Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

RDS/TMC a Sencor 9304

Zde řešíme všechny modely auto-rádií SENCOR s GPS - např. SDC 9104/9304/9204 ...

Moderátor: Mio-Treo.info

RDS/TMC a Sencor 9304

Příspěvekod Mio-Treo.info v 15 črc 2010 23:39

Podařilo se vůbec někomu rozchodit RDS/TMC na Sencoru 9304 v jiném navisoftu, nežli v defaultním Cydle? Osobně jsem zkoušel vše možné na iGO 8.3 a iGO Primo, bohužel však bez výsledku Obrázek
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: RDS/TMC a Sencor 9304

Příspěvekod Mio-Treo.info v 17 črc 2010 13:29

Tak jsem zaznamenal první úspěch a podařilo se mi zprovoznit RDS/TMC v Mireo Black Edition 3.1 Obrázek Podařilo se mi ho detekovat i v iGO Primo, ale bohužel neladí stanice Obrázek
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: RDS/TMC a Sencor 9304

Příspěvekod hladik2 v 17 črc 2010 20:02

Obdobně jsme to řešili na Blaupunkt 5.3 a na originál soft jelo TMC jak víno,na Igo8 a primo ,se podařilo dostat do stavu kdy ladilo stanice ale ani za boha žádnou nikdy nenašlo.Pomáhal nám uživatel JOJO a díky němu vlastně TMC alespoň něco dělalo,zkus jej kontaktovat.Zřejmě půjde o práci s nějakým protokolem,který Igo odmítá.Nakonec jsme veškeré snažení vzdali,nebylo by špatné to vyřešit. ;)
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: RDS/TMC a Sencor 9304

Příspěvekod Mio-Treo.info v 01 srp 2010 22:37

Tak jsem se vrátil trochu do historie - iGO 8.0.x detekuje RDS/TMC automaticky, bohužel, jak se mi zdá, dosti podezřele - na portu COM4 a protokol Siliconlab Obrázek

Soubor system.ini ve složce save obsahuje následující údaje:

      [tmc]
      saved_config_classname="RDS_GPSTMC_SILICONLAB"
      saved_config_portname="COM"
      saved_config_port="4"

Každopádně stejně jako ve všech případech u iGO neladí stanice Obrázek
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: RDS/TMC a Sencor 9304

Příspěvekod zemj v 04 srp 2010 21:51

Jen dodám, co jsem psal v druhém vlákně, aby to bylo vše pohromadě:

Zdravím všechny,
takže se také hlásím do řady uživatelů 9304 s IGO8 bez TMC :-(.
Snažil jsem se do toho vrtat.
Cydle běhá s TMC bez problémů.
IGO8 TMC nenalézá vůbec, pokudil jsem se i o PRIMO, které se mi na x-tý pokus povedlo rozběhnout(velmi náhodou), ale spuštění je velmi náročné na paměť, které se často nedostává.

Ale zpět k IGO8.3... nepomohla ani výměna gpstmc.dll knihovny.

Našel jsem však zápis v registrech WinCE:
Kód: Vybrat vše
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\Active\23]
"Hnd"=dword:0004d210
"Name"="TMC1:"
"Key"="Drivers\\BuiltIn\\TMC"
"BusParent"=dword:00030e70
"InterfaceType"=dword:00000000
"BusName"="BuiltInPhase1_0_24_0"


a v návaznosti zápis:
Kód: Vybrat vše
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\TMC]
"Prefix"="TMC"
"Dll"="TMC.dll"
"Order"=dword:00000025
"Index"=dword:00000001


Ta knihovna TMC.dll je v \windows (přímo v ROM paměti) a nevím jak zkopírovat(klasickou metodou zkopírovat nelze).
Někde jsem totiž viděl podobný zápis na MIO, kde se TMC bralo z periferie pod označením RDS a zápis pak v sys.txt byl:
Kód: Vybrat vše
 [tmc]
port="RDS,1"

... ale jestli to daný uživatel rozchodil nevím.

Nevím, ale situace s TMC mi na tomto přístroji přijde dost bezvýchodná (což mě dopaluje) ... pokročil někdo ve zkoumání dále? :roll:

P.S.: Ještě bych dodal, že z registrů se mi zdá:
COM1 = GPS
COM4 = infra
COM3 = bluetooth
COM5 = USB
zemj
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 říj 2009 09:33

Re: RDS/TMC a Sencor 9304

Příspěvekod Mio-Treo.info v 04 srp 2010 22:24

2 zemj"

Otestoval jsem také všechno možné, ale výsledek mám stejný jako ty Obrázek

  • TMC dokáže automaticky detekovat iGO 8.0, ale je to k ničemu, protože stejně nenaladí žádnou stanici (navíc se mi nezdá, jak ho detekuje - najde ho na COM4, protokol Siliconlab Obrázek )
  • pokud jde o iGO 8.3, tak tam absolutní neúspěch
  • v případě iGO Primo se mi podařilo mu vnutit TMC přes zápis v sys.txt a v save\system.ini - přijímač vidí, ale stanice neladí (nejlépe "vypadaly" zápisy směrované na COM5 a protokol Ryaltek)

Zkoušel jsem měnit protokoly (GNS, Royaltek...) i čísla a typy portů (zkusil jsem COM i RDS, o kterém píšeš), ale prostě nic Obrázek

Pokud jde o ten rozpis portů, co si sem dal, tak nevím, nevím... Obrázek V Cydle je totiž v sys.txt následující zápis pro RDS/TMC:

      [tmc]
      port=5
      speed=38400
a podle toho by mělo být RDS/TMC dostupné na portu COM5, který je podle tebe pro USB... Obrázek A port COM5 je ten, kde se zobrazí dostupnost přijímače TMC v iGO Primo Obrázek

A jen tak na okraj - iGO Primo mi jede na Sencor 9303 naprosto bez problémů včetně skinu GJ, ještě nikdy se mi nestalo, že by hlásilo nějaký nedostatek paměti a podobně Obrázek
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26


Zpět na SENCOR - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků