Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

TRUE TRAC

Zde řešíme ostatní (méně rozšířené) značky navigací - např. VDO Dayton, SYMORP, MEDION, DYNAVIX, NDRIVE, PRESTIGIO, SENCOR, BECKER, PANASONIC, X-SITE, PIONEER...

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod mipo.mipo v 08 říj 2012 07:17

nefunguje mi to ani na jednom navisoftu...
mipo.mipo
 
Příspěvky: 33
Registrován: 23 zář 2012 17:12

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod SvoDa v 08 říj 2012 07:34

Pak, jak už jsem psal bude pravděpodobně problém v přístroji či anténě.
Kdysi tu už psal tomasII, pokud si dobře vzpomínám, že pokud je v přístroji/na kartě více navisoftů, může si port pro GPS obsadit jiný soft, než ten, co jsi zrovna spustil, nebo tak nějak to bylo (obdobné to může být i s TMC). Já, když jsem testoval různé softy na jedné společné kartě, jsem s tím (funkčnost TMC) problém neměl, ale mohla to být náhoda.

Takže zkus (po záloze) smazat z karty všechny navisofty krom jednoho a zkoušet spustit každý navisoft samostatně (bez ostatních na kartě).

Pokud ani to nepomůže, můžeš např. v obchodě zkusit v rámci předstírání zájmu o koupi, jinou anténu, otázkou je, jaký tam bude signál, ale třeba aspoň začne ladit frekvence.

Pokud ani s jinou anténou TMC nezabere, tak krom servisních testů, které by stály asi víc než nová navigace, mne již nic nenapadá.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod kejpex v 08 říj 2012 07:53

Tady máš protokoly TMC. Budeš muset vyzkoušet jeden po druhym. Do sys udělej zápis:

[tmc]
saved_config_available="1"
saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_ROYALTEK"
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="7"
auto_tuning="1"

NMEA_GPSTMC_WISTRONM
NMEA_GPSTMC_WISTRONB
ETEN_GPSTMC_SOURCE
UNIDEN_GPSTMC_SOURCE
NMEA_GPSTMC_GLOBALSAT
WONDEPROUD_GPSTMC_SOURCE
RDS_GPSTMC_SILICONLAB
RDS_GPSTMC_ALPINE
RDS_GPSTMC_BLAUPUNKT
GNS_GPSTMC_SOURCE
HARMAN_GPSTMC_SOURCE
NMEA_GPSTMC_ROYALTEK
NMEA_GPSTMC_AMARYLLO
NMEA_GPSTMC_SAMSUNG
NMEA_GPSTMC_HYUNDAI
NMEA_GPSTMC_V1
NMEA_GPSTMC_V2
NGALIK_GPSTMC_SOURCE
NMEA_GPSTMC_FX
NMEA_GPSTMC_GNSPORT
AVQ_GPSTMC_SOURCE
GNSLOG_GPSTMC_SOURCE
RDS_OVER_HTTP_GPSTMC_SOURCE
STATIC_GPSTMC_SOURCE
HDTMCLOG_GPSTMC_SOURCE
RAW_RDSLOG_GPSTMC_SOURCE
KRI_HDTMC_SOURCE
FUNAI_GPSTMC_SOURCE
RDS_GPS_PLAYER_SOURCE
kejpex
 
Příspěvky: 49
Registrován: 01 úno 2010 12:50
Bydliště: někde na vesnici :D

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod lerak v 08 říj 2012 08:08

Mám nainstalovaný Igo primo přímo na dataflashi, nic jiného tam nemám a také mi to nejde. První se spustí obrazovka True trac něco jako bios a pak teprve se zobrazí základní spouštěcí obrazovka. Skoušel jsem i přehazovat porty com, v systemu je napsán port 9 a přesto to nejde
lerak
 
Příspěvky: 19
Registrován: 01 říj 2012 17:52

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod SvoDa v 08 říj 2012 08:29

Zkuste měnit kejpexův tučný zápis postupně dle přidaného seznamu níže (ten jako celek pochopitelně do sys.txt či system.ini nekopírujte :!: )
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod mipo.mipo v 08 říj 2012 08:30

tak po tom zápisu do sys od Kejpexe už navigace ví,že má TMC přijímač... skoro úspěch.. ale nehledá....
mipo.mipo
 
Příspěvky: 33
Registrován: 23 zář 2012 17:12

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod SvoDa v 08 říj 2012 08:38

To, co psal kejpex se liší od toho, co jsi zkoušel od Setlera právě tím saved_config_classname="XXXXX"
a taky hodnotou portu saved_config_port="7"

Takže buď je správně port "7", nebo saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_ROYALTEK"

Rychlejší metoda pokus/omyl bude tedy nejdřív zkoušet změny čísel portů a až pak změny zápisů dle seznamu
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod kejpex v 08 říj 2012 09:32

mam dojem že tahle navigace ma tmc
na portu 7 a rate je 57600. To jsem vyčetl z těch dat co jsi daval na ulozto

Pak je jeste otazka, zda mas licenci pro tmc.
muzes do sys dohodit i
saved_config_baud="57600"
kejpex
 
Příspěvky: 49
Registrován: 01 úno 2010 12:50
Bydliště: někde na vesnici :D

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod mipo.mipo v 08 říj 2012 19:21

tak jsem nijak nepokročil... jak jsem psal tak navigace už ví,že má TMC ale v nepravidelných intervalech mi vypína GPS... a když má GPS signál tak není signál TMC... nevím kolik čísel kanálů mám zkoušet,měnil jsem to od 1 do 9.. ta anténa má 64 kanálů ale nevím jestli to s tím souvisí... ted jsem projel cz,sk a dojel jsem do Maďarska pod Balaton a pořád dokola to vypína tu GPS a hledá družice.. na minutu to najde signál a zas tak na 10 sekund se GPS vypne... je to nějaké pomatené..
mipo.mipo
 
Příspěvky: 33
Registrován: 23 zář 2012 17:12

Re: TRUE TRAC

Příspěvekod SvoDa v 08 říj 2012 19:52

A předtím signál GPS takto nevypadával ?
A není tudíž možné, že by to bylo tím, že máš nastaven pro TMC stejný port jako pro GPS ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na OSTATNÍ ZNAČKY - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků