Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Zde řešíme ostatní (méně rozšířené) značky navigací - např. VDO Dayton, SYMORP, MEDION, DYNAVIX, NDRIVE, PRESTIGIO, SENCOR, BECKER, PANASONIC, X-SITE, PIONEER...

Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod Brixi2 v 12 srp 2011 19:10

Dobry den, obsahuje moje navigace transmitter?

V popisu shopu bylo napsano, ze ho ma, nicmene marne ho hledam...

Taky prehravac nenajde zadne MP3 - ani v pameti pristroje, ani na vlozene datove karte...

Co o tom myslite? Co delam spatne?
Brixi2
 
Příspěvky: 5
Registrován: 12 srp 2011 19:05

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod addam v 13 srp 2011 12:40

Pokud mas model 5500TMC, tak nemas funkce BT a FM.
Pokud mas model 5500BTFM, tak nemas funkci TMC.
Pokud mas model 5500, tak nemas ani BT, ani FM, ani TMC.

Takze se podivej na krabici od navigace a precti si na ni co sis vlastne koupil.

Co se tyce Tvoji druhe otazky tykajici se MP3, tak resenim je preflashovani firmware. Potrebna data a postup najdes na webu vyrobce. Predtim ovsem musis presne vedet, jaky model navigace vlastne mas.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod gEs v 16 srp 2011 12:49

Taky jsem si pořídil Prestigio Geovision 5500TMC a zatím spokojenost. Pořídil jsem si jej hlavně kvůli navigaci IGO Primo, takže MP3 a AVI přehrávač neřeším, ale zaraží mě jiný problém ato, že když navigaci připojím k autonapáječi, tak se mi ukončí iGO a zobrazí se mi mod připojení k PC, když jej ukončím jsem v základním menu navigačky a musím iGO spustit znovu :oops: což je vcelku opruz.
Prestigio GeoVision 5500TMC HD (800x480), iGO Primo 8.5.11.174710
gEs
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 srp 2011 19:44

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod SuperMUF v 28 srp 2011 18:09

Ahoj

už jsem to psal jinde :

jestliže je zvolen režim USB na USB Mass Storage, po obnovení napájení se navigace zrestartuje a poté co naběhne do menu tak se přepne do stejného režimu jako když je připojena k PC ... dá se z toho utéct ale Igo se musí spustit celé znovu ( nespí )

toto se děje vždy, vyzkoušeno několik nabíječek, děje se to za jakékoliv situace, tedy ať jsem v navigaci nebo třeba jen v hlavním menu ...

ale jde to vyřešit - po přepnutí USB do režimu MS ActiveSync je vše normálně v pořádku ...
Uživatelský avatar
SuperMUF
 
Příspěvky: 68
Registrován: 16 úno 2009 09:41

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod Brixi2 v 30 srp 2011 10:06

addam píše:
Takze se podivej na krabici od navigace a precti si na ni co sis vlastne koupil.

Co se tyce Tvoji druhe otazky tykajici se MP3, tak resenim je preflashovani firmware. Potrebna data a postup najdes na webu vyrobce. Predtim ovsem musis presne vedet, jaky model navigace vlastne mas.



Ano, už jsem to pochopil před cestou do HR, přeflešoval jsem a hral MP3 přes kazetovou redukci... Mno jaksi jsem to vyresil. Stejně je to ovšem poněkud nedomyšleno, protože pokud chci třeba posunout přehrávání MP3 na další, nebo změnit playlist, musím ukončit navigování.

Stejně tak nejsou aktuální mapy po koupi přístroje, nezná zo cesty ani u nás, ani třeba ve zmíněném Chorvatsku. A pokud jsem dobře pochopil dokumentaci (což možná ne), musím za akualizaci platit hned od začátku...
Brixi2
 
Příspěvky: 5
Registrován: 12 srp 2011 19:05

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod addam v 30 srp 2011 13:17

Brixi2, já si myslím, že před nákupem navigace ses měl u svého prodejce lépe informovat na vlastnosti produktu který sis vybral.
Já v našem eshopu u navigací PRESTIGIO například uvádím toto:
Není PRIMO jako PRIMO!
Navigační program iGO PRIMO používá více výrobců navigačních přístrojů. Různí výrobci mohou používat různě modifikované verze tohoto skvělého navigačního programu, což znamená že konkrétní funkce a vlastnosti se často liší. Navigace PRESTIGIO lze přirovnávat k navigacím NAVON - v obou případech je obsažen navigační program iGO PRIMO - takže považujeme za důležité zmínit některé odlišnosti mezi těmito značkami, aby se zákazník mohl lépe rozhodovat:

* PRESTIGIO neobsahuje přímo v navigačním programu funkci přehrávač hudby (vybrané modely navigací NAVON tuto funkci obsahují)
* PRESTIGIO používá mapy od společnosti TeleAtlas (NAVON používá mapy od společnosti NAVTEQ)
* PRESTIGIO obsahuje v mapě ČR "pouze" čísla orientační (NAVON obsahuje v mapě ČR čísla orientační a k tomu navíc kompletní čísla popisná v 99%)
* PRESTIGIO neobsahuje v mapách dopravní výstrahy (NAVON obsahuje dopravní výstrahy, takže řidič může být upozorňován např. na ostré zatáčky, prudká klesání, námrazu, apod.)
* PRESTIGIO neobsahuje funkci RealJunction (NAVON tuto funkci obsahuje)
* PRESTIGIO má v ceně zahrnutou pouze jednu aktualizaci map zdarma v prvních 30ti dnech od zakoupení (NAVON má v ceně zahrnuty všechny aktualizace map zdarma v prvních 12ti měsících od zakoupení)
* PRESTIGIO obsahuje v mapách více směrových návěstidel a míst kde se zobrazuje řazení do jízdních pruhů.
* PRESTIGIO je cenově levnější, než NAVON.


Dále u navigací PRESTIGIO v odstavci "Zápory této navigace" v našem eshopu uvádím toto:
Přehrávač hudby není integrovaný přímo v navigačním programu iGO PRIMO (jako tomu je u navigací NAVON). Nicméně i v navigacích PRESTIGIO je možno poslouchat hudbu na pozadí při navigování, pouze to není tak komfortní.
Pro úplnost dodávám, že pokud bys chtěl dodatečně dodělat hudební přehrávač přímo do navigačního programu, tak bys musel buďto použít cracknutou (kredenou) verzi programu PRIMO, včetně potřebných licencí, nebo by sis do programu PRIMO mohl dodělat volání externích aplikací z navigačního programu - v tomto případě volání nějakého hudebního přehrávače (např. TPCM, WinMediaPlayer, CorePlayer, apod.).


Co se týče aktualizací mapových podkladů, tak i o tomto píšu v popisu navigací PRESTIGIO v našem eshopu:
Aktualizace navigačního programu, map a doplňků:

* V ceně navigace PRESTIGIO je zahrnuta záruka nejnovějších map, což znamená že do 30 dnů od prvního použití navigace, si můžete zdarma stáhnout nejnovější mapy, které jsou k danému dni dostupné.
* V budoucnu si následně jakékoliv další aktualizace map můžete jednoduše nakupovat pomocí http://www.naviextras.com. Například mapa ČR se momentálně prodává za 14,95 EUR (cca 360 Kč).
* Pokud se aktualizacemi nechcete (z jakéhokoliv důvodu) sami zabývat, tak nám můžete svoji navigaci zaslat a my celý aktualizační proces provedeme za Vás. Pokud o tuto službu budete mít zájem, tak nám prosím nejdříve zavolejte, abychom se domluvili na podrobnostech.


A dále v průvodním dopisu (který vkládáme ke každé navigaci PRESTIGIO) píšeme mimo jiné toto:
Při prvním spuštění navigačního programu a nalezení GPS signálu, se automaticky provede tzv. GPS FIX. Od této chvíle začíná plynout lhůta 30 dnů, po kterou si můžete bezplatně stáhnout nejnovější mapy, které jsou k danému dni dostupné. Po zakoupení navigace si proto co nejdříve zkontrolujte na http://www.naviextras.com, zda existují nejnovější mapy. Nové mapy, doplňky a další aktualizace se stahují pomocí programu ToolBox, který si můžete zdarma stáhnout na zmiňovaném portálu.

Pro úplnost ještě dodávám, že je v podstatě skoro nemožné, aby nějaká navigace v sobě z výroby obsahovala nejnovější mapy. Vždycky nějakou dobu trvá, než se daný přístroj vyrobí, než se dostane do Evropy, než se dostane k distributorům, potom na velkoobchody, potom k prodejcům a nakonec ke koncovému zákazníkovi. Mezitím uteče třeba mnoho měsíců - tzn. výrobci map mezitím vydají novější mapy. Právě proto je např. u navigací PRESTIGIO tzv. záruka nejnovějších map - takže i kdyby sis tu navigaci koupil u nějakého prodejce, kterému ležela třeba 3 roky v regálu, tak po prvním spuštění si do 30ti dnů můžeš jednorázově stáhnout nové mapy.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod Brixi2 v 31 srp 2011 09:18

Děkuji Addamovi za rozsáhlé a poučené odpovědi.

BTW - pokud máš ještě chuť nas odpoveď - někde jsem četl, že se do toho dají dobastlit (mám s TMC) čísla popisná - zřejmě přes POI... Je to pravda?
Brixi2
 
Příspěvky: 5
Registrován: 12 srp 2011 19:05

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod addam v 31 srp 2011 15:48

Čísla popisná v navigacích s programem iGO PRIMO se na tomto fóru řešila již milionkrát - takže by blo dobré používat funkci "hledat" ;-)

Nyní odpovím jen v krátkosti - čísla popisná můžeš v programu PRIMO zprovoznit dvěma způsoby:
1) pomocí POI databáze od CEDA - tzn. cílovou adresu bys nezadával jako adresu, ale vyhledával bys ji jako bod zájmu (což není příliš praktické a málokdo to používá)
2) pomocí FPA souborů a map od NAVTEQ - tzn. cílovou adresu včetně čísla popisného bys zadával klasickým způsobem

Ty sis ale koupil navigaci PRESTIGIO a firma PRESTIGIO nakupuje mapy od TeleAtlasu a TeleAtlas nemá ve svých mapách čísla popisná.
Takže pokud bys chtěl čísla popisná tak bys musel mít potřebné soubory a licence - jinými slovy musel by sis někde obstarat cracknutou (kradenou) verzi programu a patřičné doplňky a tím se na zdejším fóru nezabýváme.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod elous v 01 zář 2011 06:45

Dobrý den,
na jiném místě fóra jsem vložil dotaz, bohužel žádná reakce ... tak to zkouším tady :-) :
na různých webovkách jsem se dočetl, že tato navigace má matný displej resp lesklý displej :? ... mohl by mi vlastník této mašinky upřesnit jak to vlastně je?
Uvažuji o jejím pořízení, ale ještě váhám .. Primo i na rozlišení 480x272 nebylo žádný blesk a procesor v 5500 TMC HD není o moc lepší. Ale Primo jako SW se mi dost zamlouvalo.
Za zodpovězení otázky lesku či matu předem děkuji ... ale uvítám i další zkušenosti a názory.
elous
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30 kvě 2009 14:47

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod Brixi2 v 01 zář 2011 08:19

Myslim, ze se jedna spise o mat. Nicmene - dal bych prednost SuperAmoledu nebo Retine.
Brixi2
 
Příspěvky: 5
Registrován: 12 srp 2011 19:05

Další

Zpět na OSTATNÍ ZNAČKY - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků