Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Zde řešíme všechny modely auto-rádií SENCOR s GPS - např. SDC 9104/9304/9204 ...

Moderátor: Mio-Treo.info

SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod Stonik v 25 čer 2010 09:26

Budu zde umisťovat návody jak na co a budu rád když se každý zúčastní, zkusím to shrnout vše do prvního příspěvku.

odblok rádia
Takže jak nahrát nebo stáhnout něco z rádia:
Stáhněte si tento soubor:
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/402582307/swup.7z.html

Rozbalte jej a nakopírujte na kartu (musí být max 2 GB), poté ji vložte do slotu co je na čelním panelu.
Skočte v menu rádia do systémového nastavení a vyberte update, měl by Vám naskočit Commander.
Pak už jen pro jistotu zazálohujte obsah rádia, pro pozdější opravu, pokud se něco nepovede. :lol:
V balíku je přiložený i sys.txt funkční právě s tímto rádiem a iGO8 jediné co mi nefunguje je TMC.

iGO8 - postup
Pokud si chcete přehrát navigaci na iGO8, postupujte takto:
Je zapotřebí verze PNA co jde spustit bez instalace.
sestavte si na kartu komplet celou iGO8 s mapama...
přejmenujte iGO8.exe na CYDLE.EXE
a nahraďte starou verzi v rádiu touto.
poté by to mělo fungovat.

změna barvy rádia (display)
Pro uživatele, kteří mají zeleně podsvícený budíky je možné přehrát na zelený skin u rádia, bohužel se mi nevede změnit barvu i u DVD přehrávače.
Tak tady aspoň to rádio:
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/402585822/img.7z.html


zajímavosti
1) Mám připojenou kameru na parkování, funguje super, přiveden pouze kabel k couvacím světlům na kabel u rádia a automaticky to přepne při zařazení zpátečky.


dotazy na ostatní
1) Nevím zda je to jen na mém kusu, ale divně cvakají plechy o sebe (rámeček a rádio) dejte vědět zda Vám to dělá taky.
2) Nemohl by mi někdo někam nahrát jak vypadá phonebook.txt? nemůžu za boha donutit aby rádio spolklo telefonní seznam, můj fon neumí odeslat do radia seznam, chtěl bych ho tam dat ručně.


Stonik

PS: Pokud si něco zablokujete můžete si za to sami :-)
Stonik
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17 kvě 2010 11:24

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod jabre v 25 čer 2010 12:04

9304 jsem pořídil teprve včera,montáž proběhla v pohodě (až na jednu maličkost-původní autoradio Panasonic má anténí konector DIN,Sencor kon. ISO)
no snad seženu redukci.
Jsem za toto téma vděčný , v tematu o 9104 jsem brouzdal ale z něčeho nebylo dost zřejmé zda to bude fungovat i na 9304.
Rád bych než začnu experimentovat (protože mám doma jen SDHC karty) potřeboval bych popis jak udělat kompletní (event . puvodního nastavení ,včetně map), toto by myslím přivítal každý nováček.
Prosím nešlo by napsat popis jak lze zálohu udělat. Díky.
jabre
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 čer 2010 11:32

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod Stonik v 25 čer 2010 17:34

Pokud jde o zálohu původního iGO tak stačí nakopírovat celá složka CYDLE na kartu z resident flash.

Co se převaděče týká tak se dá koupit a stojí cca 35 Kč.
Stonik
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17 kvě 2010 11:24

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod Mio-Treo.info v 10 črc 2010 14:53

Stonik píše:.....
1) Nevím zda je to jen na mém kusu, ale divně cvakají plechy o sebe (rámeček a rádio) dejte vědět zda Vám to dělá taky.
......


Ponechal jsem v autě původní kovový rámeček od Blaupunkta (pouze jsem oddělal zadní stranu kvůli rozdílnosti konektorů - je uchycená jen přes zobáčky, které stačí zacvaknout a pak jde zcela vytáhnout) a žádné klepání a podobně nepozoruji Obrázek Na to RDS/TMC se co nejdříve mrknu, i když ho v rádiu nepotřebuji (mám ho v Miu C520, které je mou hlavní navigací), ale přece jen by to s ním bylo lepší Obrázek
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod speedyxxx v 10 zář 2010 13:07

Pokud má někdo zájem o skin na SCD-9304, jeden chromový jsem vytvořil a je ke stažení na:
Kód: Vybrat vše
http://www.recenze.okamzite.eu/articles/nove-menu-pro-sencor-scd-9304/

Obrázek
Uživatelský avatar
speedyxxx
 
Příspěvky: 19
Registrován: 08 zář 2010 14:59

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104/9204 HELP

Příspěvekod speedyxxx v 16 zář 2010 11:51

Také by mne zajímalo, jaké verze IGO 8 lze na rádiu rozchodit. Mám verzi pro PDA, ale to už se tu asi řešilo. Spíš by mě zajímalo, jestli jde v navigaci rozchodit i 3d objekty, které IGO jinak porporuje a jestli jde rozchodit tyto objekty případně i na původní verzi IGO 6.
A jako druhé - už se někomu podařilo konečně propojit IGO 8 s tím RDS? Pro mne je to dost zásadní. Používám raději starší verzi, jezdím podle ní po Praze. Ne že bych netrefil, ale právě pro to, že mne upozorní na zácpy a rozkopané silnice... (I když často pozdě.. )
Uživatelský avatar
speedyxxx
 
Příspěvky: 19
Registrován: 08 zář 2010 14:59

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104/9204 HELP

Příspěvekod Mio-Treo.info v 17 zář 2010 01:02

2 speedyxxx:

Pokud se nepletu, máš SCD 9304, tak piš dotazy a připomínky do tématu tohoto zařízení - přesouvám :!:
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: IGO 8 na Sencor SCD 9104/9204 HELP

Příspěvekod Mio-Treo.info v 17 zář 2010 01:17

speedyxxx píše:.....Spíš by mě zajímalo, jestli jde v navigaci rozchodit i 3d objekty, které IGO jinak porporuje a jestli jde rozchodit tyto objekty případně i na původní verzi IGO 6.....


Bohužel nejde, iGO 2006 3D objekty neumí Obrázek




speedyxxx píše:.....A jako druhé - už se někomu podařilo konečně propojit IGO 8 s tím RDS? .....


Bohužel - situace je stále stejná, takže TMC funguje pořád pouze v originální navigaci Obrázek
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod speedyxxx v 17 zář 2010 01:22

Ach jo... Svůj příspěvek jsem psal do vlákna ke starším modelům právě proto, že tam řeší vše okolo navigace. Rádia jsou prakticky totožná, co se navigace týká. Jediným rozdílem je rozlišení displeje (pokud opomenu bluetooth, USB a dva výstupy na video). Je sice fajn mít dvě vlákna, která řeší extra každé rádio, ale určité dotazy jsou společné pro oba typy. Ale každopádně díky za odpověď. Ty 3D objekty by byly celkem zajímavé a bez aktualizace informací o překážkách na cestě asi budu alespoň prozatím zůstat u IGO 6. Nebo si hodit na kartu IGO 8 a používat ho jen na delší cesty, kde se dá předpokládat změna v silnicích. Praha naštěstí zůstává celkem bez změn. Pokud tedy neotočí jednosměrky.. :(
Uživatelský avatar
speedyxxx
 
Příspěvky: 19
Registrován: 08 zář 2010 14:59

Re: SCD-9304 + iGO8 + Vše okolo

Příspěvekod speedyxxx v 17 zář 2010 01:28

Mimochodem, ještě jeden dotaz - IGO 8 tedy 3D objekty zvládá. Jak dobře se s nimi rádio popere? Nebrzdí ho to nějak?
Uživatelský avatar
speedyxxx
 
Příspěvky: 19
Registrován: 08 zář 2010 14:59

Další

Zpět na SENCOR - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron