Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Becker Traffic Assist Highspeed II (7988)

Zde řešíme ostatní (méně rozšířené) značky navigací - např. VDO Dayton, SYMORP, MEDION, DYNAVIX, NDRIVE, PRESTIGIO, SENCOR, BECKER, PANASONIC, X-SITE, PIONEER...

Becker Traffic Assist Highspeed II (7988)

Příspěvekod dalanik v 19 říj 2010 11:04

Ahoj,

dostal jsem nejaky stary becker (7988) od kamose abych mu nahral neco novejsiho, tak jsem ho unlocknul a nahral Primo (1.0) - funguje to i kdyz jsou tam CE4.2! Ted jen mam probem rozhodit TMC a nastaveni jasu displeje. Nevite nekdo co ma byt v sys.txt aby fungoval TMC (port/rychlost/protokol)? Taky kvuli nastaveni jasu predpokladam ze potrebuji neco ve power settings v SYS.TXT ale nic zatim nefungovalo. Nasel jsem v datazip konfigurace pro ruzne Beckry a zkusil vse ale ani jeden nefungoval :(

Dik,
D.
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: Becker Traffic Assist Highspeed II (7988)

Příspěvekod Ivo K v 19 říj 2010 13:21

To je ti těžké něco poradit. Pokud jsi prošel různé data.zipy pro Beckery a nefungovalo žádné nastavení.
A co tam bylo za původní navigační SW. Z toho to nejde "vytáhnout"?
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Becker Traffic Assist Highspeed II (7988)

Příspěvekod dalanik v 19 říj 2010 13:46

Je tam najaky ultra-stary sw, podle loga v "o programu" bych rekl ze nejaky navigon, ale ma to oznaceni Beckra, ne Navigonu...
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: Becker Traffic Assist Highspeed II (7988)

Příspěvekod amatér v 19 říj 2010 16:11

Pokud byl přístroj Becker stavěn pro sw. Navigon, TMC nezprovozníš, jsou tam jiné parametry. Je to ten samý problém, jako bys do Navonu místo iGO8 nainstaloval sw. od Navigon, také by ti TMC nechodilo.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Becker Traffic Assist Highspeed II (7988)

Příspěvekod dalanik v 19 říj 2010 18:15

Asi jo, ale pokud se nemylim, je nekolik vice-mene standartnich protokolu na TMC, tak jsem si rikal ze je sance ze funguje....
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: Becker Traffic Assist Highspeed II (7988)

Příspěvekod dalanik v 21 říj 2010 09:43

Tak jsem to testoval a zda se ze to funguje!

Smazal jsem si primo (neni tam dost mista) a dal iGo8. Pak jsem spustil sken TMC a naslo to TMC a zacalo skenovat FM. Predpokladam ze nic nenajde protoze nemam antenu. Ale naslo to a skenuje. Takze asi je to kompatibilni.

Pak jsem z SYS.TXT zkopiroval radky pod [tmc], smazal iGO8 a vratil Primo, do SYS.TXT vlozil zkopirovany obsah [tmc] nastaveni.

Pouzivam data.zip pro 320x240, pokud je to dulezity. No a ted, s ohledem ze jsem TMC v zivote nepouzival ani nevidel :) - jak zjistim ze to funguje??? V iGo8 je to jednoznacny - sken, najde to, skenuje FM. V Primu nic neni videt. Mam tam jen TMC on/off, a nic vic? Jak mam otestovat zda Primo vidi TMC?

Diky,
Dalibor
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: Becker Traffic Assist Highspeed II (7988)

Příspěvekod SvoDa v 21 říj 2010 10:02

ikona TMC, která po kliknutí na ni otevře obrazovku s TMC událostmi a nalezenou frekvencí je jak na mapě (vpravo nahoře pod tlačítkem rychlého menu) tak i v základním menu (pod náhledem mapy vedle tlačítka ukončit).
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Becker Traffic Assist Highspeed II (7988)

Příspěvekod dalanik v 21 říj 2010 12:23

Hm, nic se mi tam nezobrazuje.... musim neco mit v sys.txt?
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: Becker Traffic Assist Highspeed II (7988)

Příspěvekod SvoDa v 21 říj 2010 12:31

v sys.txt pro Primo není to samé jako pro igo8. Mrkni se do Primo data.zip/config/devices/přístoj.ini, jak vypadají zápisy pro tmc.
Toto je např. z navonu 560
Kód: Vybrat vše
[tmc]
source="royaltek"
port="COM,1"
internal_tmc_name="royaltek"
tuner_alg_search_force_on=1
tuner_alg_search_timeout=10000
tuneralg_rds_packet_timeout=6000
tuneralg_8a_packet_timeout=6000
tuneralg_3a_packet_timeout=20000
tuneralg_last_8a_packet_timeout=10000

a např.toto se vykrystalizovalo pro MIOCx20 jelikož mezi devices není
Kód: Vybrat vše
[tmc]
saved_config_available="1"
saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_GNSPORT"
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="1"
saved_config_available="1"
auto_tuning="1"


a to by mělo stačit + to, že přístroj tmc podporuje
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Becker Traffic Assist Highspeed II (7988)

Příspěvekod dalanik v 21 říj 2010 14:49

Nechal jsem tam konfigurace z iGo8 a Smaznul Primo 1.0, a dal tam Primo 1.1 a... funguje to! Hned to zobrazilo ikonu TMC a po kliknuti zacalo skenovat, takze dobry! Diky za rady.

D.
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Další

Zpět na OSTATNÍ ZNAČKY - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků