Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Jak na čínu

Zde řešíme ostatní (méně rozšířené) značky navigací - např. VDO Dayton, SYMORP, MEDION, DYNAVIX, NDRIVE, PRESTIGIO, SENCOR, BECKER, PANASONIC, X-SITE, PIONEER...

Jak na čínu

Příspěvekod Savile25 v 26 čer 2012 17:41

Zdravím všechny na tomto fóru. Předem se omlouvám jestli jsem zvolil špatné téma, jsem čerstvý majitel GPS a úplný laik. Chtěl bych vás poprosit o radu. Jedná se zřejmě o čínskou navigaci zn. X-GPS Navigation, model S570HD MTK 7" a SW iGO Primo 2. Potřeboval bych vědět, co musím udělat, abych se mohl připojit s navigací na stránky Naviextras.com, na které navigace odkazuje a kde by měly být ke stažení aktualizace, mapy atd. Když jsem se pokoušel se na stránky připojit, vždy to hlásilo, že nelze rozpoznat zařízení. Dále bych potřeboval vědět, zda existuje nějaký program pro PC, ve kterém bych si mohl vytvořit trasu a potom jí nakopírovat do navigace. Tato navigace totiž v okruhu cca 200 metrů kolem mého domu nemá potřebný signál pro fixaci a bez toho se špatně nastavují a plánují dlouhé mezinárodní trasy. Předem díky za každou radu.
Savile 25
Savile25
 
Příspěvky: 14
Registrován: 18 čer 2012 14:38

Re: Jak na čínu

Příspěvekod amatér v 26 čer 2012 18:07

1) na naviextras se nepřipojíš, nemáš originální sw. Tak dalece Číňani (případně podvodní prodejci v ČR, ale i jinde) s NNG nespolupracují.
2) Programy existují, je to však kostrbaté a dost náročné (něco třeba zde) , ale i jinde na netu.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Jak na čínu

Příspěvekod Savile25 v 26 čer 2012 20:39

Děkuji za odpověd´. Moc mě nepotěšila. Je nějaká možnost jak ověřit legálnost SW. Prodejce mi již podruhé sdělil, že SW je orig. a legál. A já pokud budu mít něco v ruce tak on nebude rád. Nesnášim, když ze mě někdo děla vola.
Savile 25
Savile25
 
Příspěvky: 14
Registrován: 18 čer 2012 14:38

Re: Jak na čínu

Příspěvekod amatér v 26 čer 2012 20:57

Podívej se do složky license, a pošli obrázek obsahu + číslo (build) tvé verze.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Jak na čínu

Příspěvekod tomasii v 26 čer 2012 21:57

Něco o legálnosti softu v navi najdeš tady
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Jak na čínu

Příspěvekod Savile25 v 27 čer 2012 11:29

P1010014.jpg
P1010013.jpg
P1010012.jpg
GPS License.jpg
P1010011.jpg
V příloze zasílám ty obrázky. Snad jsou to ty pravé. Ten SW je opravdu nějaký divný. Teď jsem si všiml, že v něm v nabídce "Nápověda" není oproti návodu vůbec položka "Výukový program". Na dotaz u prodejce mi tento odpověděl ("V žádném případě nebyl software nijak upravován nebo mazán jak píšete, to ani nejde.Lze pouze upravovat parametry a nastavení v programu a to ve složce sys.txt. Laikovi to ovšem nedoporučuji, pak to dopadne většinou špatně a GPS nefunguje jak má. Máte tam legální OMV verzi iGO Primo 2.0.") - Kde asi udělali soudruzi chybu?-
No nebudu se zde zatím rozvášňovat. Ještě nevím nic konkrétního.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Savile 25
Savile25
 
Příspěvky: 14
Registrován: 18 čer 2012 14:38

Re: Jak na čínu

Příspěvekod vovi v 27 čer 2012 12:12

Zřejmě tím myslel ne ÖMV, ale OEM verzi (=předinstalovanou z továrny). Originál této verze 209584 je ovšem určen pro navigace NAVON (jak ostatně vyplývá i z toho posledního screenu) a vzhledem k tomu, že NNG dodává veškeré PRIMO jen jako OEM, nikoli do volného prodeje, je jasné, že buď finální prodejce nebo čínský výrobce na autorském zákonu zrovna nelpí. Problém jen bude určit, kdo z nich to byl a případně mu to i dokázat.
Vodítkem v tomto směru by měl být ten údaj o brandingu GjaK v. 07 ... jde o skin Gurjon, který by rozhodně neměl být součástí default instalace. A pochybuji, že by si číňani s něčím takovým dávali práci (i když jde jen o nakopírování jednoho souboru BRANDING.ZIP).
Rovněž obsah složky LICENSE je jasný - neznám výrobce navigací, který by ke svému softu přidal licenci jiného výrobce. A tady jsou hned tři: Navon (Primo), Becker (trochu upravené Primo) a izraelská licence pro Android (možná je ale pro iOS - to se jen z tohohle nepozná) aplikaci iGo MyWay.

Přeber si sám, na koho je třeba křičet - podle mého je jasné, kdo za to může ;)
Pokud prodejce slíbil aktualizace zdarma, tak ať se postará on sám; přes Naviextras to opravdu bez zaplacení nepůjde.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Jak na čínu

Příspěvekod Jasper v 27 čer 2012 12:26

Chtělo by se mi smát ale je to spíš k pláči. To že tam nemáš "výukový program" je v pořádku. Ale to jasi tak jediné. Není ti na těch licencích něco divného ? Třeba to že jsou pro Becker, Navon a Igo My Way Israel. . Jinak to co "nikdo neupravoval" je docela slušný mix. Verze 9.6.2.209584je ze zařízení Go Cruise. Licence jak jsem psal a k tomu je tam skin GjAk. O žádné "OMV verzi Primo 2" jsem nikdy neslyšel. Takže se smiř s tím že legální ten soft v žádném případě není a tudíž si můžeš nechat zdát o aktualizacích na Naviextras.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Jak na čínu

Příspěvekod amatér v 27 čer 2012 12:39

Co dodat ..., jen nám ještě prozraď toho inteligenta, co tento kompilát vydává za legální sw.

Ještě se toho chytrého prodejce zeptej k čemu slouží license iPhone_Primo_Isr... popř, zda ti může dodat rastrové mapy, když už tam je.

Jo,jo, možná máš pocit dobrého nákupu, ve skutečnosti jsi jen naletěl v lepším případě překupníkovi, který o navigacích ví asi tolik co ty, a vyhodil peníze, které jsi mohl v pohodě investovat do pořádné navigace, od seriozního prodejce.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Jak na čínu

Příspěvekod vovi v 27 čer 2012 13:22

A jestli už na ně budeš řvát, tak zkus ještě reklamovat citlivost GPS přijímače - pokud opravdu v okruhu 200 metrů od domu nechytí signál, pak není cosi v pořádku ani po této stránce. Jedině snad kdybys bydlel uprostřed hustého lesa a vysoké stromy signál stínily...
Normální je, když navigace (bez pohybu, na jednom místě) pod širým nebem zafixuje satelity maximálně do 5 minut (a to je ještě řeč o dlouhé nečinnosti a špatných příjmových podmínkách). V domě u okna (nebo z něj vystrčená) by vždy měla chytit minimálně jednu družici během několika okamžiků.

A pro plánování trasy bohatě stačí nejdřív chytit signál venku před domem - pak se uloží poslední zachycená pozice a z té se plánuje cesta, i když jsi bez signálu. A jakmile se pak při odchodu z domu signál chytí, pokračuje se v navigování.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Další

Zpět na OSTATNÍ ZNAČKY - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron