Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

GPS navigace versus mobil

Zde řešíme ostatní (méně rozšířené) značky navigací - např. VDO Dayton, SYMORP, MEDION, DYNAVIX, NDRIVE, PRESTIGIO, SENCOR, BECKER, PANASONIC, X-SITE, PIONEER...

GPS navigace versus mobil

Příspěvekod Karel1 v 18 led 2012 17:40

Ahoj vsem.Mam mensi problem.Muj spolupracovnik tvrdi,ze klasickym navigacim se blizi konec.Proc????Protoze navigace
v mobilu se jim vyrovna....ba mnohe predci....navic navigace nic neumi..Jeho HTC je lepsi nez navigace.Nejsem odbornik
na mobil ani navigaci.Nemohu posoudit zda ma pravdu.Jak to vidite pratele,bude klasicke navigaci odzvoneno??????
Dekuji. Karel1
Karel1
 
Příspěvky: 7
Registrován: 01 kvě 2010 21:39

Re: GPS navigace versus mobil

Příspěvekod amatér v 18 led 2012 17:45

Toto byla, je a vždy bude věc názoru.
Už jsem slyšel:
- kinům je odzvoněno, máme televizi
- LP desky už se nebudou vyrábět, máme CD
- ...

Osobně mám oboje, navigaci používám pro navigování, a byť v telefonu je navigace také, používám ho k telefonování.

Edit:
Jo, a v prosinci má být konec světa, tak je úplně jedno, za co ty peníze dáš. :D
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: GPS navigace versus mobil

Příspěvekod tomsoft v 18 led 2012 18:20

Karel1 píše:Jeho HTC je lepsi nez navigace.
Tak tohle bych mu hodně rychle rozmluvil a to i s praktickou ukázkou.
Navigace je na navigování a telefon na to všechno ostatní. Může umět i navigovat....
Mám sice telefon s navigací (PDA), ale zvažuju něco nového a protože chci PRIMO a telefon s Windows, tak si dovedu představit, že budu mít telefon + navigaci.
Je to opravdu jen jak píše Amatér "věc názoru" a není žádné ANO je lepší nebo NE není lepší. pro někoho ano, pro někoho ne.
Uživatelský avatar
tomsoft
 
Příspěvky: 228
Registrován: 05 led 2009 00:30
Bydliště: Karviná

Re: GPS navigace versus mobil

Příspěvekod tomasii v 18 led 2012 23:57

Souhlasím s Tomem. Dal jsem si auto-naviprogram v telefonu Samsung, ale praxe ukázala, že (mně) nejvíc vyhovuje navi ve standardní šochtli (u mě Primo v C520) a v mobilu mám cykloturistické Smartmaps ČR+SR. V autě jedu podle šochtle a po lesích se toulám podle mobilu...
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: GPS navigace versus mobil

Příspěvekod brosl v 19 led 2012 12:41

Ahoj,
moc tady nepřispívám a to proto, že nic z toho co zde probíráte už nemám možnost jak vyzkoušet. Důvodem je fakt, že mám navigaci iGO Primo právě v mobilu (iPhone 4S), kam bez jailbreaku nejde zasahovat.

Nicméně tomuto druhu navigace jsem propadl již více jak před rokem. Tehdy ještě na iPhone 4. Na rovinu přiznávám, že to není řešení pro hračičky, neboť si své Primo nevymazlíte různými udělátky. Já však zjistil, že nic navíc nepotřebuji. Nicméně si vzpomínám na svoje začátky a proto vím, že k tomu musí každý dospět :-)

U mne zvítězila kompaktnost celého řešení a hlavně jednoduchost ve spojení s maximálně vyladěným systémem spolupráce s telefonem jako takovým. Druhým faktorem je nejvyšší možná čitelnost displeje za jakýchkoliv světelných podmínek. Což je dáno samozřejmě kvalitou samotného zobrazovače.

Pokud bych měl vytáhnout některé drobnosti, které s oblibou používám, zmínil bych spolupráci s telefonním adresářem, navigování na fotografie vytvořené stejným zařízením, vyhledávání pomocí Googlu a v neposlední řadě spolupráce s audio systémem auta přes bloutooth.

Využívám aktivní držák od TomTom s vlastním citlivějším GPS čipem
Kód: Vybrat vše
http://jablickar.cz/tomtom-drzak-s-externi-gps-bude-fungovat-i-s-ostatnimi-iphone-navigacemi/
, který si nemohu také vynachválit.

Bez debaty, je to celé dražší řešení, ale neměnil bych. Využívám i navigační SW TomTom a Navigon. Proto bych se osobně za zavigaci v telefonu pro běžné navigování přimlouval.

bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: GPS navigace versus mobil

Příspěvekod vovi v 19 led 2012 13:04

Ono je to tou platformou a tím, že pro iOS je momentálně k dispozici nejpokročilejší verze Primo. Pro Android je stále bohužel jen "stará" verze iGo MyWay (čti ořezané Amigo) a na novějších mobilních Woknech zase jsou s během nových verzí Primo problémy. Maďarští soudruzi se zkrátka vydali u Win verze cestou OEM aplikací a "Mac" verzi nejspíš naproti tomu berou jako prestižní záležitost. A v telefonech momentálně asi nejrozšířenější Android přichází zkrátka asi i proto, že je příliš masově rozšířen a tudíž má i nejvyšší riziko pirátských kopií.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: GPS navigace versus mobil

Příspěvekod tomasii v 19 led 2012 18:18

Myslím, že každý od těch krabiček chceme něco stejného a něco jiného. Je to asi taky dáno rozdílností našich generací. Já preferuji spíš víc jednoúčelových zařízení, než jedno, kde si topím v nastavování a přechodu z jednoho módu do druhého. Proto používám v autě Mio, rádio s přehrávačem a mobil s handsfree pro telefonování a mimo auto mobil pro telefonování (jeho rádio a přehrávač na sluchátka jsem po prvním nadšení už nepoužil - když jsme někde na cestách, tak je tam stejně TV a internet, takže případně použiji svůj "cestovní" netbook). Stálé připojení na internet v androidním mobilu nemám a tak pro cykloturistiku používám zakoupené turistické SmartMaps. A další vymoženosti mobilu nepoužívám, i když jsem je po zakoupení mobilu samozřejmě nadšeně taky vyzkoušel (a odložil). Občas ještě v nouzi použiji foťák/kameru mobilu, pro vážnější "práci" ale spíš kompakt Canon, kde mám zajištěnou kvalitu fotek i při svém neumětelství. :lol:

Někdo to má rád všechno pohromadě a tomu vyhovuje ten superinteligentní mobil, ve kterém jsou nutné kompromisy potlačeny vyspělou technikou na minimum. Já raději zmáčku tlačítko a technika má udělat ostatní.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: GPS navigace versus mobil

Příspěvekod JaPan v 19 led 2012 21:18

Nápodobně jako TomasII.
S androidem telefonuju i když počítám s tím, že do něj nějakou "záložní" navigaci dám, když už to umí. Přes internet to ale nebude.
Do auta mám Mio a pro "rodinu" NDrive.
Na focení Canon
Na video JVC (tedy na natáčení)
Na zbytek mi stačí stolní PC
Možná je to i tím, že každý z těch jednoúčelových přístrojů umí svou práci podstatně lépe, než "chytrý" mobil. ;)
Byla: NDrive G50+iGO 8.3 na SD, Stále je:C520+iGO 8.3 na SD, Bude: Primo na 7" tabletu
JaPan
 
Příspěvky: 146
Registrován: 17 říj 2009 09:57

Re: GPS navigace versus mobil

Příspěvekod Jarouš v 20 led 2012 06:56

Soudruzi, to je to, co já tvrdím od začátku.Navigaci mám na navigování, v obou autech poměrně kvalitní radia (která umějí nejen CD,ale i MP3,Flešku i SD kartu) na přehrávání hudby (V Octavii mám 8 reproduktorů a třeba Rossiniho "Vilema Tella" si pouštět přes navigaci vůbec nedovedu představit), na telefonování mám telefon (ač mám možnost v telefonu mít od Nokie mapy zdarma,vůbec je tam nemám a u operátora mám zablokovaný přístup na net - abych se náhodou nevědomky nepřipojil a potom se nedivil) a pouštět filmy v navigaci si dovedu přestavit jenom tak, že by navigace měla 32 palců, ale to by zase zabírala skoro celé přední sklo, takže bych nemohl jezdit.
Prostě každý stroj má svůj primární účel a já se toho držím.
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: GPS navigace versus mobil

Příspěvekod hladik2 v 20 led 2012 07:15

Přesně a dobře popsáno ;)
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Další

Zpět na OSTATNÍ ZNAČKY - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků