Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

neznačková kopie GPS a iGo8

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod hanka v 21 kvě 2009 18:25

Smazáno "save" a je to !

Moc Vám děkuju chlapi. Kdo umí ten umí :-) .

Až mi oschnou slzy radosti a naberu odvahu se GPS dotknout (softwarově), rád bych si přidal do iGo mapy okolních států. Jako debil se domnívám, že stačí mapy poze nakopírovat do složky maps - nebo mne čekají nějaká překvapení?
Po tom, co jsem si do teď užil se mi nechce riskovat.
hanka
 

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod deusexx v 21 kvě 2009 19:41

Tak si kartu nakopči do PC(celou) a pak můžeš experimentovat,co ti slzy dovolí :D
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod hanka v 21 kvě 2009 20:16

karta nakopčena na každém HDD co mám (11x - pro jistotu :-) ).
Budu si tedy ve volných chvilkách hrát a možná po několika měsících se z debila stane normální člověk. Protože abych pravdu řekl, skoro vůbec nechápu o čem se na http://www.tomasii a tady ve foru mluví. Prostě na PC dělam jiné věci ...

ještě jednou díky za rady.
hanka
 

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod tomasii v 21 kvě 2009 20:28

Sakra, tak to je dost důležitá připomínka. Já se snažím na webu všechno psát tak, aby to bylo co nejsrozumitelnější, a teď tohle. Holt zase ta profesionální slepota. :( :( :(

Můžeš mi napsat, co je ti nejvíc nesrozumitelné? Třeba bych to mohl trochu provětrat. :idea: :idea: :idea:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod hanka v 22 kvě 2009 00:48

Možná je to jen tím, že používáte svou vlastní speciální terminologii, která je všem znalým jasná ale začátečníka zmate. Jako například pužívání amerikanismů typu changer=měnič/přepínač ( vtomto případě skinů=jak vypadá grafický výstup na displeji GPS=hardware satelitní navigace=ta krabička satelitní navigace s displejem=zobrazovačem).
Jasně že čeština je v oblasti IT poměrně krkolomná, ale kombinace používání speciálních výrazů s tím, že nevím co vlastně chci a proč je pro začátečníka zdrcující.
Možná je to tím, že na http://www.tomasii dáváte příliš mnoho variant postupu, příliš mnoho nabídek ke stažení, atd. Pro začátečníka je určitě vhodnější mít k dispozici jen jedinou - jednoduchou a ověřenou variantu postupu, vše na jedné stránce a chronologiky seřazené podle pořadí použití, nejlépe ještě doplněné fotkami displeje s popisem. A teprve když začátečník zvládne základy, pochopí názvosloví a systém práce při úpravě / opravě navigace by měl mít možnost se vrátit na začátek a už mnohem zkušenější vybrat si z dalších možností řešení a úprav.
Ještě než jsem se odhodlal vstoupit do diskuze tady na foru, jsem dal odkaz na http://www.tomasii kámošovi, který zápasil s navigací v N66 s tím, že http://www.tomasii je nejlepší web o navigacích v češtině a možná i včetně anglicky psaných, co se mi podařilo na netu najít. Po dvou dnech mi napsal, že je na http://www.tomasii uplně vedle (zmatený) a nakonec našel řešení někde jinde.
hanka
 

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod SvoDa v 22 kvě 2009 05:51

No, nechci tu rozpoutat polemiku na téma +/- tomasii webu, ale zakladatelé tohoto fóra a nejčastější přispěvatelé, mající navigaci přes rok a začínající v drtivé většině s modelem MIO by se bet webu tomasii ve svých začátcích vůbec neobešli.

Sám píšeš velice správně:
hanka píše:Budu si tedy ve volných chvilkách hrát a možná po několika měsících se z debila stane normální člověk. ....

Naprosto s tebou souhlasím, tímto si prošla většina z nás.Už jsem tu na mnoha místech psal, že po té, co jsem si koupil loni v lednu MIO, tak jsem nejdříve pár týdnů poctivě pročítal různá fóra a weby, a měl v přístroji stále defaultní nastavení, než jsem se začal orientovat natolik, abych si troufl do SW nějak zasahovat a experimentovat.
Problémem většiny "začátečníků" je to, že včera koupený přístroj chci mít dnes na úrovni všech pro mne výhodných, popř. dokonce všech dostupných vychytávek, co pak většinou končí dotazy : pomoc, nahrál jsem tam to a to, nefunguje mi to, tak jsem to vymazal ale smazalo se mi i tamto a teď nejde, nic ... přitom málokoho napadne, pořídit si před jakýmkoliv experimentováním poctivou zálohu MFD i SD, aby bylo co v případě problému, co vracet. Zálohy je pak dobré dělat v rámci experimetování opakovaně (já je dělám cca 1x za 14dní, popř. před většími změnami. Taky je dobré mít jednu nebo více SD na testování a jednu ne "používání".
Myslím, že postačí být trpělivý a snažit se vnímat to, co je na tomasii webu napsáno a začít sekcemi FAQ, pak Návody a pak zbytek.
Mnoho důležitých rad je i na tomto fóru, přestože, nebo možná právě proto, již má přes 20000 příspěvků a pro mnohé je lepší se zeptat, než si to tu pročíst nebo přes search.php prohledat.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod Ivo K v 22 kvě 2009 09:06

- Navigace, nejsou jednoduchá zařízení. Jsou to vlastně malé počítače a proto si musíme uvědomit, že je nutost si o této problematice dost nastudovat! Pokud chceme v navigací dělat úpravy, tak nám musí být jasné, že toto bude mnohe složitější než nějaké obyčejné nainstalování programu na PC.

- "vlastní speciální terminologie" - někdy to bohužel jinak nejde. Na webu tomasii, si ale můžeš přečíst co to vlastně ten např. changer je, a jesli ho budeš vůbec potřebovat.

- "příliš mnoho variant postupu" - jinak to nejde! Neexistuje jednoduchý univerzální návod jak to či ono udělat! Nikdo z nás nemá potřebné vstupní informace o HW a SW navigací pro které se úpravy dělají. Toto by musel poskytnout jedině výrobce a ten to neudělá, protože je to jeho knowhow. Většinou se postupuje dle zkušeností profíků, kteří programují jiná zařízení a systémem pokus/omyl.
Navíc každá navigace se chová odlišně od druhé. To co funguje na jedné nemusí fungovat na druhé. Proto je nutnost, aby se návody "větvily".
Někdy stačí, když určitý program, který Ti běžel, upravil poměr vnitřní paměti a následující program již nespustíš! Je nutné třeba tvrdé vypnutí navigace.

- Závěrem. Navigace není PC! A k tomu musíme tak přistupovat! Kdo chce v navigaci něco měnit a upravovat musí si hodně věcí nastudovat a věnovat tomu potřebný čas!

Všem přeji mnoho úspěchů při tunění!
:D :D :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod hanka v 23 kvě 2009 22:09

jj :roll: díky moc
hanka
 

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod kuvap v 20 čer 2009 00:18

Ahoj,
mám taky jednu "neznačku " a vím že jej dělá stejnej výrobce. Respektive stejný střeva jiný kabát. A já nejsem debil ( ;o) ) a udělal si zálohu než jsem do toho začal vrtat. takže jestli ji chceš, pisni mi na kuvap ačkostakovymtimkrucankem centrum téčka cézet. Akorát nemám ještě zmapované jak je to s klíčem. Teda jestli je to IGO přenositelné. Takže nevím jestli ti to pomůže ale ta možnost tady je. Držím palce
kuvap
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19 čer 2009 23:47

Mam Sencor radio s GPS

Příspěvekod david539 v 21 čer 2009 19:14

Cawte kupil som si Sencor radio s GPS typ SCD 9104 GPS mam tam nejake Cydle cez ktore mi nacitava Gps-ko mam sloty na SD kartu ale neda sa pripojit do PC cez kabel a chcel by som si tam nainstalovat IGO8 ale neviem ako dal som si subor na pametovu kartu v radiu som ju otvoril ale radio neotvorilo mi tie subory z IGO 8 tak teraz neviem ako to tam dostat. prosim HELP mozete pisat na david539@azet.sk .Podla vsetkeho mam tam nainstalovane IGO neviem ake a mapy mi nacitava z pamete radia ale neviem sa nijako dostat ku nej :-( PLS HELP
david539
 
Příspěvky: 255
Registrován: 21 čer 2009 18:33

PředchozíDalší

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron