Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Pomoc s výběrem navi

Zde řešíme všechny neznačkové navigace - tzn. přístroje u kterých není možno identifikovat výrobce - zkrátka "čínské" krabičky např. z DealExtreme, nebo od překupníků...

Pomoc s výběrem navi

Příspěvekod parnie v 08 led 2012 21:03

Ahoj. Prosím o pomoc s výběrem navigace. Do svého auta bych si rád pořídil nějakou chytrou krabičku - nedávno jsem si hrál s GoCleverem 3450 a překvapilo mě co všechno dokáže ;) Tak jsem se rozhodl, že si také udělám radost :)

První problém je jestli si vybrat displej 5 palcový, nebo zvolit nějaký větší? Na čelní okno felicie :)
Chci aby navigace uměla Garmin XT, OZIexplorer a IGO Primo - nevím jestli nebude problém s rozlišením u těchto programů při rozlišení 800x480
Pak aby bez problémů přehrála klasický film v .avi a kodeku divx o velikosti cca. 700 MB např. přes Coreplayer nebo jiný program, ale hlavně aby to zvládla skutečně bez zádrhelů :)
Co musí mít - FM Transmitter, USB vstup, 3,5mm audio výstup na aux nebo sluchátka a kompletní příslušenství (nabíječka, držák apod.)
Co nemusí nutně být, přesto potěší - RDS-TMC, DVB-T s podporou MPEG-4, AV-IN, Bluetooth, Wifi
Krabička by měla být rozšiřitelná o karty, kam se budou nahrávat multimédia apod.

Cena záleží na konkrétním kuse. Prosím, aby jste posílali svoji ověřené tipy navigací, které doporučujete. Děkuji ;)

P.S. Kdyby tohle téma patřilo do jiné sekce, tak ho prosím přesuňte a nemažte :) Když si ještě na něco vzpomenu dopíšu to do tohoto postu ;)
parnie
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 říj 2011 10:46

Re: Pomoc s výběrem navi

Příspěvekod vovi v 08 led 2012 22:08

Osobně mám dobrou zkušenost s Dejvidem6 (GoClever GC5066FMBT - za rozumné peníze je k dostání na entershop.cz). Z toho, co popisuješ, nemá jen AV-IN, DVB-T a WiFi.

Rozchodit na něm jde jakýkoliv navi program pro WinCE, včetně jmenovaných. S Ozim je ale na rozlišení 800×480 problém - sice se dá dosáhnout toho, aby se mapa roztáhla, ale ovládání zůstává v původní velikosti z 480×272. A nepomůže ani, když si navrhneš vlastní screeny. Já jsem si proto nechal OZIho pro použití na kole na číně se 480×272 a do autonavigace už ho netahám (koupil jsem sei i verzi pro Android, která se teď docela překotně vyvíjí a jsem víc než spokojen i s ní - ta podporuje jakékoliv rozlišení automaticky, třeba se dočkáme i ve WinCE verzi).

Pokud dobře vidíš, je IMHO větší než 5" displej pro auto velikosti Feldy zbytečně veliký.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Pomoc s výběrem navi

Příspěvekod parnie v 09 led 2012 23:58

Takže když koupím s rozlišením 480x272 tak mi oziexplorer půjde bez problémů ;)

Jak velký je rozdíl mezi 800x480 a 480x272 - resp. stojí ten rozdíl za to? Díky
parnie
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 říj 2011 10:46

Re: Pomoc s výběrem navi

Příspěvekod vovi v 10 led 2012 06:50

Ten rozdíl je dost podstatný a rozhodně za to stojí - třeba já s mýma očima a brýlemi na řízení na 5" displeji 480×272 nepřečtu stejně velké texty, jako na 5" displeji s 800×480. Porovnával jsem to na Primo 1.2 se skinem Dimka/Tomsoft na 5" číně (480×272) a GC5066 (5", 800×480). Třeba údaje o dojezdu ve spodní liště jsou pro mne na číně za jízdy více-méně nečitelné, na Dejvidovi je přečtu celkem v pohodě.
Toho OZIho nakonec na 800×480 taky můžeš provozovat, pokud se smíříš s tím, že není pro tohle rozlišení navržen a ovládací prvky pak vypadají "divně". Já ale při pěších pochůzkách používám už verzi pro Android - telefon vydrží na baterku mnohem déle a je skladnější, než jakákoliv přenosná autonavigace. A na kolo, kde není problém vozit externí zdroj, zase používám levnou 5" čínu s menším rozlišením (BTW - dá se pořídit na Dealextreme už kolem 50 USD) - tam je primární zobrazení dat o jízdě (místo cyklocomputeru) a záznam trasy, který běží stejně na pozadí; zobrazení mapy se pak hodí při zastávkách pro orientaci.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice


Zpět na NONAME NAVIGACE - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron