Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

neznačková kopie GPS a iGo8

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod hanka v 19 kvě 2009 23:59

Koupil jsem neznačkovou navigaci (značky GPS) silně připomínající Mio s mapou ČR na SD kartě.
Navigace - iGo bylo funkční až do okamžiku, kdy jsem v menu iGo stlačil tlačítko "reset recent" (nebo tak nějak)s úmyslem odsranit následky mého hraní si s navigací.
Od té doby při náběhu iGo v okamžiku "starting" = restart, restart, restart.....
Pročetl jsem web.tomasii, spoustu příspěvků tady, dost toho vyzkoušel - a došel k závěru, že jsem asi debil

Dokáže někdo poradit debilovi?

Jedná se o tuto http://cgi.ebay.com/4-3-Car-GPS-SAT-NAV ... 7C294%3A50 navigaci, iGo na SD kartě
hanka
 

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod deusexx v 20 kvě 2009 06:53

Na kartě máš jenom mapu nebo celé iGO8?Máš zálohu karty a GPS?Co to udělá pokud to připojíš k PC,vidíš to jako disky a můžeš se v tom pohrabat?Trochen se rozepiš,bo jinak ti tu asi moc neporadíme.Pokud se dostaneš na soubory,tak by možná nebylo od věci nafotit strukturu rootu a dát to sem.Kde jaké oko soudruha by to vidělo a možná by se našel někdo,kdo poradí.Pokud máš celý iGO8 na kartě,co to dělá, když tam karta není?Šlape to?(myšleno softíky,který jsou v GPS).Atd,asi bych se mohl ptát do večera.Takže zjisti a písni. ;)
Píšeš:při náběhu iGo v okamžiku "starting" = restart, restart, restart.....Restart čeho?iGO nebo celé GPS?
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod SvoDa v 20 kvě 2009 07:23

Udělej co radí deuss a taky po záloze smaž složku SAVE v iGO8, možná bude problém v nějaké chybě při onom resetu do továrního nastavení. Nahraj zpět zálohu. Někdy také postačí úplné vypnutí přístroje (nejen uspání) a jeho znovuzapnutí, kdy se načtou čistá windows.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod deusexx v 20 kvě 2009 08:25

To SvoDa Dane, save mě taky napadl,ale spíš bych to viděl,jak píše,že pročetl Tomášuv web,jestli si tam nedal ppath a tím jak to ????restartnul,jestli se to neporušilo ten soubor(pokud ho tam teda dával) a nebo úplně nevymazalo.Hold se bude muset trochen rozepsat.Zas mě ale nesedí ty restarty.Spíš bych bral,že mu to vůbec nebude reagovat na ikonu a poklikání na ni.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod hanka v 20 kvě 2009 08:52

Diky za rady. Jsem v totálním časové stresu, a proto se může občas stát, že bude moje reakce opožděná.

Komplet iGO je na kartě.
Protože jsem debil, zazálohoval jsem kartu až po pádu.
V současné době ( po zformátování karty ve foťáku a následném zformátování v navigaci) už Wokna navigaci rozpoznají a vidím soubory na kartě (mám tam v současnosti pouze iGo). V průzkumníkovi vidím pouze kartu, žádnou vnitřní paměť navigace (pokud vůbec nějakou má - samozřejmě že má, z čeho by nabíhal operační systém, že?)
Po vyjmutí karty má navigace snahu pracovat (fotky, hudba,...) ale nemá s čím.
Při pádu při náběhu iGo dojde zřejmě k pádu celé GPS (vynulování hodin).
Uspání, vypnutí ani tvrdý reset nepomáhá ( zkoušeno s kartou i bez karty).

Dle rady vymažu složku "save".
Přijdu sem zase až v noci, nahlásím výsledky po smazání "save" a případně přidám fotky rootu na kartě (doufám že to budu umět, neboť jsem debil)
Diky nastotisíckkrát , že mi věnujete svůj čas.
hanka
 

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod hanka v 20 kvě 2009 09:03

To SvoDa.
V soušasnosti používám opět igo ze zálohy( pořízená až po pádu iGo) bez jakychkoli doplňků a vylepšení z www.tomasii.
Gps reaguje, po zapnutí vyhledá satelity a automaticky nastaví čas.
Po spuštění aplikace "navigace" z rootu GPS se iGo rozeběhne a načítá až do zobrazení hlášky "starting" v pravém dolním rohu displeje - pak pád a restart GPS.
hanka
 

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod SvoDa v 20 kvě 2009 09:14

Budeš sem muset dát popis toho, co máš na té kartě.
Ten pád v rámci "starting" vypadá na tu SAVE a nemůže to najít něco, co je v SAVE/system.ini nastavené. Už jsi SAVE smazal a dělá to i potom?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod vovi v 20 kvě 2009 09:24

Spíš bych tipoval, že bude mít na SD i "v rootu" stejný SYS.TXT. Je třeba, aby každý iGo8.EXE měl u sebe SYS.TXT se správně nastavenou cestou k aplikaci, případně ke skinům. Při STARTING by to mělo načítat právě data ze skinu (pokud se ovšem nepletu, hihihi).

A pak bych se ještě podíval, jestli jsou DATA.ZIP a obsah Content/Skin na kartě i v paměti stejné.

Ale to smazání SAVE by mělo být na prvním místě.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod SvoDa v 20 kvě 2009 09:46

JJ, vovi má pravdu. V rámci starting se načítají údaje z data.zip, sys.txt a system.ini, takže může být něco špatně v sys.txt. Kdyby byla ale špatná cesta v sys.txt k igo8, tak by to myslím spadlo hned na začátku s tou hláškou program not found,...
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: neznačková kopie GPS a iGo8

Příspěvekod vovi v 20 kvě 2009 10:08

Speciálně bych se podíval po té položce "theme=...", případně "project=..."
Konkrétní obsah pak závisí na použité verzi DATA.ZIP, obvykle tam bývá "ui_igo8", ale mohou být i jiné hodnoty.

UI_IGO8 je default hodnota; pokud v SYS.TXT tato položka vůbec není a v DATA.ZIP je jiná varianta, pak by to mohlo dělat právě tenhle pád při STARTING.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Další

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků