Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Radio s Navigaci z Chiny - Igo8 nelze spustit

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Radio s Navigaci z Chiny - Igo8 nelze spustit

Příspěvekod juramac v 13 říj 2009 20:03

Zdravim. Predem se omlouvam, pokud se budu vyjadrovat trochu "nesrozumitelne a za link. Nejde o reklamu ale o specifikace.
Koupil jsem radio s navigaci, ktere udajne podporuje krom jineho i iGo. zde jej najdete :
http://www.chinacargps.com/digital-touc ... p-577.html
Udajne ma podporovat windows CE 5,0, takze problem by snad byt nemel.....
Dnes jsem k nemu koupil originalni iGo8 na 4GB microSD pro PDA (jina verse k mani neni) . Strcil jsem microSD do slotu, ale nic nenabehlo, zadny setup, jen, ze nevidi navigacni software.Podle navodu u radia jsem sel tedy do navigation setup, kde je mozne nastavit rucne cestu a je videt obsah SD a na nem jsou ctyri slozky - nejake 2577,pak 2 hry a nakonec slozka iGo8 . Ale v ni jsou pak podslozky jazyku,map apod, ale zadny spousteci exe, ktery je zrejme potreba nastavit..... A v tech podslozkach v adresari iGo8 neni nic, jevi se prazdne ,nebo lepe receno, to "chytre radio" ,tam uz nic nevidi. Jedine exe soubory jsou jen v onech ostatnich adresarich - 2577 a v hrach , ale ty samozrejme s navigaci nemaji nic spolecneho.
Takze defacto nemohu navigaci vubec spustit, protoze ten system nevidi cestu ke spousteni... Cekal jsem, ze se po vlozeni SD spusti sam nejaky setup, ale nespustilo se nic a ani nejde nastavit cestu, neni kam...... Nemate nekdo tuseni, kde muze byt zakopany pejsek ? Nejsem fanda PC, tento svet je mi vzdaleny, k praci i zabave pouzivam jen mac, toto je po velmi dlouhe dobe me setkani s PC a windy v jakekoliv podobe... Obavam se, aby zase nebylo na dlouhou dobu posledni...... ;)
juramac
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2009 14:53

Re: Radio s Navigaci z Chiny - Igo8 nelze spustit

Příspěvekod vovi v 13 říj 2009 20:10

Ta verze s adresářem 2577 je instalační - určena pro PDA. Kromě případných zápisů do registrů ale "jen" přejmenuje APPLICATION.DAT na IGO8.EXE. Pokud to uděláš ručně, mělo by to už běhat (pozor ale, jseš na origo kartě, na níž je vázaná licence - všechno si nejprve pečlivě zazálohuj, aby ses při případném neúspěchu mohl vrátit k původnímu stavu).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Radio s Navigaci z Chiny - Igo8 nelze spustit

Příspěvekod juramac v 13 říj 2009 21:05

Diky za radu.
Takze jsem zkusil spustit tu navigaci v radiu z adresare 2577 , kde je autorun.exe. Ale opet bez uspechu. Nic neprepsala, alespo ne ,co vidim.
Zvolil jsem rucne autorun.exe ,vratil se , spustil navigaci, nekolik vterin se presypali hodiny,ale pak se opet nic nedelo......Navic, v tom adresari 2577 je jen autorun.exe, ale zadny Application.dat. Ten neni ani v zadnem jinem adresari, alespon ne v tech, co vidim v radiu.
Takze jsem se nedostal o nic dal. jsem uplna windows lama, takze nevim ,jak dal....... Pokud mas na mysli, abych to na karte upravil pres PC , tak to bude asi take problem ,nemam zadne PC ve svem okoli k dispozici...I kdyz to bych asi sehnal i se cteckou SD karet...... Takze jeste jednou diky za odpoved, ale asi me bude nejlepsi vezt za ruku...... :) Co, kde a jak zmenit apod...... Myslis, ze by jsi to dokazal? Pridavam pripadne svuj e-mail juramac@me.com
juramac
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2009 14:53

Re: Radio s Navigaci z Chiny - Igo8 nelze spustit

Příspěvekod vovi v 13 říj 2009 21:41

Kromě adresáře s instalátorem (2577) by tam měl být ještě adresář IGO8. A v něm je soubor, ze kterého se instalací "vytvoří" spustitelný IGO8.EXE.
Strč si kartu do normální čtečky připojené k PC a měl bys tohle všechno vidět - ty různé čínské navigace mívají utilitku, která dokáže zobrazit všechny dostupné EXE soubory - čili nezobrazí ani složky, které takové soubory neobsahují.

Na PC (v průzkumníku) bys měl na kartě vidět i tu složku IGO8 a v ní ten soubor APPLICATION.DAT (možná se může jmenovat i trochu jinak, ale pochybuji o tom) - velikost by měla být cca 6,5MB. Pokud tam je, tak jej přejmenuj na IGO8.EXE a pak už by v tom rádiu mělo být to IGO v nabídce ke spuštění.

POZOR: Ty řeči o záloze nepodceňuj - než se pustíš do jakýchkoliv operací s kartou na PC, tak si nejdříve celý její obsah zkopíruj, nejlépe do extra složky (a ověř si, že máš na PC nastaveno zobrazování i skrytých a systémových souborů - ať zkopíruješ opravdu všechno).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Radio s Navigaci z Chiny - Igo8 nelze spustit

Příspěvekod Ivo K v 13 říj 2009 21:48

Prvně si ale celou kartu na PC zahálohuj(nakopíruj)!

Soubor APPLICATION.DAT je ve složce iGO8 a přejmenovat ho můžeš na iGO8.exe sám na PC.

Také je nutné zjistit rozlišení displeje autorádia a podívat se do data.zip jestli toto rozlišení obsahuje.

"Rozchození" iGO8 nemusí být jednoduché, budeš muset si něco o instalaci iGO8 zde na fóru přečíst.

Pročti si vlákna: "iGo8 a různá zařízení - postupy, problémy a dotazy, které se týkají jednotlivých značek navigací."

Edit: Než jsem to naťukal, tak vovi byl rychlejší. :oops:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Radio s Navigaci z Chiny - Igo8 nelze spustit

Příspěvekod juramac v 13 říj 2009 22:01

Na karte vidim, alespon v radiu- PC momentalne nemam, adresar iGo8 , ale alespon v radiu tam jsou videt jen podadresare s mapami,jazyky apod. Ale vsechny podadresare se jevi, jako prazdne, vsechny obsahuji jen [..] Application.dat ani jineho nevidim . Takze jestli vam dobre rozumim, tak tato uprava se musi udelat na PC - po zaloze cele SD karty nekam do samostatne slozky,na PC toho zrejme uvidim vic. a znamy, co dela v pocitacove firme technika by si s tim mozna poradil. .....A nebylo by lepsi udelat v tom PC identickou kopii one SD karty , teprve tu takto upravit - original si radeji nekde dat stranou a zkusit do radia dat pak tu upravenou kopii ? Myslite, ze by to slo ? Jeste jednou se omlouvam za mozna hloupe otazky, ale svet windows a PC jde jiz mnoho let jaksi mimo me.....
juramac
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2009 14:53

Re: Radio s Navigaci z Chiny - Igo8 nelze spustit

Příspěvekod Ivo K v 13 říj 2009 22:10

Kopie karty nebude fungovat. Licence, která je součástí instalace na kartě je vázána na číslo Tvojí konkrétní karty.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Radio s Navigaci z Chiny - Igo8 nelze spustit

Příspěvekod vovi v 13 říj 2009 22:11

Jo, je to tak - to rádio zobrazuje jen strukturu adresářů a v nich jen EXE soubory. Ostatní bude vidět jen na PC.

Ta identická kopie karty je dobrá jen jako záloha - licence iGo8 je vázána na ID karty a to je pro každý kus unikátní. Takže ta kopie sice uchová všechny soubory, ale nebude fungovat. Ale to přejmenování opravdu postačí, jen je třeba to udělat v PC (ona by se asi cesta našla i přímo v tom rádiu - např. zkopírovat si na tu kartu třeba Total Commander, ten pak spustit půjde, a přejmenování by prošlo přímo v radiu); a to PC bych doporučoval už jen kvůli té záloze ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Radio s Navigaci z Chiny - Igo8 nelze spustit

Příspěvekod juramac v 13 říj 2009 22:36

Diky moc za rady, zitra to necham procist znameho z te pocitacove firmy a zkusime to. Snad to bude fungovat. Jeste jednou moc dekuji za rady a za vasi trpelivost s PC analfabetem...... :) Dobrou noc.
juramac
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2009 14:53


Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků