Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

TRUE TRAC

Zde řešíme ostatní (méně rozšířené) značky navigací - např. VDO Dayton, SYMORP, MEDION, DYNAVIX, NDRIVE, PRESTIGIO, SENCOR, BECKER, PANASONIC, X-SITE, PIONEER...

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod Ivo K v 05 říj 2012 20:01

Dej prosím ten odkaz směřující mimo fórum do "CODE". Dodržuj pravidla fóra. Děkuji.

PravidlaFora_code.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod lerak v 06 říj 2012 11:54

V dataflashy nic nedajdeš, je použit jako 4gb hardisk kde ukládáš softwer třeba celé Igo primo a odtud ho spouštíš. Mne už to načetlo párkrát ale to jsem byl napojen přes počítač - v nastavení nenajdeš frekvenci na které je tmc přijímač naladěn jetam jen Online a to my právje načte ale jenom Polské uzávjerky a objíždky. Spíše to budu hledat v systémovém dysku ale pozdeji je teď volno a jedu pryč
lerak
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2012 17:52

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod lerak v 06 říj 2012 18:24

Tento text se nachází v systému windows ce a jmenuje se settings
podle mne by to mohlo být ono, zdáse mi že jeto neůplné měla by tam být
nejspíš ňáká frkvence nebo odkut to má brát signál například jako:
Radio čas 99.3 khz

----------------------------------------------------------------
#
# Config file for AmarylloDynamics TMC Loader
#
# (C)2010 Amaryllo MMG BV
#
#


# PORT defines the COM port number for loading the TMC

PORT=9
------------------------------------------------------------------

V igo primo mám v souboru sys mám toto:

[tmc-http]
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"
enabled=1
start=1
lerak
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2012 17:52

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod Setler v 07 říj 2012 13:30

Ahoj Te,

trochu jsem pošmejdil po navigaci a nikde jsem nenašel nic co by mi připomínalo Windows CE. Pak jsem prohlížel IGO Prima a tam jsem našel v hlavním adresáři soubory týkající se TMC.
Kód: Vybrat vše
http://www.ulozto.cz/xJGpkrb/tmc-zip
a pak přímo adresář TMC
Kód: Vybrat vše
http://www.ulozto.cz/xJJgrKv/tmc1-zip


Snad by to mohlo pomoci.
Setler
 
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2012 07:51

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod Setler v 07 říj 2012 13:47

Tak jsem konečně našel v IGO ten soubor system.ini a v něm TMC


[tmc]
auto_tuning="1"
saved_config_available="1"
saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_GNSPORT"
saved_config_port="1"
saved_config_portname="COM"

Snad to pomůže.
Setler
 
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2012 07:51

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod mipo.mipo v 08 říj 2012 00:33

vyzkoušel jsem co jste radili a pořád to píše že nebyl nalezen přijímač služby TMC... tak nevím jak to rozchodit...
mipo.mipo
 
Příspěvky: 33
Registrován: 23 zář 2012 17:12

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod SvoDa v 08 říj 2012 05:55

mipo.mipo píše:... ta navigace má TMC i anténu na příjem...

Možná zbytečná otázka (nemusí to být správná domněnka, jelikož přístroj neznám), ale nemusí být přístroj se zapojenou anténou (možná je integrovaná, nevím), být připojen na externí napájení (nabíječku) a nezkoušíš to jen na interním napájení (na baterce) ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod mipo.mipo v 08 říj 2012 06:29

antena je zapojená jackem do zdířky pro TMC a mám ji přísavkama přilepenou na předním okně... a navigaci mám připojenou i k napájení...
mipo.mipo
 
Příspěvky: 33
Registrován: 23 zář 2012 17:12

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod mipo.mipo v 08 říj 2012 06:52

ještě mne napadlo,jestli nemůže být problém v tom spouštění při výběru navigačního programu... klasika nejspíše je,že spustím navigaci a měl by mi naskočit navigator který tam je původně a je to neplacená verze ,ale mě se objeví tabulka s výběrem programů (automapa,nevigator11 a igo primo) které mám na sd kartě tak jestli to špatně spouští,nenačítá,nebo něco to nedělá.. jen mne to napadlo..
mipo.mipo
 
Příspěvky: 33
Registrován: 23 zář 2012 17:12

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod SvoDa v 08 říj 2012 07:07

to je normální spouštěč, ten to neovlivňuje.
Zkoušel jsi, psal jsi že ti nefunguje TMC, ale nevím, jestli nikde, nebo jen v Primo, jestli TMC jede v ostatních navisoftech na kartě ?

Jestli v jiných tvých navisoftech TMC funguje, dopsal jsi do Primo/sys.txt nebo Primo/save/profiles/01/system.ini tu sekci [tmc] co doporučil Setler ?
Obávám se, že jestli ti někdo nenapíše přesné zápisy pro TMC této navigace ppro Primo, budeš muset zkoušet systémem pokus/omyl, jelikož nemusí platit, že zápis z iGO8 bude fungovat i pro Primo, čili, jestli tam pro Primo má být avanteq nebo royaltek , popř. místo zápisu v system.ini saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_GNSPORT" např. "GNS_GPSTMC_SOURCE" či "NMEA_GPSTMC_ROYALTEK" či "AVQ_GPSTMC_SOURCE" viz a viz

Jestli ani v jiných tvých navisoftech TMC nefunguje, pak je problém pravděpodobně v pajšlu přístroje (přijímač, konektor,...) nebo anténě.

P.S. není zrovna ideální, mít na jedné "ostré" kartě více navisoftů, pokud to není karta záložní, jelikož zrovna Primo je na to dost choulostivé a "ohmatává" si při spouštění na kartě celou kartu a to může mít vliv i na funkci rostlináře ;) :D
Naposledy upravil SvoDa dne 08 říj 2012 07:20, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na OSTATNÍ ZNAČKY - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků