Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navigace z aukra

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Re: Navigace z aukra

Příspěvekod addam v 09 říj 2012 10:40

Jendo, a jak jsou u té navigace řešeny aktualizace zdarma?
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Navigace z aukra

Příspěvekod amatér v 09 říj 2012 11:18

@ jenda
Pro páne krále, chlape přečti si po sobě co píšeš:
" Při rychlosti cca 200 km ukazuje oproti mostům na dálnici rozdíl v cca 5 m." :roll:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navigace z aukra

Příspěvekod Jarouš v 09 říj 2012 11:31

Jenda nám zřejmě chtěl zdělit, že navigace je tak rychlá, že načítá mapu tak rychle, že při rychlosti 200km/h má navigace zpoždění pouze 5 m.(i když nevím,kde ten údaj vzal,protože pokud se nepletu, tak žádná navigace neukazuje vzdálenost před mostem a proč by to taky ukazovala)Neumím posoudit, jak je rychlá moje navigace, protože rychlostí 200 km/h jsem nikdy nejel a na 100 % ani nikdy nepojedu.
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Navigace z aukra

Příspěvekod amatér v 09 říj 2012 11:53

Jo, jenda je holt vysmátý, aktualizace zdarma, navigace přesnější než záměrná odchylka NASA, při rychlosti 200km/h rozezná časový úsek ve kterém projede 5m :lol: . Co víc si přát :D On si snad myslí, že jsou tu samí blbové.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navigace z aukra

Příspěvekod Miroš v 09 říj 2012 12:03

Ten má reakci, 5 m ujede za desetinu vteřiny. Klobouk dolů.
Mio C520FT, iGo Primo 9.6.13.263722 f&a - TTSpro Zuzana spouštěč
MS Lumia 640 LTE W10 a Xiaomi Redmi Note 4 Nougat - Sygic GPS Navigation
Uživatelský avatar
Miroš
 
Příspěvky: 783
Registrován: 06 čer 2009 16:11
Bydliště: Podbořany

Re: Navigace z aukra

Příspěvekod tomasii v 09 říj 2012 13:49

Nechtěl bych Jendu odrazovat. Mám taky pěknou 6" navi z DX pro podporující i české prostředí, dokonce s CPU 677MHz a s ostatními stejnými parametry, jako má jeho vyvolená. Byly v ní TA mapy pro USA 2009 (navi kupovaná 2011 ve verzi pro EU) a výborná češtína typu dodělej si sám. Příklad překladů EN => CS:

Are you sure to adjust? => Činit tebe potřeba až k přizpůsobit?
System resource shortage. Please close some running applications. => Osoustava kratochvíle ne dostatečný. Blízký nějaký plán.
Please quit music player before running this function => Hudba běh. Tato být v činnosti dělostřelectvo cvičení teď. Být příjemný opustit hudba.
Close all => Blízký celek.

A tak bych mohl pokračovat s celým překladem. Ještě že ty anglické originály jsou správně a tak se dají vytvořit rozumné české ekvivalenty. Podobné to bylo s aktivací BT a dalších funkcí. Chce to ale vlézt do Residentflash2 a v ní se vyřádit. Prostě typické DODO. Co bych ale chtěl za $78,-, čili nějakých 1.200,- Kč včetně dopravy.

Na druhou stranu je to zase legrace, ne? :lol: :lol: :lol:

PS.: FW navi nejspíš úplně dobře optimalizovaný není, něco spotřebuje i vykreslování 800x480, ale stará C520 je přece jen o něco rychlejší.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace z aukra

Příspěvekod kubrticek1 v 09 říj 2012 19:31

S kámošovou čínou 64MB jsem se též setkal s hláškou Osoustava kratochvíle ne dostatečný. :D . Je vidět, že té zábavy je tam víc. :lol:
kubrticek1
 
Příspěvky: 109
Registrován: 07 dub 2012 21:50

Re: Navigace z aukra

Příspěvekod mirek1011 v 09 říj 2012 20:52

Jenda chtěl jen říct, že dobře nakoupil. Ono dneska jsou na netu přehršle krásných skříněk, tomu někdo prostě neodolá .... Ale - jak se tu píše - co s tím navisoftem, co v tom je, čím a kde to pak držet při životě? Podobný číny mají na Tescu - Lark ve všech podobách a variantách, kromě té s DVB-T mají mít 64MB RAM, ale mají sotva 51MB, jsou v tom WinCE6core (Poláky přebouchaná čína)- tudíž 51MB tak leda na to, co v tom běží. Aktualizace map deklarovaná na krabici vede na web, který aktualizace v žádném případě neposkytuje :lol: , ale jak tu "rychlý" Jenda píše - za ty prachy .... Jinak 999,-Kč a 5palců, také vypadá nádherně. Známý ji po 3 dnech poslal do ... světa.
Ono se tu na fóru dá z podpisů a zájmu o koupi dobře vydedukovat, že dobré skřínky "už se dělaly", teď je to převážně o trendu a ne o funkčnosti. Tím nepopírám i dobré mašinky, ale vždy se nestydí za "značku" (mimochodem - co že to Jenda koupil?)
Xiaomi Mi Max3, Nextgen 9.35.2.223260 s UX bez skinu
Prestigio GV7777, Primo 2.4 s UX bez skinu
Když budu vědět, rád poradím, když se sám zeptám (byť hloupě), tak mě nemlaťte ...
Uživatelský avatar
mirek1011
 
Příspěvky: 249
Registrován: 11 bře 2009 01:28

Re: Navigace z aukra

Příspěvekod jenda v 10 říj 2012 16:31

Pokud vím, původní dotaz byl na vhodnost a doporučení té které navigace ke koupi. A já jsem nenapsal nic jiného než opsal technické údaje z uvedené adresy a vyjádřil moji spokojenost s předmětnou navigací. A to že jsem při vysoké rychlosti na dálnici v německu ztotožnil most a autíčko na navigaci asi něco vypovídá. Měl jsem několik navigací ale ty se více méně zpožďovaly oproti reálu.A pokud se týká výrobků z Číny málokterý nemá čínskou stopu buď v součástkách a nebo finálním výrobku.
jenda
 
Příspěvky: 50
Registrován: 02 bře 2010 17:40

Re: Navigace z aukra

Příspěvekod tomasii v 10 říj 2012 17:18

Měl jsem možnost krátkodobě vyzkoušet všechna Mia řady C a H, několik Navonů a Evolve, Samsung Galaxy i9100 a tablet P5100. Kromě těch Samsungů ostatní navigace v členitém terénu nestíhaly, nebo při změnách trasy ve městě stále přepočítávaly. Mluvili jsme o tom s vuvu a připadá nám, že výrobci dnes dodávají velmi levné navigace, jejichž hardware je na pokraji možností a když si do Primo přidáme naše blbosti, tak už nestíhají. Když vydají novou verzi softu (jako byl přechod iGO8 => Primo), tak to dodávají na trochu silnějším hardwaru a po našich úpravách jsme zase tam, jako dřív.
Holt je vidět rozdíl, když máš v navi 500-600MHz procesor a nějakých 40-60MB volné pracovní paměti, nebo několik > 1MHz procesorů a nějakých 500MB volné paměti.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Předchozí

Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron