Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navair s1600 unlock a aktualizace map

Zde řešíme ostatní (méně rozšířené) značky navigací - např. VDO Dayton, SYMORP, MEDION, DYNAVIX, NDRIVE, PRESTIGIO, SENCOR, BECKER, PANASONIC, X-SITE, PIONEER...

Navair s1600 unlock a aktualizace map

Příspěvekod Pelda v 24 lis 2009 14:07

Zdravím všechny-vlastním navigaci NAVAIR S1600, s Windows CE Core 5.0, Verze IGO 8.3.1.62341. Problém je v tom, že mapy jsou v ní z roku 2008 a prodejce stále slibuje aktualizaci ... a nic.... Nejen proto, ale i z vlastního zájmu bych rád aktualizoval, ale bohužel se nedostanu "asi přes licenci". Dokázal jsem přehrát zvuky, skin, prostě drobnosti, ale do aktualizace map mě to nepustí. Poradí někdo? Předem díky. P.
Pelda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2009 13:20

Re: Navair s1600 unlock a aktualizace map

Příspěvekod Ivo K v 24 lis 2009 14:34

Pokud se nemůžeš dostat "asi přes licenci", tak musíš počkat až dodavatel map pro tvůj stroj uvolní oficiální aktualizaci.
Jinak požádej o pomoc strýčka Googla.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Navair s1600 unlock a aktualizace map

Příspěvekod Pelda v 25 lis 2009 13:56

Zase až tak blbej nejsem, ale opravdu se chytám stébla-našel jsem na kartě adresář "lincense", v kterém je soubor device a a soubor "license_NAVAIR_PNA_FEU@0807.lic", do kterých se nedostanu, ale tuším souvislost s "nějakou licencí" v samotné navigaci. Děkuji všem za konstruktivní rady, ne za PSEUDORADY-tito lidé mi nemusí radit kde co najdu, jinak toto fórum pozbývá smysl.... PS: při vyndání karty z navigace se tato vůbec nerozběhne, to jen přidávám, jako další možný identifikační znak-jinak se ptejte, co budu vědět zodpovím, nebo vyzkouším, co doporučíte. Dík P.
Pelda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2009 13:20

Re: Navair s1600 unlock a aktualizace map

Příspěvekod amatér v 25 lis 2009 14:12

...našel jsem na kartě adresář "lincense", v kterém je soubor device a a soubor "license_NAVAIR_PNA_FEU@0807.lic", do kterých se nedostanu,...

Otevřít tento soubor není nic složitého, jenže tím nic nevyřešíš. Ivo K ti poradil dobře. Mapy jsou vázány na, v tvém případě
"license_NAVAIR_PNA_FEU@0807.lic". K novým mapám potřebuješ jinou licenci.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navair s1600 unlock a aktualizace map

Příspěvekod Pelda v 25 lis 2009 14:32

Všechno hezké-díky -ALE - cituji "K novým mapám potřebuješ jinou licenci." - tzn. když už řekneš A - řekni taky B - tzn. kde a jestli ji seženu? nebo vytvořím? nebo cracknu? Nebo mám potupně čekat na mapy od prodejce, kterého urguji a vše "je stále v jednání?" Díky. Jo a pokud je možnost nějakého řekněme "zpřístupnění" licence - jak to tedy provedu.... Dík P.
Pelda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2009 13:20

Re: Navair s1600 unlock a aktualizace map

Příspěvekod Jarouš v 25 lis 2009 14:39

Tady nic podobného neseženeš,my jsme slušné fórum.Na kreklé licence a podobné věci se musíš podívat někam jinam :!:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Navair s1600 unlock a aktualizace map

Příspěvekod addam v 25 lis 2009 17:59

Peldo, nezlob se na kluky, že Ti nedají jasnou odpověď na Tvoji otázku - jde o to, že na zdejším fóru se prostě nelegální software neřeší. Od toho jsou fóra warezová. My jsme fórum technické a tuningové a popravdě-řečeno v současné době není radno si veřejně začínat s nelegálními řešeními ...

Takže já se Tě pokusím trošku popostrčit alespoň v rámci mantinelů.
Máš tři možnosti:

1) Stáhni si ze stránek http://www.naviextras.com content manager - ToolBox - https://www.naviextras.com/shop/portal/downloads a tento program si nainstaluj do svého PC, připoj navigaci k PC a spusť tento program - v lepším případě bude Tvoje navigace detekována a budeš si moci zakoupit nové mapy a další věci (například nejnovější mapa ČR včetně 1 roční aktualizace stojí necelých 500 Kč). Pokud výrobce Tvojí navigace pro své uživatele předplatil u výrobce navigačního programu i nějaké aktualizace map zdarma, tak Ti je ten program ToolBox nabídne ke stažení zdarma. Ale osobně bych se dost divil, protože to vypadá že firma NAVAIR nejspíše už neexistuje...

2) Pokud program ToolBox nebude s Tvojí navigací spolupracovat (komunikovat), tak musíš doufat že v budoucnu bude do programu ToolBox implementována podpora Tvojí značky a typu navigace. Ovšem to opět záleží na tom, jak se domluví výrobce Tvé navigace (NAVAIR) s výrobcem navigačního programu (NAVnGO). Aktuální seznam značek a modelů navigací, které jsou oficiálně podporovány, najdeš zde: https://www.naviextras.com/shop/portal/devicessupport

3) Použiješ nečestné - nelegální řešení. Každý navigační program má nějakou licenční (proti-pirátskou) ochranu, aby lidé nemohli nelegálně stahovat (krást) mapy, apod. No a samozřejmě každá licenční ochrana u jakéhokoliv programu, jde nějakým způsobem obejít, odstranit, cracknout, apod. To co jsem napsal, v žádném případě nepovažuj za nějaké navádění k trestnému činu - ber to pouze jako konstatování skutečnosti a já samozřejmě zdůrazňuji, že krást se nemá, atd. ;)
Pokud se budeš chtít zabývat tímto řešením, tak je v první řadě potřeba získat navigační program který někdo již upravil (odstranil jeho licenční ochranu) včetně patřičných licencí a mapových souborů a těmito daty nahradíš stávající (legální) data ve své navigaci (ve většině případů stačí nahradit spouštěcí exe soubor a doplnit xyz.LIC soubor a v některých případech také data.zip). Dále pamatuj na to, že ne každá verze programu je kompatibilní s každou verzí mapy.

Tohle je asi nejvíc jak Ti mohu v rámci zmíněných mantinelů pomoci. Vzhledem k tomu že už sis do navigace nahrál zvuky, skiny, apod (jak píšeš), tak předpokládám že jsi technicky zdatnější a měl bys to zvládnout. Bohužel, nebo spíše Bohudík, jak jsem psal výše - zde Ti nikdo nelegální data neposkytne, takže zkus třeba tento odkaz: http://tinyurl.com/lafg5o.

Pokud budeš mít konkrétní otázky tak je sem napiš - a opět v rámci mantinelů se o to můžeme pokusit ;)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Navair s1600 unlock a aktualizace map

Příspěvekod Pelda v 26 lis 2009 10:45

Zatím díky-tak nějak jsem si představoval odpověď-na kluky se nezlobím, jen hovořím věcně. Laborovat budu večer doma. Díky. Petr (a mj. jsem ze SY :-))
Pelda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2009 13:20


Zpět na OSTATNÍ ZNAČKY - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník