Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Nav. - Prestigio Geovision 5500BTFMHD zmenšilo mi obrazovku

Zde řešíme ostatní (méně rozšířené) značky navigací - např. VDO Dayton, SYMORP, MEDION, DYNAVIX, NDRIVE, PRESTIGIO, SENCOR, BECKER, PANASONIC, X-SITE, PIONEER...

Nav. - Prestigio Geovision 5500BTFMHD zmenšilo mi obrazovku

Příspěvekod Slavo v 05 úno 2012 13:37

Dobry den

chcel by som Vás poprosiť o radu. Mám navigáciu Prestigio Geovision 5500BTFMHD, kto ju má určite vie,
že sa na nej nedala pustiť hudba ani video a pod.
Výrobca konečne vydal nejaký súbor GV5500EU.zip ktorý to mal opraviť.
ZIP obsahoval tieto 2 súbory: YFAPP.WZP a YFUpdate.exe a samozrejme readme.txt, ktoreho text prikladám:
Kód: Vybrat vše
This is an update patch for Prestigio GEOVISION navigation devices.

New: added MP3 playback support
New: added .avi, .mp4 playback support

Updated: added additional languages to the user interface

Fixed: time display format


HOW TO UPDATE

1. extract YFAPP.WZP and YFUpdate.exe files to the root of an empty micro SD card
2. insert the SD in the device and reboot
3. click "OK" on the popup window
4. wait for the update to complete, remove the SD card and reboot the device


Keď som to podľa návodu nainštaloval, hudba sa už naozaj dá púšťať a všetko vyzeralo byť OK až
na to, že mi to zmenšilo obrazovku v programe navigácie (nie gps). GPS program ktorý tam
je Igo Primo funguje bez problémov a na celej orbazovke ako doteraz.

Preto Vás prosím o radu, či mi neviete poradiť ako to opraviť aby som mal opäť normálnu
veľkosť okna.

Tu je fotka aby ste ma pochopili:
Obrázek


PS: V navigáciach sa vôbec nevyznám. Prípadnému dobrodincovi, ktorý by mi chcel poradiť tak prosím "po lopate" ako úplnému začiatočníkovi.


Ďakujem Vám,

Slavo, Senec
Slavo
 
Příspěvky: 5
Registrován: 22 led 2012 12:56

Re: Nav. - Prestigio Geovision 5500BTFMHD zmenšilo mi obrazo

Příspěvekod Bruca66 v 05 úno 2012 15:15

Coby mas to rozbalene nahrat na SD kartu a pomoci restartu, ktery si najdes na webu pro tve zarizneni se dostanes do update modu. Pak to zase resnes az to dokonci a mas updatovanou krabici.
Bruca66
 
Příspěvky: 339
Registrován: 16 říj 2009 18:27

Re: Nav. - Prestigio Geovision 5500BTFMHD zmenšilo mi obrazo

Příspěvekod Dráček v 05 úno 2012 18:52

Zcela polopatě:
a) myslím, že je to tu OffTopic, ale to je věcí moderátorů
b) Upgrade pro verzi GeoVision 5500 BTFMHD na stránkách výrobce neexistuje.
c) Ty sis stáhnul upgrade pro verzi GeoVision 5500 a bez velkého přemýšlení ho nahrál. Vsadím se, že tato verze nemá HD rozlišení displeje!
Co teď?
1) najít originální software na CD/DVD pokud ho vlastníš a obnovit ho.
2) obrátit se na support Prestigio a nechat si poradit, jak to napravit
3) stáhnout upgrade pro verzi GeoVision 5500 TMC, zkontrolovat verzi software v system info a pokud souhlasí, tak aplikovat.
Pokud ne, tak platí verze 1) nebo 2)!!!
4) Protože sis určitě udělal zálohu Flash Disku nebo Internal Storage, nebo jak se to u Tebe jmenuje, tak bych se pokusil vše zase přehrát zpátky. Jak to čtu, tak asi těžko.
5) Koupit si fresnelovu čočku, přidělat sklopně na displej a když budeš chtít sledovat oblíbený film nebo číst knihu, tak jí použít.
d) Doporučuji se obrátit na někoho, kdo už něco podobného dělal.
e) Vše, co jsem napsal je bez záruky a budeš to dělat na vlastní nebezpečí, s vědomím, že můžeš získat novou cihlu místo zánovní navigace!!!
Dráček
 
Příspěvky: 51
Registrován: 19 čer 2011 21:44

Re: Nav. - Prestigio Geovision 5500BTFMHD zmenšilo mi obrazo

Příspěvekod Slavo v 05 úno 2012 19:21

dakujem za odpovede. Mam backup files, to mi spravil program naviextras toolbox takto skusim dat naspat.
technika by nam mala ulahcovat zivot ale vacsinou opak je pravdou :(

tiez nepochopim, ze v novom gps-ku nejde pustat hudba ani video... potesil ma ten upgrade, ze to opravili
ale zaroven ako mozte vidiet to zas posrali... Takze sa to pokusim dostat naspat ako som mal.

Slavo
Slavo
 
Příspěvky: 5
Registrován: 22 led 2012 12:56

Re: Nav. - Prestigio Geovision 5500BTFMHD zmenšilo mi obrazo

Příspěvekod Slavo v 05 úno 2012 19:24

tak naviextras toolbox mi uz robi restore backup. nastastie som si spravil backup files pred nainstalovanim spominanych suborov.
Slavo
 
Příspěvky: 5
Registrován: 22 led 2012 12:56

Re: Nav. - Prestigio Geovision 5500BTFMHD zmenšilo mi obrazo

Příspěvekod Jasper v 06 úno 2012 06:07

Dráček píše: myslím, že je to tu OffTopic...

Přesouvám do příslušného vlákna.

Dráček píše:Protože sis určitě udělal zálohu...

Zdá se že to byl jeden z mála co nejdřív přemýšlel a pak konal. ;)

Dráček píše:Koupit si fresnelovu čočku, přidělat sklopně na displej a když budeš chtít sledovat oblíbený film nebo číst knihu, tak jí použít.

:lol: :lol: Tohle by mohlo být řešení i pro nás slepce :lol:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Nav. - Prestigio Geovision 5500BTFMHD zmenšilo mi obrazo

Příspěvekod Dráček v 06 úno 2012 10:59

No jestli tohle řešení chceš používat i s navigací, doporučuji dotekovou fresnelovu čočku....
Dráček
 
Příspěvky: 51
Registrován: 19 čer 2011 21:44

Re: Nav. - Prestigio Geovision 5500BTFMHD zmenšilo mi obrazo

Příspěvekod addam v 06 úno 2012 11:54

Slavo píše:Mam backup files, to mi spravil program naviextras toolbox takto skusim dat naspat.
technika by nam mala ulahcovat zivot ale vacsinou opak je pravdou :(

Backup v programu NaviExtras ToolBox nemá v tomto případě nic společného s Tvým problémem. V programu ToolBox jsi udělal zálohu navigačního programu (iGO PRIMO). Ale problém který popisuješ je způsoben Tím co již správně napsal Dráček - tzn. pravděpodobně jsi flashnul do svojí navigační krabičky firmware, který je určen pro úplně jiný model navigační krabičky. Takže si budeš muset sehnat správný firmware, který je určený pro Tvůj přístroj. Zkus tedy oslovit servisní středisko PRESTIGIO a třeba Ti ten správný firmware pošlou.

Slavo píše:tiez nepochopim, ze v novom gps-ku nejde pustat hudba ani video... potesil ma ten upgrade, ze to opravili
ale zaroven ako mozte vidiet to zas posrali... Takze sa to pokusim dostat naspat ako som mal. Slavo

Pokud vím, tak hudba a video šly pouštět i předtím, ale asi v jiném formátu než by sis představoval. Zkusil jsi například namísto hudby ve formátu MP3 pustit v přístroji hudbu ve formátu WMA... ?
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Nav. - Prestigio Geovision 5500BTFMHD zmenšilo mi obrazo

Příspěvekod vovi v 06 úno 2012 12:28

Dráček píše:No jestli tohle řešení chceš používat i s navigací, doporučuji dotekovou fresnelovu čočku....

:lol: :lol: To si nech patentovat - číňani na Dealextreme nabízej i ty "dotykový" fólie. Tak je nakup a čočky k tomu, a staneš se králem Aukra ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Nav. - Prestigio Geovision 5500BTFMHD zmenšilo mi obrazo

Příspěvekod Slavo v 09 úno 2012 17:24

dnes mi prisla odpoved od vyrobcu Prestigio, ktory mi poslal ten spravny update.

po jeho nainstalovani mi vsetko krasne funguje.


Keby sa take nieco niekomu stalo, nech ma kontaktuje a poslem tu ten spravny update.


Slavo
Slavo
 
Příspěvky: 5
Registrován: 22 led 2012 12:56

Další

Zpět na OSTATNÍ ZNAČKY - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků