Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Zde řešíme všechny modely auto-rádií SENCOR s GPS - např. SDC 9104/9304/9204 ...

Moderátor: Mio-Treo.info

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod Mio-Treo.info v 18 zář 2010 23:06

2 speedyxxx:

Žádné znatelné zpomalení jsem nespozoroval Obrázek
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod speedyxxx v 26 zář 2010 22:21

Tak že jsem pro všechny zájemce připravil další skin pro toto autorádio, tentokrát ve stylu Windows:
Obrázek

V dohledné době chystám další barevné mutace tohoto skinu. Všechno najdete ke stažení na adrese:
Kód: Vybrat vše
http://www.recenze.okamzite.eu/articles/dalsi-skiny-pro-autoradio-sencor-scd-9304/
Uživatelský avatar
speedyxxx
 
Příspěvky: 19
Registrován: 08 zář 2010 14:59

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod speedyxxx v 03 říj 2010 20:23

Přestože jsem se snažil kvůli problémům TMC aktualizaci maximálně oddálit, nakonec mě to taky neminulo. Vše jsem udělal podle návodu ne začátku vlákna a vše šlapalo prakticky na první pokus. Drobným problémem bylo, že v mém přístroji se soubory navigace nacházejí ve složce Cydle dále vnořené do složky bin, čehož jsem si hned nevšiml, a tak jsem se asi 5 minut divil, proč mi jde navigace spustit z total comanderu a z menu rádia nejde. Po přesunutí souborů a složek do podsložky bin běhá vše jak má. Tedy na první pohled. Při spuštěném rádiu pokaždé, když navigace přerušila přehrávání rádia, hlášku navigace předcházelo strašlivé zapraskání. Pomohlo odstranění posledních tří řádku ze sys.txt :
Kód: Vybrat vše
use_method=1

sound_q_length=200

queue_length=0


Nyní už mám jediný drobný problém - Pokud při spuštěném rádiu vypnu navigaci, vše se při spuštěném rádiu přepne do základního menu pro výběr aplikací (DVD, Radio, Bluetooth..) Rádio nadále hraje, ale nejde spustit jeho rozhraní. Musím spustit třeba DVD, pak jej vypnout a teprve potom se dostanu do rádia.
Uživatelský avatar
speedyxxx
 
Příspěvky: 19
Registrován: 08 zář 2010 14:59

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod speedyxxx v 04 říj 2010 12:13

Tak mi to nedalo a začal jsem pátrat jak by se dalo zprovoznit RDS/TMC v tomhle proklatém rádiu. Je jasné, že to prostě musí jít, i když to už spousta uživatelů vzdala. Pokud to fungovalo na IGO 6, musí v něm být něco, co dokáže s modulem v rádiu komunikovat. Tento ovladač musí komunikovat buď přímo s modulem, nebo nějakým software v rádiu, který signál z modulu zpracovává. Vzhledem k tomu, že se některým uživatelům podařilo najít modul, dokonce i vyhledat stanice, předpokládám, že IGO8 neumí správně přeložit a zobrazit data z modulu. Když jsem prolezl všechny soubory v iGO 6 a iGO 8, našel jsem v zazipované složce data.zip v podsložce config soubory tmccode.dat, tmcevent.dat a tmcweight.dat. Přitom tmccode.dat je ve starém iGo o 1 kb větší než v novém. Soubory se mi nepodařilo v ničem otevřít, nicméně se dá předpokládat, že obsahují instrukce jak má iGO překládat data přicházející z modulu a nedivil bych se, kdyby dokázali přímo s modulem komunikovat. Nevím, jestli už někdo zkoušel nahradit nové soubory těmi starými, ale chystám se k tomuto pokusu. Problémem ale může být, že soubory zároveň budou odkazovat na ikony, které se v mapě podle přijatých dat zobrazují. Možná bude proto nutné nahradit i soubor těchto ikon těmi ze starého iGO, protože mají jiný formát.
Uživatelský avatar
speedyxxx
 
Příspěvky: 19
Registrován: 08 zář 2010 14:59

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod fofo44 v 18 lis 2010 20:07

Ked sa po navrate z navigacie neda spustit radio skus stlacit "menu". Potom to funguje. Aspon mne.
fofo44
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2010 21:01

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod Misablazek v 25 led 2011 17:36

Zdravim....jsem tady z toho trochu tumpachovej! Napsal by mi nekdo kdo uz to uspesne nahral do radia prosim?? a co znamena verze PNA? Moooooooc děkuji za info! :geek:
Naposledy upravil Misablazek dne 25 led 2011 18:16, celkově upraveno 1
Misablazek
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 led 2011 17:33

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod SvoDa v 25 led 2011 17:57

Kód: Vybrat vše
http://igomyway.com/igo-8
popř. to zkus na
Kód: Vybrat vše
www.entershop.cz
nebo na
Kód: Vybrat vše
www.mnshop.cz

ale jako součást navigačního přístroje PNA, nikoliv na samostatné SD kartě.

PNA =(Personal Navigation Assistant) = jednoúčelový navigační systém
Kód: Vybrat vše
http://cs.wikipedia.org/wiki/Automobilov%C3%BD_naviga%C4%8Dn%C3%AD_p%C5%99%C3%ADstroj

PDA =(Personal Digital Assistant) = kapesní počítač
Kód: Vybrat vše
http://cs.wikipedia.org/wiki/PDA
.
Pokud zde hledáš SW iGO8 tak
Kód: Vybrat vše
Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a řeší se zde především zkušenosti, rady, návody a postupy týkající se navigačních programů iGO8 a AMIGO. Dále se zde řeší různé značky a typy GPS navigací, ve kterých je možno programy iGO provozovat a další témata s navigováním související.
V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software a mapy, nebo odkazy které by k nelegálnímu obsahu směřovaly. Pokud zde najdete nelegální obsah, tak prosím informujte moderátory - neprodleně bude provedena náprava a viník bude varován (případně vyloučen).
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod marek77 v 14 zář 2011 10:30

Pánové, prosím o radu v souvislosti s tímto typem rádia.

Do SCD9304 jsem nainstaloval iGo8.3 ze svého PDA. Nevím, zda je to dobře nebo špatně - nerozumím tomu, ale mapy chodí bezvadně. Dva problémy však jsou.

Především mi vadí, že při puštěném rádiu nebo DVD mi nefunguje hlas v navigaci. Nastavím GPS, poté přepnu na rádio a tam stisknu buď "NAVI VOICE" nebo "NAVI" a nefunguje mi hlas. To je poměrně blbé a prakticky to vylučuje poslech hudby při aktivní navigaci.

Druhý problém je v tom, že mi hlas navigace nereaguje na změnu hlasitosti. Hlas navigace je závislý jen na hlasitosti rádia, potažmo DVD - samostatně a nezávisle na hlasitosti hudby jej ovlivnit nemůžu. Jakmile v režimu GPS chci změnit hlasitost, můžu nastavit jakoukoli a nic se nemění. Stejně tak nefunguje dynamická hlasitost závislá na rychlosti jízdy.

Nevím, zda je tento dvojí problém nějak spolu související. Nevím, zda je to způsobeno tím, že mnou použitá navigace je primárně určená pro PDA, nikoli v rádiu. Nevím, zda to celé není jen otázkou správného naprogramování souboru sys.txt (v něm totiž nic není, je prakticky prázdný).


Pokud by mi byl někdo schopen a především ochoten pomoci, byl bych neskonale vděčný. Jsou to totiž problémy, které mě dost trápí. Když jsem měl původní iGo6, vše makalo jako víno.


Děkuji.....
marek77
 
Příspěvky: 27
Registrován: 15 bře 2010 08:13

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod ceres v 14 zář 2011 18:44

Ahojky ohledne hlasitosti navigace si přečti moje vlakno pod názvem Hlasitost navigace :P
ceres
 
Příspěvky: 11
Registrován: 26 led 2010 09:44

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod marek77 v 15 zář 2011 07:02

Četl jsem ho, ale vůbec nepochopil. Proto se ptám znovu.....
marek77
 
Příspěvky: 27
Registrován: 15 bře 2010 08:13

PředchozíDalší

Zpět na SENCOR - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron