Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

IGO8 a autorádio Innovatek 721 GPS

Zde řešíme ostatní (méně rozšířené) značky navigací - např. VDO Dayton, SYMORP, MEDION, DYNAVIX, NDRIVE, PRESTIGIO, SENCOR, BECKER, PANASONIC, X-SITE, PIONEER...

Re: IGO8 a autorádio Innovatek 721 GPS

Příspěvekod SvoDa v 20 úno 2009 11:44

vypadá to, že jsi ještě nechytil signál GPS a a máš aktivní synchronizaci s časem GPS, proto máš stále po zapnutí 12.00.
Myslím, že se dá v sys.txt iGO8 se nastavit synchronizovat čas v navigačním programu s časem přístroje
(mrkni do vlákna o sys.txt) , což je právě pro tyto případy, kdy vypínáš přístroj a máš aktivní synchronizaci s časem GPS, vhodné.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO8 a autorádio Innovatek 721 GPS

Příspěvekod efko v 20 úno 2009 12:14

Já mám tohle:http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=885
Taky jsem si původně myslel,že jsi ještě nechytil signál GPS,ale pokud ho máš od vánoc,tak předpokládám,že už jsi na signálu byl.
Ten čas musíš nastavit v menu "nastavení"je tam přímo nastavení času a datumu.Mě to jde i bez vložené SD karty.Čas na rádiu nastavuji jinde-v menu rádia.Teoreticky tam můžu mít nastavený úplně jiný čas než v navigaci.
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: IGO8 a autorádio Innovatek 721 GPS

Příspěvekod SvoDa v 20 úno 2009 12:37

Jasně. Já jen, že aby bylo jasno - když mám přístroj úplně vyplej, tak po spuštění mám v přístroji i v iGO8 čas 12.00 někdy z dubna 2007. Teprve až se chytí signál GPS, tak se mi sladí čas jak v přístroji, tak v iGO8, kde mám aktivní synchronizaci s časem GPS. Do té doby tam je pořád 12.01 - cca 12.03 než se signál (např. doma) chytí.

Nevím, jak se chová to autorádio, když vypneš zapalování - jestli se odpojí od zdroje a jen "spí", ale čas mu běží, nebo jestli se úplně vypne - v tomto případěk bych se pak těm opakovaným 12.00 po zapnutí nedivil, než se chytne signál. Nebo jestli si ho z auta bere domů (to asi nejspíš dělá) a tam signál GPS třeba nemá vůbec, nebo na něj o mnoho déle, než v autě, musí čekat.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO8 a autorádio Innovatek 721 GPS

Příspěvekod efko v 20 úno 2009 12:45

Já můžu rádio uspat tlačítkem na rádiu,pak navigace spí,ale čas neběží (tedy pokud je auto v garáži bez signálu)nebo vypnutím klíčku se vypne úplně.V obou případech po opětovném zapnutí naskočí čas který byl v okamžiku vypnutí (nebo ztráty signálu).Po zjištění signálu okamžitě naskočí čas správný.
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: IGO8 a autorádio Innovatek 721 GPS

Příspěvekod SvoDa v 20 úno 2009 13:28

Jestliže máš po znovuzapnutí čas posledního vypnutí, tak se přístroj jen uspí, ale nevypíná úplně. Kdyby se vypínal úplně, máš tam těch 12.00
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO8 a autorádio Innovatek 721 GPS

Příspěvekod undy v 20 úno 2009 13:57

Prístroj je trvale v aute.Po zapnutí mám v rádiu aktuálny čas,nikdy sa nevynuluje.S navigáciou som už bol v Poľsku,signál bez problémov.Aj mi odpočítava čas do cieľa atď,len ten miestny čas nechce naskočiť,pritom čas GPS ukazuje správne /GMT čas/ ale nechce sa zosynchronizovať s miestnym časom.Pripadá mi to akoby som mal digitálky a tie by stáli...
nevadí, že idem pomaly, veď možno idem aj zlým smerom...
undy
 
Příspěvky: 32
Registrován: 19 úno 2009 15:43
Bydliště: Horné Saliby, SR

Re: IGO8 a autorádio Innovatek 721 GPS

Příspěvekod efko v 20 úno 2009 14:07

SvoDa píše:Jestliže máš po znovuzapnutí čas posledního vypnutí, tak se přístroj jen uspí, ale nevypíná úplně. Kdyby se vypínal úplně, máš tam těch 12.00

Tak to není,pokud navigaci uspím a znovu spustím,naběhne okamžitě do aktuálního stavu.Pokud rádio vypnu klíčkem a znovu zapnu a spustím navigaci,tak startuje od začátku,ale ten čas tam visí takový,ve kterém jsem to vypnul.Nezapomeň,že autorádia mají žlutý vodič pro držení paměti,takže to asi drží i paměť toho času.Pokud chci navigaci úplně natvrdo restartovat,tak musím odpojit autobaterii.
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: IGO8 a autorádio Innovatek 721 GPS

Příspěvekod efko v 20 úno 2009 14:25

Ještě mě napadlo,že synchronizace se dá nastavit i v sys.txt.Nebo se pletu?Něco s časem se tam dělat dá,ale teď se podívat do sys.txt nemůžu.
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: IGO8 a autorádio Innovatek 721 GPS

Příspěvekod efko v 20 úno 2009 14:30

undy píše:Viem sa dostať len sem,nech hocičo zmením,ten miestny čas je stále 12.01.01 a stojí to...



as navi.jpg



inak myslím si že som mal to tvoje rádio a musel som ho reklamovať-mrzol mi display pri rádiu keď som chcel prepínať stanice.Tam máš sygic drive a klasický TV tuner?/BD 6700GPS?/

To,co je na obrázku,je z igo8-tedy ze SW.Čas a datum musíš nastavit v přístroji,ne v igo8.Ale jak píšu-v menu,které je pro navigaci.Pro rádio je tam jiné menu nastavení.
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: IGO8 a autorádio Innovatek 721 GPS

Příspěvekod undy v 20 úno 2009 14:37

K tomu rádiu som dostal úbohý návod/číňan prekladal do Eng/ a o tom nastavení času tam nič nie je.Našiel som len toto menu-na obrázku.Tam by sa mal v podstate len zosynchronizovať miestny čas s časom GMT ale napr.nastavenie dátumu resp. samotného času nikde nemám.A keď nastavím čas v rádiu nemá to na GPS žiadny vplyv.Aj v GPS mám čas,ukazuje to mínus jednu hodinu ale aspoň ukazuje,miestny čas stále stojí 12.01.01 niekedy /neviem prečo/ 13.01.01.
Som z toho zúfalý,keď mám mapu,vyzerá to o pol šiestej večer divne,keď tam mám stále tých 12 hod :x

Možno by pomohlo,keby mi niekto vedel poradiť ako sa dostať do menu navigácie /nie rádia/ a tam nájsť nastavenie času a dátumu.Inak už som sa v tom toľko rýpal,že dnes som zistil,že to má dual zone funkciu,ktorá vôbec nikde nebola spomínaná.Keď som v navigácií a mám navolenú trasu,na prístroji stlačím "BND" tlačidlo-naskočí mi malý nápis GPS 2 a potom stlačím tiež na prístroji tlačidlo "play/pause" (šípka a dve zvislé čiarky)-naskočí mi rádio a pri potrebe zahlásenia to prepne na navigáciu,zahlási to a prepne späť na rádio.Pritom túto funkciu som vôbec nemal mať,mali to len drahšie modely... :mrgreen:
nevadí, že idem pomaly, veď možno idem aj zlým smerom...
undy
 
Příspěvky: 32
Registrován: 19 úno 2009 15:43
Bydliště: Horné Saliby, SR

PředchozíDalší

Zpět na OSTATNÍ ZNAČKY - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník