Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Zde řešíme ostatní (méně rozšířené) značky navigací - např. VDO Dayton, SYMORP, MEDION, DYNAVIX, NDRIVE, PRESTIGIO, SENCOR, BECKER, PANASONIC, X-SITE, PIONEER...

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod Brixi2 v 01 zář 2011 08:20

addam píše:Takže pokud bys chtěl čísla popisná tak bys musel mít potřebné soubory a licence - jinými slovy musel by sis někde obstarat cracknutou (kradenou) verzi programu a patřičné doplňky a tím se na zdejším fóru nezabýváme.


Vyrábím software, prot ho jiným nekradu. ;) Díky!
Brixi2
 
Příspěvky: 5
Registrován: 12 srp 2011 19:05

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod addam v 01 zář 2011 11:07

elous píše:Dobrý den,
na jiném místě fóra jsem vložil dotaz, bohužel žádná reakce ... tak to zkouším tady :-) :
na různých webovkách jsem se dočetl, že tato navigace má matný displej resp lesklý displej :? ... mohl by mi vlastník této mašinky upřesnit jak to vlastně je?
Uvažuji o jejím pořízení, ale ještě váhám .. Primo i na rozlišení 480x272 nebylo žádný blesk a procesor v 5500 TMC HD není o moc lepší. Ale Primo jako SW se mi dost zamlouvalo.
Za zodpovězení otázky lesku či matu předem děkuji ... ale uvítám i další zkušenosti a názory.

Displej u navigací PRESTIGIO řady 5500/4500 je bez-okrajový - stejně jako skoro u všech navigací z posledních let, takže na sluníčku je hůře čitelný a více náchylný na odlesky, než tomu bylo u starých navigací se starými displeji.

Krycí sklo je z matného materiálu (stejně jako třeba u navigací NAVON, GOCLEVER, apod.) - tzn. není to dokonalé zrcadlo jako často bývá u různých čínských krabiček, nebo také třeba u nejmenovaného modelu TOMTOM ;-)

V každém případě je vhodné si dříve nebo později zakoupit sluneční stínítko (kšilt), protože bez něj se s většinou "moderních" navigací nedá ve slunných dnech jezdit.

Pokud bys chtěl, tak po předchozí domluvě můžeš přijet k nám do prodejny a vezmeme si pár navigací (včetně PRESTIGIO) a budeme spolu jezdit v autě, abys na vlastní oči viděl, jak na kterou navigaci uvidíš. To je jediný objektivní způsob, jak zjistit čitelnost displeje, protože různí lidé to mohou vnímat různě...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod elous v 01 zář 2011 12:14

Pro admina.

Děkuji za nabídku, ale mám to kapánek z ruky ... Příbramsko není co by kamenem dohodil :-). Uvažuji o nákupu nové navigace ... Mio C720 mi blbne a zabývat se jeho opravou nemíním. Tak sonduju jaká by byla vhodná ... a preferuji SW Primo ... iGO8 není špatný, ale zkusil jsem Primo ..a zpět se přechází špatně :-). Snad něco vyberu :-).
Díky.
elous
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30 kvě 2009 14:47

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod addam v 01 zář 2011 15:32

Není zač děkovat - jsem si jistý, že stejnou možnost vyzkoušení a otestování vybraných navigací v autě ještě před zakoupením, Ti poskytne jakýkoliv prodejce ve Tvém okolí.
Mimochodem, já pocházím ze Sedlčan, takže jsme v podstatě krajané ;-)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Prestigio GeoVision 5500TMC - co dělám špatně?

Příspěvekod danikr v 09 zář 2011 05:33

Po delším rozhodování jsem si asi před měsícem koupil navigaci Prestigio GeoVision 5500TMC. Jsem s ní celkem spokojený.
Baterie vydrží opravdu poměrně dlouho. Hodně záleží na intenzitě podsvícení. Takže v létě to může být na slunci 1,5hod a večer 4 hodiny. Při nabíjení z auta je to ale jedno.
Vestavěné Igo Primo má ne moc povedený skin, naštěstí se dá poměrně lehce změnit. Nainstaloval jsem si tam spouštěč pro navigace Dejvid z tohoto fóra. Koupil jsem si mapy i navigaci Smartmaps (originální instalační DVD přes Aukro, za dobrou cenu - přímo od výrobce to stojí opravdu hodně). Takže se dá na tom provozovat geocaching a navigace s odolným poloprůhledným pouzdrem je vhodná i pro turistiku. Citlivost GPS je velmi dobrá. Uvnitř místnosti je to samozřejmě mnohem horší, ale venku nebo v autě se okamžitě, nebo do pár sekund chytne 8 až 10 satelitů.
Problémem u této navigace je automatické podsvícení. V přítmí funguje skvěle, ale na plném slunci je na nic. Automatika se musí vypnout a zapnout ruční nastavení podsvícení, pak je vše v pořádku. Ale i tak na přímém slunci to chce krycí štít okolo navigace - ale bez něj neobstojí asi žádná navigace.
Tím, že se dá lehce dostat do Windows CE 6 se dají doplnit různé hry, programy, prohlížeče obrázků, videa, hudby.
Držák navigace jsem musel trochu upravit (zapilovat hrany) - šel strašně moc ztuha. Ale při sklopení je malý a funguje dobře.
Funkce TMC v této, ale i v ostatních navigacích je celkem na nic. Musí být dobré atmosférické podmínky aby šel chytnout signál vysílače a navíc aktuálnost informací je trochu pochybná.
Igo Primo jako takové funguje bezvadně a na tomto poměrně dost kvalitním displeji vynikne. Velké rozlišení je opravdu dost poznat.
Kdo si koupí tuto navigaci hlavně proto aby správně dojel do cíle, tak bude spokojený.
Porovnával jsem ji v obchodech s ostatními a jediná konkurence je TomTom v cenové kategorii 4 až 6 tisíc. A to jenom tím, že má kvalitnější dotykové ovládání. Protože Igo Primo je na navigování fakt nejlepší.
danikr
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23 črc 2011 22:11

Předchozí

Zpět na OSTATNÍ ZNAČKY - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků