Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Vestavěná navigace RNEG

Zde řešíme ostatní (méně rozšířené) značky navigací - např. VDO Dayton, SYMORP, MEDION, DYNAVIX, NDRIVE, PRESTIGIO, SENCOR, BECKER, PANASONIC, X-SITE, PIONEER...

Vestavěná navigace RNEG

Příspěvekod Jasper v 01 říj 2012 09:19

Je tady mrtvo tak zkusím něco z jiného soudku. Třeba někdo bude mít aspoň tušení.
Popíšu situaci. Zcela nový vůz s vestavěnou navigací. Navigační soft je instalován v zařízení ale mapové podklady jsou na SD kartě. Tento zcela nový vůz má problém. Při pokusu pustit navgaci začne načítat kartu ale po chvíli vyhodí chybu že není vloženo medium. Prostě jako by tam ta karta nebyla. Veškeré pokusy o reset se minuly účinkem. Nastala otázka co je špatné. Karta nebo nevigace ?
Následoval pokus s kartou z jiného vozidla ale stav je stejný a ani tuto kartu ten nový vůz nenačte. Takže vše nasvědčuje na vadu navigace. Jenže...
Pokračování je úsměvné. Chtěli jsme mít jistotu a tak jsme kartu z toho nového vozu vyzkoušeli v tom ze kterého jsme si před tím půjčili tu druhou kartu. No a ani v tomto druhém voze navigace kartu nenačte. To by mi až tak nevadilo jenže po tomto pokusu jsme do auta vrátili původní a do této doby zcela funkční kartu a bohužel navigace už nenačte ani tu. Takže výsledkem pokusů jsou dvě auta s nefunkční navigací.
Tak a teď mě někdo nakopněte, protože já to nějak nechápu. Obě karty jsem zkontroloval v PC. Počítač je vidí a obsah dat odpovídá tomu co tam má být. Velikost souborů i systémové datumy vše je ok a karta je ve správném formátu.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Vestavěná navigace RNEG

Příspěvekod vovi v 01 říj 2012 09:27

A není na těch kartách něco jako u NavnGo produktů nějakej (třeba i skrytej) soubor typu "device.nng"? Třeba si výrobci při prvním spuštění uložej na kartu nějaký digitální ID mašinky a pak už to jinde nespustíš, protože to nesouhlasí. Pokud to tak je, tak by asi mělo stačit smazání...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Vestavěná navigace RNEG

Příspěvekod Jasper v 01 říj 2012 10:25

Ne karty jdou normálně přendat. Každopádně to druhé auto už funguje. Pomohla reinstalace. Takže se zdá že vložení karty z nového vozu způsobilo haváruii softu. Chyba je na té kartě. Otázkou je jestli je vadná z výroby nebo jestli ji nějakým způsobem poškodila navigace v tom novém autě.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Vestavěná navigace RNEG

Příspěvekod SvoDa v 01 říj 2012 10:51

Třeba by (klasika) po záloze mohl pomoct scandisk či formát karty.
ID karty se formátem neztratí. Poškozené soubory by se mohly nahradit z funkční karty, myslím, že jako obvykle, důležitá je licence a ony alias .nng soubory, zbytek bude na těch kartách stejný.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Vestavěná navigace RNEG

Příspěvekod Jasper v 01 říj 2012 11:45

Tohle jsem zkoušel už ve čtvrtek ale bez úspěchu. Nic musím počkat až se to nové auto vrátí a uvidíme jestli pomůže taky reinstalace nebo jestli budeme muset kartu vyměnit.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Vestavěná navigace RNEG

Příspěvekod Jasper v 02 říj 2012 07:56

Ještě se vrátím k tomu co psal Dan. Záloha karty a její formát v tomto případě nejde udělat. Asi to bude znít divně ale ona se totiž záloha zpět na kartu nevejde. :roll:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Vestavěná navigace RNEG

Příspěvekod SvoDa v 02 říj 2012 09:38

To se mi taky jednou stalo (když jsem formátoval přes Wokna a ne Panasonicem) - ponechalo to tam nějaký obsazený prostor a neproběhl tudíž jak měl.
Kolik karta ukazuje volného a obsazeného místa ? Nějaký minimální obsazený prostor tam bude vždycky, ale to jistě víš.
Naposledy upravil SvoDa dne 02 říj 2012 09:51, celkově upraveno 2
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Vestavěná navigace RNEG

Příspěvekod Jasper v 02 říj 2012 09:50

Já to samozřejmě nedělal protože to vím. Karta je 4GB a když to z ní stáhneš tak na jakoukoliv jinou 4 GB kartu to nenacpeš.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Vestavěná navigace RNEG

Příspěvekod SvoDa v 02 říj 2012 09:53

Pochybuji, že by ve tvém případě kopie z karty zaujímala větší prostor než měla na kartě, pokud to nějakým systémovým opatřením nebylo na kartě nějak speciálně komprimováno, což v PC a pak i na jiné kartě není.

a) Nemá ta orig karta jiný formát než FAT32 ?

b) Zkoušel jsi kopii z orig karty rovnou na jinou kartu (bez meziuložení v PC) ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Vestavěná navigace RNEG

Příspěvekod Jasper v 02 říj 2012 15:15

Karta je normálně FAT32. Ale kopírovat přímo z karty na kartu jsem to nezkoušel. Já jen teoreticky chtěl u mého auta vyzkoušet zálohu na jinou kartu a díku tomu jsem to náhodou zjistil. Začne to tam cpát data a těsně před koncem to napíše že na disku není dostatek místa. Takže prostě stáhnout z karty data udělat její formát a nahrát je tam zpět prostě nejde.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Další

Zpět na OSTATNÍ ZNAČKY - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků