání řidičáku až na jeden rok, takže jsem ji provrtal a mám klid.

Mám ještě jednu kameru, kterou jsem chtěl dát dopředu. Doma na TV jde, ale bohužel do rádia obraz nedává. Je to taková kulatá do nárazníku. Koupil jsem ji za pár korun na Aukru, ale žádná dokumentace, takže nevím jestli PAL nebo NTSC.
Cossman
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 črc 2010 08:43

Re: Sencor SCD a cuvacia kamera.

Příspěvekod Cossman v 07 led 2011 17:45

Tady máte obraz z té kamery v rámečku registrační značky. Auto bylo cca 1 metr za mnou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Cossman
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 črc 2010 08:43

Další

Zpět na SENCOR - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron